За ваксините - питанка до мамите в Канада (и не само)

  • 784
  • 11
  •   1
Отговори
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Искам да питам какви са латинските наименования на ваксините и те ли трябва да бъдат вписани в документа, който ни дадоха да попълним от Букурещ? Личната лекарка (която го играе и педи при поставяне на ваксините Wink ) не е много сигурна, и се притеснявам, да не сгафим нещо. Rolling Eyes
Мерси ви.  bouquet

# 1
Ето ти сайт, в който са описани ваксините в Канада
http://www.drpaul.com/immunizations/immun-ca.html

За документите вече канадките ще трябва да кажат.
Аз лично не съм превеждала никакви ваксини, но пък
докторката ни е българка Blush

# 2
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Погледнах листа с ваксините на голямата щерка - написани са на английски. Изредени са и срещу всяка е записано кога е поставена.
Ето ти ги за улеснение:
Diphteria
Pertussis (whooping cough)
Tetanus
Polio
Mumps
Measles (rubeola)
Rubella (german measles)
B.C.G.
Other

# 3
  • Мнения: 3 146
Аз имам имунизац. картон с всички ваксини, които са сложени на Теди - преведен е както трябва, ама как да ти го изпратя се чудя.Имам приятелка със скенер - освен като ходим на гости някой път.Дай имейл.Баш в Канада сме.

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Рутинните имунизации до седмия - осмия месец са три поливалентни ваксини - на втория, четвъртия и седмия месец в нашия случай. Ваксината е за :

Diphtheria ( дифтерит )
Pertussis   ( коклюш )
Tetanus      (тетанус )
Polio - IPV  ( детски паралич - полиомиелит )
HIB - Haemophiilus Influenzae b ( инфлуенца )

като тук за инфлуенцата добре е да се посочи марката или типа използвана ваксина, сигурно са различни за различните региони :

         H - HibTITER
         A - Act-HIB
         P - PedvaxHIB
         D - ProHIBiT
         O - Other/Unknown

Незадължителната ваксина която сме направили е за менингит - на 9-тия и 12-тия месец.

# 5
  • Мнения: 676
Маи4ета в Канада вашите доктори споменаха ли ви нещо за безплатните ваксини против разли4ните видове шарки. Защото редиатърката на Раян едва ли не, ме накара на сила да му ги бия и заради това нейно отношение й отказах. Ще ходя да се допитвам със семеиния лекар от когото съм много доволна, но докато това стане реших да попитам и вас ако сте 4ували нещо и доволни ли сте?  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 244
Погледнах листа с ваксините на голямата щерка - написани са на английски. Изредени са и срещу всяка е записано кога е поставена.
Ето ти ги за улеснение:
Diphteria
Pertussis (whooping cough)
Tetanus
Polio
Mumps
Measles (rubeola)
Rubella (german measles)
B.C.G.
Other


Ей това за рубеола не го знаех че така му викат при вас  Joy

# 7
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мерси момичета!  bouquet

Стана ми ясен въпроса с ваксините. Simple Smile

# 8
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Какво е латинското (или английско) наименование на Противохепатитната ваксина? newsm78
И тя в графа "Други" ли трябва да се впише за Канада?

# 9
  • Мнения: 2 452
Краси,
Когато Изабела бе по-малка тези ваксини НЕ бяха безплатни, но ние ги направихме (предполагам визираш Варивакс, защото други срещу шарки не зная да има). Не съм убедена че има ефект (все-още не е доказано, че предпазва в 100%), но поне води до по-леко протичане на варицелата. Изабела бе в контакт с варицела преди няколко месеца и НЕ я прихвана.
Що се касае до противохепатитната ваксина, тя е Hepatitis, като в зависимост от това какъв вид е се добавя буквичката.

# 10
  • Мнения: 676
Благодаря ти Лауричка 4е ми каза как се нари4а тази ваксина, мойта докторка вообще не ми я спомена по име /не 4е ако беше щеше да е разли4но - аз съм скарана с медицинската терминология, добре 4е има такива като теб във форума 4е да ми става ясно поне малко/
Може би ще е добре да му я сложа тагава що поне малко предпазва и облек4ава.

# 11
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Що се касае до противохепатитната ваксина, тя е Hepatitis, като в зависимост от това какъв вид е се добавя буквичката.

Мерси Лаура!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт