Нисък хемоглобин на 6 месечно бебче

  • 809
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Нашият хемоглобин е много нисък - 74    Sad В понеделник ще занесем резултата на педи,ама е страшно нисък... Вие какво ще кажете по въпроса мамчета?  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 116
Мисля че е много нисък и се чудех дали да не отидете до педиатрията ако сте в София, а не да чакате до понеделник. Много се надявам да е грешка и ако бебока е жизнен, спокоен и игрив силно се надявам да е такава  Thinking

Успех и кажи какво става  Heart Eyes

П.С. Сега видях че не сте в София  Confused Успех в понеделник  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Искам малко да те поуспокоя. Синът ми на тази възраст също беше с нисък хемоглобин около 80. Педиатърката му предписа капки Малтофер, поради съмнение за анемия. При бебетата се взима кръв от пръстчетата и резултатите не винаги са съвсем коректни.
Силно вярвам, че всичко ще бъде наред
Непременно пиши какво са ти казали лекарите в понеделник

# 3
  • Мнения: 1 942
Ние бяхме с 80  Confused но не пихме малтофер, а оправихме нещата с хранене.

До къде сте стигнали със захранването?

# 4
  • Мнения: 87
Хапваме зел.,месно и плодово пюре!Също и киселчета и каши!От два дена почнах лека по лека и попарка да давам!Иначе продължаваме да се кърмим.Обедното и следобедното хранене съм ги заместила!
.....забравих да спомена - аз съм анемична /108/ !Възможно ли е да се предава на бебчо чрез млякото?
След 2  часа ще ходим при педиатърката и пак ще пиша какво ми е казала!

# 5
  • Мнения: 1 942
Aз дигнах хемоглобина с цвекло /червено, готвено/, печени чушки /червени/, червено пуешко и пилешко месо и телешко месце /но с него не съм се престаравала/.

Цвеклото сякаш оправи нещата при нас.  Peace

Също така даваш ли кисело мляко? А адаптирано /то е обогатено с желязо/?

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 16:26 от Sillveto

# 6
  • Мнения: 87
какво да ви кажа-ходихме при доки и тя ни изписа МАЛТОФЕР капки- 15 капки на ден  и ВИТ.С
Повечко месци и жълтък да давам! След 10 дена ни вика пак да пуснем нови изследвания!
Междудругото моята майка е с Б-та таласемия ... и така ...

# 7
  • Мнения: 1 942
Ще се пробваш ли първо с храна да повишиш хемоглобина?

# 8
  • Мнения: 2 257
На тази възраст обикновено им е най-нисък хемоглобина.

Много е важно да се установи дали има анемия и то най-вече дали е желязодефицитна или таласемия. При таласемията не трябва да се дава желязо, защото то се натрупва в излишък при таласемиците и им вреди, докато ако е желязодефицитна е добре да се дава желязо. Настоявай за електрофореза и нива на желязото, за да се изясни дали е с таласемия (ако има анемия) или е желязодефицитна, не бързай задължително да му даваш желязо в излишък (като добавка).

Щом майка ти и ти сте анемички, предполагам сте с таласемия - знаете ли си анемията и вида и? Много е вероятно бебето да е със същата. Слава богу, таласемия минор не води до никакви сериозни последствия, но е много важно да разбереш с какви точно анемии сте всички. Искай електрофореза.

# 9
  • Мнения: 2 082
Джи е права-послушай я  Peace когато правите следващите изследвания,вижте дали желязото е в норма.наистина може да е таласемия и тогава не се приема желязо...

# 10
  • Мнения: 46 437
Как може да изписва Малтофер, щом имате Таласемия в рода?
Иди на лекар, за второ мнение и задължително обясни за таласемията в рода, преди да даваш каквото и да било!!!

# 11
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Как може да изписва Малтофер, щом имате Таласемия в рода?
Иди на лекар, за второ мнение и задължително обясни за таласемията в рода, преди да даваш каквото и да било!!!
И направете електрофореза! Peace

# 12
  • Мнения: 3 675
Я, вижте темата за таласемията.То и на моят мъж бяха изписали фероградумет.....това и мактофера е противопоказно при наследствена анемия, по-добре си направете електрофореза.

Общи условия

Активация на акаунт