Сладък салам

  • 1 840
  • 6
  •   1
Отговори
Не знам до колко е въпроса за тук (този форум и подфорум), но не намерих рецептата за сладък салам.
По точно тази рецепта с лимонени кори. Попаднах на всевъзможни глупости като ром, амаретто и др.Някой дали може да ми помогне? Simple Smile
Благодаря предварително

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 15:10 от perfectford

# 1
  • Мнения: 1 187
Тази с лим. кори не я знам.

2 яйца, 1ч. пудра захар, 2 -3 с.л. какао, 500гр. бисквити, 125 гр. краве масло, 1ч. мляко, 1 ч. орехови ядки, ванилия. Продуктите се размесват. Намазва се с мазнина лист пергаментова хартия и в него се слага сместа, след което се навива на салам. Оставя се за 24 ч. в хладилник.

# 2
  • София
  • Мнения: 604
Сладък салам


250 г обикновени бисквити
2 бр. яйца
100 г масло
1 ч.ч. (200 г) пудра захар
3 с.л. (30 г) какао
200 г орехови ядки
 
Маслото се разбива със захарта и към сместа се прибавят яйцата, предварително натрошените бисквити, нарязаните орехи и какаото. Разбърква се добре. Така получената смес се оформя като руло, увива се във фолио или хартия и се оставя в хладилник.

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Редовно правя сладък салам по рецепта като на Аурора / по-често всъщност бъркам всичко на око  Crazy/, но пропускам яйцата, нищо че са домашни - сурови нещо не смея да слагам, защото ядат и децата.
 А за сладък салам с лимонови кори не съм чувала, а и не мисля, че ще се вържат добре вкусовете с какаото Rolling Eyes...

# 4
  • Мнения: 7 474
Аз му добавям стафиди и карамелизирани ядки  Crazy

# 5
# 6
  • Мнения: 6 461
Сладък салам

Продукти:
 2 пакетчета бисквити
 1 пакетче краве масло
 3 лъжички какао
 200 грама пудра заxар
 1 яйце
 2 ванилии
 1/2 чаена чаша ореxи

Начин на приготвяне:
Натрошават се бисквитите на дребно, към тяx се прибавя какаото, ванилята и накълцаните ореxи.
Всичко се обърква добре.
Объркваме маслото заедно с пудрата заxар.
И го прибавяме към останалите продукти и накрая слагаме яйцето.
Объркваме добре, разделяме сместа на две части.
Поставяме я на предварително приготвени два квадрата целофан поръсен с малко пудра заxар.
Завиваме и оформяме във формата на салам и поставяме в xладилник.

Сладък салам с локум
150 г локум (1 кутия)
1 ч.ч. орехи
300 г обикновени бисквити (2 пакета)
125 г масло
2 с.л. какао
2 с.л. пудра захар

Натрошените бисквити се смесват със счуканите орехи, какаото и захарта. На слаб огън се слага локумът с 1 ч.ч. вода и се бърка докато се разтопи. Сваля се от котлона и се прибавя маслото, и то да се разтопи. Изсипва се при бисквитите и се омесва добре. Разделя се на 2-3 части, които се оформят ката салам и се завиват поръсен с кокос найлон.

Тези рецепти се изпробвани

Общи условия

Активация на акаунт