себореен дерматит

  • 3 105
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, уважаеми лечители!
Обръщам се към вас, защото търся алтернативен начин за лечение, подобрение на един кожен проблем при дъщеря ми. Тя е на 7 месеца и днес и поставиха диагноза себореен дерматит. Изписаха и кремче, което да направят в аптеката с котрикостероиди. На мен не ми се иска да прибързвам с това лечение, докато не си изясня до какво може да доведе то и има ли някакви скрити рискове от употребата на кортикостероидите за лечение на кожни проблеми.От друга страна пък не искам да губя и много време, защото сме хванали проблема в съвсем начална фаза и ако се заемем сериозно( каквото и да значи това) можем да го премахнем завинаги. Моля за вашите отговори по въпроса във възможно най-скоро време, за да не губя ценни дни или часове. За сега тя има само едно по-изявено петно на ръчичката, което е с диаметър около сантиметър и стана толкова голямо за около 6 дни. Забелязах наченки и на няколко места по раменцата, но още не са станали толкова отчетливи.
Благодаря ви за вниманието и очаквам вашите мнения.

# 1
  • Мнения: 698
Когато малката ми дъщеря беше новородена, този проблем се появи и при нея. Въпреки, че посещавам известен с добро кожен лекар и на мен ми се обърна сърцето, когато чух кортикостероиди в крема. Ние се лекуваме с хомеопатия. Тя ме увери, че количеството кортикостероид е малко, а времето на слагане - кратко и не бива да се безпокоя. С огромно нежелание го сложих. Всичко се изчисти. Бих те посъветвала да постъпиш като мен. Две години по-късно обаче, този проблем отново се появи. И сега аз имам нужда от съвет какво да правя.

# 2
  • Мнения: 178
Малкия ми син имаше същия проблем.Кожната лекарка ни препоръча къпане съмо със сапун без сапун(така го написа в рецептата) на А-Дерма и след това мазане с ЕУДЕРМОЛ-3.При него петната бяха по целия корем и крайниците.Едновременно с това започнахме и диета,ограничаваща всички алергизиращи продукти,поради други здравословни проблеми (алергия).Незнам кое от двете помогна,но в момента,месец по-късно кожата му е напълно чистичка и гладка.Не прибързвай с кортикостероидите,потърси и второ мнение.Успех!

















# 3
  • Мнения: 1 353
Когато малката ми дъщеря беше новородена, този проблем се появи и при нея. Въпреки, че посещавам известен с добро кожен лекар и на мен ми се обърна сърцето, когато чух кортикостероиди в крема. Ние се лекуваме с хомеопатия. Тя ме увери, че количеството кортикостероид е малко, а времето на слагане - кратко и не бива да се безпокоя. С огромно нежелание го сложих. Всичко се изчисти. Бих те посъветвала да постъпиш като мен. Две години по-късно обаче, този проблем отново се появи. И сега аз имам нужда от съвет какво да правя.
Това ,което мога да кажа само е ,че кортикостероидите подтискат и след време избиват на други места.Те не лекуват Naughty Sick

# 4
  • Мнения: 698

[/quote]Това ,което мога да кажа само е ,че кортикостероидите подтискат и след време избиват на други места.Те не лекуват Naughty Sick
[/quote]

Съгласна съм. Това ме притеснява. Както и да реша да я лекувам, мисля да направя профилактика с хомеопатия, за да не се появи отново. Между другото, малко смислени неща намерих в интернет за себорейния дерматит. И то ли е непозната болест?!?! Tired

# 5
  • Мнения: 851
Записвам се и аз да следя темата, защото синът ми е на 10 месеца с тази диагноза и от 6 месеца ходим по лекари и го мазахме с какво ли не - и с кортикостероидни кремове и с чисти билкови кремчета, но.... резултатът е един и същ - минава временно и после пак се появява. А става все повече - вече е по целия гръб, свивките на кратата и ръцете и мишничките.
Искам да го заведа на хомеопат, но нямам координати на добър такъв в София. Моля да ми помогнете, ако имате контакти.  Hug

# 6
  • Мнения: 583
Здравейте мами!
Когато малката ми дъщеря беше бебе,на около годинка получи кожен проблем,който успяхме да овладеем много бързо благодарение на кожен лекар. Бузките и бяха станали червени,сухи и груби на допир.Кожата започваше да се лющи и бързо се увеличаваха петната. Но диагнозата и беше детска екзема,много често се получавало при деца с светли кожи и очи. Назначи и медицински крем на Авент и проблема изчезна за по-малко от две седмици.
Успех и дечицата бързо да се оправят   Hug

# 7
  • Мнения: 53
Мили Мами,аз съм на 30 г и от не помня вече колко год. се опитвам да се справя с този проблем според моята докторка себореен дерматит е вътрешно заболяване и външното третиране само успокоява кожата без да лекува проблема.Съветвам ви да не прибягвате до костекостероидните кремчета при децата.Пожелавам ви успех.

# 8
  • Мнения: 698
Новото, което открих, че важи за моето дете е, че този себореен дерматит се проявява в моменти на по-интензивно никнене на зъбки. Иначе категорично сме на хомеопатия, лекарката ни твърди, че ще се справи. Личицето /за съжаление там е проблема/ мажем само с Дефламол и доколкото разбрах - уместно е и с Хомеоплазмин, но още не сме мазали. Моето дете също е със светла кожа, коси и очи, но този проблем съм го виждала и при тъмни дечица.

# 9
  • Мнения: 35
Здравейте
Дано не съм закъсняла с информацията която  искам да дам,При мен проблема  е доказан преди два месеца- себореен дермамитЛекарката ми изписа Gin Gira Zinc Perition Това е шпрей мед козметика  можеш до 5 пъти на ден да се пръскаш при мен дори два беше ефикастно
Опитайте  Дано съм помогнала

Общи условия

Активация на акаунт