При кърмене два или три пъти на ден...

  • 863
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Мили мами имам следният въпрос-при намаляване на кърменията като брой пак ли само от едната гърда давате? Ние сега се кърмим четири (много рядко пет) пъти като постепенно ще ги намалим до три и после до две-сутрин и вечер. Тъй като по принцип доста трудно ми се получава преходът, образуват ми се бучки, събира се доста кърма, въпреки намалялото търсене от бебчо, не знам дали да давам само от едната гърда на хранене. Изцеждането само влошава проблема.
Например при кърмене сутрин и вечер как постъпвате-само от едната или и от двете? Знам, че когато се цели намаляване на кърмата се дава само от едната, но тогава ще се получи 24 часа само от едната newsm78
И въпреки, че за сега проблемът ми е многото кърма - дали ако давам само от едната на едно кърмене кърмата няма да спре?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Ти имаш твърде много кърма и храниш от една гърда, но в момента бебето търси да суче вече по-малко и ти се образуват бучки, правилно ли разбирам?
Бебето ти е почти на 10 месеца, имаш свръхпродукция на мляко по принцип или в момента е такова положението заради намалялото търсене?
Ако имаш проблеми със застой на кърма и бучки от разредените кърмения, ти изглежда си намерила решението - даване на двете гърди на едно хранене Simple Smile
Защо не опиташ така за известно време, за да видиш дали няма да ти е по-лек преходът с намалянето на кърменето и плавното 'свиване' на производството на кърма?
По-вероятно е да ти е по-лесно да дадеш на бебето да суче от втората гърда, вместо да я цедиш.
И да остане да даваш само една гърда на едно хранене - няма да спре кърмата, докато има стимулация от страна на бебето Simple Smile

# 2
  • Мнения: 179
Благодаря ти за отговора Бу. Да-по принцип имам доста кърма и тъй като той не иска да суче през  всичките пъти както преди, се опитвам да намаля броя на кърменията спрямо неговото търсене, но ми е доста трудно. Обикновено поизцеждам по малко на ръка, но се образуват бучки и аз пак започвам да се изцеждам изцяло да разбия бучката, защото иначе стават по-зле и вдигам температура и т.н. За сега се опитвам да давам само от едната, защото иначе количеството мляко си остава доста, но другата се препълва до следващото кърмене. А и без това и само от едната му идва достатъчно, дори в повече. Та питането ми е как да продължавам. Иска ми се до годинката да останем на три-четири пъти(знам, че до годинката трябва да поема поне 500-600 грама мляко) и след това по два пъти живот и здраве, като направим този преход плавен.

П.П. Може би проблемът идва от там, че от два три месеца през деня почти само се изцеждах, защото момченцето ми е доста активно, да ми е живо и здраво и не можех да го накарам да стои на едно място и да суче. Изцеждах се и така после изпиваше млякото с пеене на песнички и други занимавки-така нямаше проблем. Само сутрин и вечер, когато е полузаспал сучеше спокойно. Нямали сме и нямаме и сега проблем с храненето от гърда и шише. Изцеждах се не защото ми беше приятно, а защото смятам, че кърмата е най-доброто за него.
Още веднъж ти благодаря-ти ни даваш безценни съвети  bouquet

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Мислиш ли, че ще е от полза да пиеш Лецитин за профилактика? Знам, че и преди си пила при проблеми, а сега, като профилактика как мислиш? Една капсула от 1,000-1,200 на ден?

За това време свръхлактацията не се регулира въпреки храненето от една гърда?
А сега как суче? Досега си се изцеждала почти напълно в течение на 2-3 месеца, а сега? Ако суче 3-4 пъти на ден, как са ти гърдите?

