Има ли при вас феномен, като Лили Иванова?

  • 6 194
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Чета една тема за Лили Иванова и се опитвам да се сетя за артисти от нейния ранг в Италия и в други страни.
Обаче ми е малко трудно, защото на Запад до колкото знам пазарът е регулирал и артистичния свят, а това по-трудно проправя път към учебниците по история.

Kакто и да е, разпитах и се оказа, че в Италия има такава артистична икона, казва се Мина. На мен лично не ми е позната, както пък мъжът ми не е чувал за Алла Пугачова.

Ще ми е интересно да се 'запозная' с такива личности и в страните, в които сте.

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 23:21 от 10cent's

# 1
  • Мнения: 2 093
В какьв смисьл Лили Иванова е феномен, имаш предвид че толкова години продьлжава да пее ли. Аз лични никога не сьм я харесвала, но разбира се това е вьпрос на вкус. Според мен има много изпьлнители като нея по света, дори от доста по-голям калибьр. От прима виста се сещам за диви като Арета Франклин, Тина Тьрнар ( тя май имаше концерт в Торонто преди няколко дни), Шер, Мадона, определено Едит Пиаф.

# 2
  • Мнения: 2 257
Веднага се сещам за две-три стари, но много лачени - Тина Търнър, Шер, Доли Партън (US). Не мога да ги сравнявам по талант с Лили (теърде различни са), говоря за възраст и активност. Тина Търнър, ако правилно знам, скоро или в момента е на турне. Шер не е била активна скоро, мисля. Доли Партън се занимава с благотворителност и с увеселителния си парк.

(Chrisimommy, не ми даде, че си публикувала преди мен, иначе нямаше да повтарям изброените от теб).

# 3
  • Мнения: 7 837
Винаги първо се сещам за Алла Пугачова  Simple Smile

Шер наскоро беше при Елън (носеше тениска с надпис BaRack the vote  Laughing). Тази  година се изявява главно в Caesars Palace във Вегас. Има вече дати и за 2009-та.

# 4
  • Мнения: 3 804
да и тук има -казва се Сабах-мисля 4е и на възраст е колкото Лили Иванова,и до сега продължава да пее и да снима клипове



http://www.alriyadh.com/2006/01/12/img/121641.jpg

# 5
  • T"A
  • Мнения: 2 515
В момента се сещам за един мъж Цвика Пик, даже го наричат и Маестрото. Но той е млад, още няма 60, обаче е символ в тукашната музикална индустрия - като е бил по-млад е бил известен главно като изпълнител, в по-късния период - като композитор на популярна музика (но все още се явява и да пее). Няма този вид на Лили Иванова или останалите звезди, но пък съпругите му винаги са на 20.

Shoshana Damari e култува певица, по подобие на Лили. Като питах мъжа си за сравнение с Едит Пиаф или Тина Търнър, той посочи именно Шошана Дамари  Peace Смъртта и (неотдавна) беше голяма трагедия тук.
Има и още една, но и тя е по-млада - Yehudit Ravitz. И една от най-известните е, може би, Ofra Haza - и тя бе млада (почина), но има хитове - нейни изпълнения, които са останали вечни, а и с международна слава.

Техни снимки:  Цвика Пик: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/589845/YE0351663_wa.jpg


Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 14:35 от Mentha

# 6
  • Мнения: 6 390
Златния славей на Чехия е
Карел Гот
а подобието на Лили за Чехия е
Хелена Вондрачкова

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Оф, доста труден въпрос... Тези, за които се сещам тук, са починали преди доста време - Едит Пиаф и Далида.
За "икони" които са устояли на времето като Мадона, Тина Търнър не се сещам на прима виста (освен за Алла Пугачова  Wink). Тези, които са били известни преди 15-20-30 години, или пеят старите си хитове, или вече почти не пеят - Мирей Матийо, Нана Мускури, Шейла и наколко други. Изключение май правят Силви Вартан и Франсоаз Арди, които продължават да издават дискове. От мъжете, най-неуморният, иконата на хиляди мъже (и сигурно на двa пъти по толкова жени  Laughing) е Джони Холидей, Еди Mичел също не се дава...

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
За Испания се сещам за Joaquín Sabina, Miguel Serrat и Isabel Pantoja  newsm78

# 9
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
мисля 4е нямат много об6ти не6а
Пантоха е само на 52 години,  тя винаги е била еднотипна, стилово и като сайлинг

освен това не може да се каже 4е тя е епоха в испанската музика.....

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 15:54 от sl

# 10
# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
мисля 4е нямат много об6ти не6а
Пантоха е само на 52 години,  тя винаги е била еднотипна, стилово и като сайлинг
освен това не може да се каже 4е тя е епоха в испанската музика.....

Aми тя си е търсена, нейна песен може да се познае веднага по специфичното звучене. Не мисля, че трябва да е равна по възраст на Лили Иванова.

Ти кого предлагаш?

П.С. Забравих да спомена Хулио Иглесиас  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 093
Да си добавя кьм предишния си пост. Сетих се за един канадски изпьлнител Gordon Lightfoot, който определено се вписва в категорията канадски легендарни музиканти. Сигорно ако се разровя ще открия доста имена, проблема е че много от канадските изпьлнителите се преместват в щатите. Ето една негова доста популярна песен.

 http://www.youtube.com/watch?v=Ta0a3DFUU0Y

# 13
  • Мнения: 52
Ще добавя за Испания Rocio Jurado ла гранде.Тя преди една година почина от рак

# 14
  • Мнения: 3 804
Роца-споменаваш Далида-тя не е ли от ливански произход newsm78

Общи условия

Активация на акаунт