Разстройство от зъбоникнене???

  • 1 161
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Миналата седмица синът ми 1г и 3м спря да яде, вдигна 38,9 и получи разстройство със ужасно много слуз. Температурата падна сама до вечерта на другия ден, а разстройството го борихме с ентерол, оризова вода и сухари. Оправи се за горе долу 3 дни като акото беше вече в гъста консистенция, но не толкова гъста, колкото преди да вдигне температурата. Забелязах, че едниният кучешки зъб белее, но не е пробил. Апетитът му се върна и си хапва супер. Не минаха и 3-4 дни и пак разстройство. Пак с много много слуз, без температура. Весел е, има апетит. Просто това, което изяжда излиза на вън страшно бързо. Това, което днес изяде на обяд към 14.00 го изака към 19.00, а нормално го прави на другия ден. Акото му не мирише на абсолютно нищо.  Имали ли сте подобен "опит" с никненето на кучешки зъби. Какво да го правя. Давам ентерол, оризова вода , ориз и моркови. В понеделник ако не се е оправил ще го водя на лекар. Но някак си няма вид на болно дете. Просто перисталтиката му е светкавична. И тази слуз...тя ме притеснява много. Не съм давала храна, която друг път не е ял, за да кажем, че някаква храна му е раздразнила стомаха.  Зъбът още  не е пробил.

# 1
  • Мнения: 835
Да, синът ми също изкарваше зъбките с температура, но разтройството беше съвсем леко и не продължително.А това което пишеш си изглежда на дисбактериоза, така, че хубаво даваш Ентерола.А може да е съвпадение с никненето на зъбки.

# 2
  • Мнения: 4 433
и моят син със зъбоникненето вървеше и разтройството Tired

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна нямаше проблеми само с 1вите 4 зъба. Другите пробиваха с вдигане на темп. до 39 (еднократно) и разстройство. Поне при моята дъщеря това беше закономерност.

# 4
  • Мнения: 54
Никненето на зъбки може да бъде съпроводено с най-различи симптоми, но общо взето първо трябва да се отхвърлят всички други варианти за някакво заболяване и след това да се реши, че проблема е в новото зъбче. Какво каза лекарят на детето по този повод?
Почти всички мами около мен, които си мислеха, че зъбчетата са причина за неразположението на детето, по-късо разбраха, че са били в грешка - детето просто е настинало или се е заразило с някой вирус. Сега сезона предразполога към такива неща, така че дано всичко премине при вас бързО, не не отхвърляй и другите варианти - бъдете на щрек!!!!

Общи условия

Активация на акаунт