# 4
  • Мнения: 179
За сега мисля да се въждържа от лецитина, защото предният път бебчо се изрина след като започнах да го пия, а и той е доста предразположен към алергии-другата причина да държа на продължителното кърмене и да въвеждам бавно храните.
Сега е малко по-добре положението, в смисъл кърмата понамаля и той малко се поуспокои-суче три-четири пъти, а се изцеждам  само веднъж на ден за приготвянето на следобедната каша. Гърдите ми все още са доста напрегнати и се образуват бучки, ходя почти постоянно със зелеви листа, но май кърмата намалява. Обаче гърдата, от която не давам доста се препълва. Интересуваше ме по натам пак ли само от едната се дава. При кърмене сутрин и вечер, евентуално още веднъж през деня принципът пак ли е само от едната? Т.е. едната гърда се пълни за 24 часа?

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Тя за пълненето може да се пълни, въпросът е дали ще ти е комфортно Simple Smile
Все пак - ако с времето млякот се регулира така, че да нямаш бучки и препълване, то вероятно няма да е неудобно да кърмиш и от двете гърди на едно хранене.

# 6
  • Мнения: 179
Ами за комфортното- не ми е комфортно, но надявам се по натам да се урегулират нещата Mr. Green Все пак нали комфортът е за децата, не за майките им  Wink
Ще продължаваме упорито и настойчиво така, пък да видим какво още ни чака- от една или от двете явно ще зависи колко мляко има.
И още веднъж хиляди благодарности на Бу-за всички статии, инфо, срещи и всичко, което прави за нас и децата ни. Не знам как намираш време и сили да обърнеш внимание и индивидуално, но ти се прекланям. Но поне съм сигурна, че е велико чувството да знаеш, че благодарение на твоите съвети хиляди деца растат кърмени и по-здрави  bouquet

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Все пак нали комфортът е за децата, не за майките им  Wink
Сакън Simple Smile Как така само за децата? Майките и те са хора Simple Smile
Мислех си - ако имаш свръхлактация, от кога е? Тоест - от самото раждане досега 10 месеца не се е регулирала и не е намаляла въпреки всички мерки ли?
Евентуално за чай от салвия дали си мислила, като средство, което да понамали лактацията?

# 8
  • Мнения: 179
По принцип имам доста кърма, по едно време понамаля малко, но тогава почнаха неволите с палавостта на малкия и беше почти невъзможно да се кърмим спокойно през деня. Тогава започнах с редовното цедене, иначе трябваше да го отбия- повярвай ми направих всичко възможно да го кърмя без цедене, но без успех-и това май ми донесе сегашните главоболия. През лятото беше още по-зле при непоносимите жеги, но това е една друга тема, а тогава той си искаше още доста повече мляко и си пиеше изцеденото мляко.
А за салвията честно казано съм се замисляла, но така и не посмях да си купя, да не би пък да я намаля съвсем.

# 9
  • Мнения: 60
Ти имаш твърде много кърма и храниш от една гърда, но в момента бебето търси да суче вече по-малко и ти се образуват бучки, правилно ли разбирам?
Бебето ти е почти на 10 месеца, имаш свръхпродукция на мляко по принцип или в момента е такова положението заради намалялото търсене?
Ако имаш проблеми със застой на кърма и бучки от разредените кърмения, ти изглежда си намерила решението - даване на двете гърди на едно хранене Simple Smile
Защо не опиташ така за известно време, за да видиш дали няма да ти е по-лек преходът с намалянето на кърменето и плавното 'свиване' на производството на кърма?
По-вероятно е да ти е по-лесно да дадеш на бебето да суче от втората гърда, вместо да я цедиш.
И да остане да даваш само една гърда на едно хранене - няма да спре кърмата, докато има стимулация от страна на бебето Simple Smile



защо се образуват тези бучки в гърдите,аз кърмя от един месец и на едната гърда имам,това оправяли се и къде ми е грешката,гърдата ми е по твърда,какво да направя

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
nippon,
за начало виж тук:
Как да се справим с препълнени гърди и разранени зърна
Запушени канали и мастит (Как да разбера дали имам запушени канали или мастит?)
Твърде много мляко - как да се справим с препълнените гърди?
Твърде много кърма

Прочети тези статии и виж дали проблемът не се крие някъде там (недобро изпразване на гърдите, прекомерно производство на мляко и т.н.). После ако искаш, пиши да обсъждаме, сигурна съм, че и Jujanka ще може да сподели опит с теб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт