Предупреждавате ли?

  • 2 516
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Хипотетично - живеете в блок. Предстои ви купон. Предупреждавате ли съседите?
Когато живеех в панелка, аз чинно слизах до съседите преди всеки купон, разяснявах ситуацията, оставях бутилка ракия и на тях да им е весело докато ние се веселим и с чиста съвест купонясвах.

Да, ама сега ме тормози един купон над нас, ама много. Уморена съм, недоспала, имам бебе в процед на зъбоникнене, никой не слезе поне да спомене. Щях да се подготвя психически, нормално е да има поводи за празнуване, да са живи и здрави хората, ама поне да сложа децата да спят в други стаи и т.н. Освен това, избрала съм да живея извън България, не ме упреквайте за избора ми, и това да слушам румънска чалга по малките часове, при условие, че съм на има няма 8000 км от Балканския полуостров, меко казано ме изкарва извън кожата ми. Между другото румънците явно са фенове и на Азис. Може би съм станала заядлива лелка, или и аз незнам какво, но най-много ме дразни дружното "Иххууууу" най-неочаквано, направо се стряскам и подскачам. На всичкото отгоре има поне 50 подковани румънски кобилки, които друсат някакъв масов танц като че ли направо на главата ми.

Ей, една бележка да бяха драснали тези хора да знам поне. Сега търча между двете стаи - в едната бутам биберон, в другата обяснявам, че това не е приближаваща Меца с МР-3ка на ушите. Не ми се звъни на ченгета, не са такива хора по принцип и досега не съм имала проблеми с тях. Ще се преживее една вечер.

А вие какво правите със съседите като вдигате купон?
Вие как правите?

P.S. ще ме прощавате ако имам правописни грешки, или е от умора, или щото съм  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 2 005
Слизам и ги моля да намалят музиката - това е първата крачка , а ако продължават се обаждам на полицията  Peace

# 2
  • Мнения: 25 449
Облечи децата, вземи бутилката ракия и се качвайте при комшиите. Така и така няма да се спи, ами поне да се повеселите и вие. Поне децата ще спрат да мрънкат.
Пък може и съседите да се усетят, щом не са такива хора по принцип, кой знае?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 401
Какви предупреждения, какви купони?  За това има заведения, при нас за щастие това е на всички ясно. Едни нови наематели неотдавна се пробваха, но  с този си опит останаха (чукам на дърво).

# 4
  • sf
  • Мнения: 10 081
Честно да си кажа- зависи кои са съседите. Някои си предупреждават чинно и след 12 намаляват музиката.
Имам едни други обаче,дето в началото любезно молех да намалят заради бебето/ каката демек/ , а те не така любезно ме пращаха да вървя на майната си. ами с чиста съвест им викнах няколко пъти полиция и сега/ вече няколко години/ гък не смеят да кажат.
а когато ние правим купон- минавам да предупредя всички съседи.

# 5
  • Мнения: 606
Едни нови наематели неотдавна се пробваха, но  с този си опит останаха (чукам на дърво).
Наби ли ги?

# 6
  • Мнения: 316
Сигнали за такива- директно в полицията! Всичко си има граница.
И ние сме си правили и още си правим купони, но всичко е някак умерено.
Качвам се предупреждавам, те ми се подиграват. След затваряне на вратата усилват музиката, вместо да намалят #CrazyБеба подскача  в леглото в такт с басовете. Искрено ти съчувствам!

# 7
  • Мнения: 500
Предупреждавам винаги,когато ще имаме купон,но за бутилката ракия не бях се сетила.. Thinking

# 8
  • Мнения: 4 290
И аз съм на мнение, че за шумни компани си има заведения! Много мразя като ми надуят музиките посред нощ и се очаква аз да проявявам разбиране. Е, не проявявам.

# 9
  • Мнения: 4 784
Навремето като правехме купони, предупреждавах. Но мен казано честно не са ме предупреждавали.
Когато нямах дете, не им обръщах толкова внимание, но сега вече директно викам полицията.

# 10
  • Мнения: 2 477
Никой не е длъжен да страда,защото някой не се съобразява с общоприетите норми за шума.
Първо :отивам при съседите с бебето под ръка и предупреждавам.
Ако не спрат,с чиста съвест се обаждам в най-близкото РУ.
А на мен не ми се налага да предупреждавам съседите.Никога не вдигаме извънреден шум,а ако искаме да се забавляваме шумно-има си кръчми и дискотеки за това Peace

# 11
  • Мнения: 327
Да предупреждавам,миналата коледа така се случи че правех ме освещение на апартамента ни и бяхме предупредили всички,че много често ще има купон,но какво се случи на нова година без никой да ни предупреди викнаха полиция #Crazy

# 12
  • Мнения: 2 123
Както аз предупреждавам за събиране у нас, така и те (до сега) си предупреждават!Е, имало е случай преди година да звъня в районното.Но бяха някакви наемателчета отсреща и не бяха свикнали с правилата...Сега вече биват!!! Joy

# 13
  • Мнения: 1 844
когато ще се събираме с приятели вкъщи никого не предупреждавам-не съм длъжна да давам обяснения на съседите си,няма да съм в техния дом,а в моя.
от друга страна не си позволяваме да вдигаме шумни купони,по-скоро се събираме семейни приятели,хапваме,пийваме,музика има,но към 23 часа се намаля така че да не пречи на съседите.
изключение прави примерно само Нова Година-тогава купонът е до късничко,музиката е висока,но и тогава няма какво да предупреждавам-все пак е празник и е нормално да очакваш да слушаш нечия компания до малките часове.
когато мои съседи правят купон,принципно гледам да не им правя проблеми,дори и да не съм в настроение да им слушам шумотевицата.ако прекалят бих викнала полиция,но досега никога не съм го правила-не че не са прекалявали.. Laughing

# 14
  • Мнения: 227
Тук също правят дандании , но навън.. и въпреки това, кънти целия квартал... но поне има лимит  - до 12 часа. След това полиция... и те го знаят това, затова не си позволяват пове4е. И особено лятото е по4ти всеки ден.... ужас... ама няма как да отидеш и да им кажеш "абе женете се по-тихо, 4е малката спи"... и търпим поне не е до много късно.
А сега по темата... ами какво да ти кажа... над нас имат близнаци .. които меко казано ти4ат като волове по-цял ден и до 21:30... но и там няма как .. казвала съм 4е ни пре4ат и 4е малката не може да заспи от тях, но и те се оправдават... а и то не  е лесно да обясниш на 3 годишно да не подска4а като кон от сутрин до ве4ер... но пък ние им го връщаме с рев в 11 или 12 ве4ерта понякога... и те все ми се жалват.."ами твоята много пла4е..и аз "ами и вашите ми тропат, но върви обаснявай на дете да не ми прави капризи преди лягане."... и така при нас.

Общи условия

Активация на акаунт