Майки на бебета от замразени ембриони

  • 108 074
  • 769
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 302
Има ли такива? След неуспешно ин-витро ми предстои трансфер на замразени ембриони и в главата ми се блъскат едни въпроси......  ooooh! Дали има по-голям риск за заболявания при тези деца? Все пак замразяването, а и после размразяването не е шега работа. Моля, ако има такива мами, да пишат. Как протече бременността, как родихте, как са децата ви..... Предварително благодаря.  Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Записвам се да следя темата ти, защото и аз имам 6 замразени ембриончета. Мисля обаче че са много малко все още майките с успешен  трансфер на такива.Дано имаме такива и в този форум, за да споделят.

# 2
  • Мнения: 3 011
Zazolinka, проучвам въпроса от известно време, има много малко инфо. Едно разбрах, че шанса е много малък, успеваемостта около 10% и често става така, че не се задържат  Sad

# 3
  • Мнения: 313
аз четох някъде че 40 % от замразените преживявят размразяването, а колко от тях водят до бременнст вече е божа работа - ТАКАВА СТАТИСТИКА НЯМА.
все ми е на устата да питам доктора - колко бременности имат от размразени, защото и аз имам 2...изобщо не залагам големи надежди на тях, но ми беше съвестно да си ги изхвърля и така или иначе съм наринала толкова пари още 1000лв ми беше все тая...и така от февруари все стана нещо и не ги размразявам...ако някой знае за забременели по този начин ще е обнадеждаващо да се включи

# 4
  • Мнения: 862
Според д-р Владимиров шанса за успех при замразени ембриони е между 16-20%, но честно казано това ми се струва много смело твърдение. Мисля че Денди е права и 10% звучи много по-реалистично.

# 5
  • Мнения: 103
и аз съм при д-р Владимиров и на мен ми каза че шанса за успех при замразени ембриони е между 16-20%, аз имах 3 замразени ембриона но при размразяването остана един и него ми върнаха и имах положителен тест, бременността не се разви но по други причини.

# 6
  • Мнения: 46
Април месец направих трансфер на замразени ембриони,имахме замразени 11 бр.,от тях оцеляха само 4 ,един се беше възстановил на 100%,другите три на около 75%.
получи се бременност,чухме сърдечна дейност,но за жалост в 8-ма седмица преживях мисед.

Преди това съм имала 4 трансфера без имплантация, три с "пресни"и един със замразени ембриони.
Така че моето мнение е,ако имате средства ,не се колебайте да замразите.
Човек никога не знае от къде ще изскочи късмета му.
Лично знам за 2 момичета родили сладоледчета ,при д-р Владимиров естествено.
Вярно 1000 лв. са си много,но при условие че се създават толкова много хубави ембриони,а се трансферират по закон 3 бр.(пресни),сърцето не ми дава да се откажа от тях.

# 7
  • Мнения: 3 011
atam, именно това ме притеснява, че пове4ето  случаи за които съм чувала са като теб  в началото се захващат, но за кратко  Sad
Иначе ще се радвам да се включат пове4е момичета с опит. Зазолинка малко изместихме твоя въпрос, но .....Ето тук има малко истории и  инфо по тематаhttp://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=17735.0

# 8
  • Мнения: 46
Денди,в Зачатие съм klio.
едното момиче родило е bubaranski,другото е shushy.

# 9
  • Мнения: 3 011
Тук има и една друга мацка, бременна в 6-7 месец Wink ника и e sve82. Ще се радвам да се включи и тя да ни даде малко надежда  Laughing Аз като питах в моята клинка ми казаха, че в момента има жена в 5ти месец. Значи има малък шанс  Wink и за мен

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 11:52 от Dendy

# 10
  • Мнения: 46
шанс винаги има newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 11
  • Мнения: 3 011
atam, съжалявам за загубата ти  Cry гледам че скоро се е случило.
 
Момичета друг въпрос ме вълнува сега, дали има значение престоя в тази среда за успешен трансфер и бременност. Гледам че shushito го е направила веднага след неуспешното икси, мисля 4е при бубарански беше по същият начин. Т.е дали да бързаме и действаме веднага след като док ни е посъветвал /при мен трябва да е този месец/ или може да разтакаваме?!

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 14:02 от Dendy

# 12
  • Мнения: 103
аз правих инвитро успешно но са жалост бремеността ми спря да се развива дойде ми цикъла и веднага направих трансфера на замразения ембрион  и имаше имплантация

# 13
  • Мнения: 176
Точно така момичета,надежда винаги има.Аз също като вас не възлагах надежда на замразените,но ето че нещата са факт.Бяха ми останали три ембриончета,от които само едничко се развиваше чудесно и се надявам да видим резултата февруари.

# 14
  • Мнения: 176
Не забравяйте и за Грация,тя е най-пресен случай със замразените ембриончета.

Що се отнася за успеваемостта,притеснението е как ще се размразят и дали ще оцелеят.Ако всичко при трансфера е наред ,според мен шанса не е по-различен от този при инвитрото.

Общи условия

Активация на акаунт