Семейни традиции по Коледа?

  • 2 297
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
В другата тема за подаръците прочетох за традиция всеки в семейството за Коледа да получава книга и затова ми хрумна да обменим идеи за такива - лични, семейни - традиции, а не за другите, които така или иначе се спазват.

Аз например снимам децата пред елхата и слагам снимките в отделно албумче.

# 1
  • Мнения: 2 128
Задължително снимки пред елхата с подаръците.Пред  тази на площада също.Освен това всяка година сме с различни коледни украшения.Цялата фамилия сме заедно и заедно се включваме в подготовката Grinning

# 2
  • Мнения: 1 312
Снимките са задължителни и при нас,пред елхата с подаръците  Crazy
 smile3509 другото задължително е да сме цялото семейство,баби дядовци,лели,и там каквото има  Crazy

# 3
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Еее, снимките са си снимки без тях не става,
те са задължителни особенно когато всеки се нагъзи под елхата да дири нещо за себе си. Laughing
Ние пък задължително си обуваме нови чорапи,това на Бъдни вечер..
Така казват старите хора,
на Бъдни вечер трябвало да си с нещо ново и ние решихме чорапки. Wink

# 4
  • Мнения: 1 312
Еее, снимките са си снимки без тях не става,
те са задължителни особенно когато всеки се нагъзи под елхата да дири нещо за себе си. Laughing


Верно е Joy Joy

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Въпреки, че нашите деца пораснаха, всяка година самия Дядо Коледа идва в къщи с чували подаръци.
Неповторимо е дори за големите, всички се превръщаме в деца. За когото има подарък, абсолютно задължително пее или рецитира на Дядо Коледа.

# 6
  • Мнения: 168
Освен това всяка година сме с различни коледни украшения.

Нашата украса също е различна, но ние сами ся я изработваме - нанизваме гирлянди от пуканки, елхата накичваме с меденки, които също ние си правим. Една година шихме едни шарени кокошчици от басмичка.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да сме цялото семейство заедно, да гори Бъдник на масата, да има поне 7 постни ястия, да спим със залче под възглавката и да видим, при кого отива паричката от питката. Да не се вдига цяла нощ празничната трапеза.
Украсяваме си елхата точно на 24.12. Много искам да създам празнично и тържествено настроение у моите деца, както навремето майка ми успяваше...

# 8
  • Мнения: 2 024
На Бъдни вечер наред с традиционните постни ястия, преди да разчупим питата, давам на сина си да прочете откъса от Библията с раждането на Христос в яслата. /например Евангелие от Лука 2 (2-14). Празникът все пак не е само ядене, а празнуване Рождеството на Спасителя.

# 9
  • Мнения: 2 803
Да сме цялото семейство заедно, да гори Бъдник на масата, да има поне 7 постни ястия, да спим със залче под възглавката и да видим, при кого отива паричката от питката. Да не се вдига цяла нощ празничната трапеза.
Украсяваме си елхата точно на 24.12. Много искам да създам празнично и тържествено настроение у моите деца, както навремето майка ми успяваше...

Така правя и аз. И всяка година снимам как нашия татко вдига детето тя да сложи на върха на елхата сребристото ангелче. И само как и грее личицето всяка година по-различен начин. Страхотно е.

# 10
  • Мнения: 533
снимки Peaceнова дреха или поне чорапи на Нова година  Peaceа на Бъдни вечер слагам задължително да тлее тамян и постилам битова покривка,ядем в калени съдове.Обичам тези празници! Hug

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
На Бъдни вечер в 12.00 часа, точно в навечерието на Коледа, започваме да разменяме подаръците.
Тази година ми се иска да прочета нещо на децата пред елхата, като някакво пожелание или откъс от Библията.
Някой дали може да ми помогне с идея? Благодаря предварително!

# 12
  • Мнения: 3 886
Въпреки, че нашите деца пораснаха, всяка година самия Дядо Коледа идва в къщи с чували подаръци.
Неповторимо е дори за големите, всички се превръщаме в деца. За когото има подарък, абсолютно задължително пее или рецитира на Дядо Коледа.
Да това е и моето мнение.Аз все още се радвам като дете за подарък.Обичам  КОЛЕДААААа.Децата чакат с нетърпение да видят всички подаръци.Правя задължително пътечка от шоколадови калинки или други лакомства водещи до подаръка .Те милите се надпреварват кой да събере повече и да види    до къде съм ги разхвърляла.Задължително слагам в чорапчета на Дядо Коледа   много лакомства и ги слагам в обувките  и ботушките Joy.Това казвам че са от джуджетата на ДЯДО КОЛЕДА.(много голям спомен от баща ми   хванах го аз че той е джуджето Joy) bowuu

# 13
  • София
  • Мнения: 395
Задължително една благодарствена молитва пред Коледна трапезата.
По време на вечерята слушаме коледни песни,после малко танци и за десерт подаръци.

# 14
Всяка година купуваме по няколко нови играчки за елхата.

Общи условия

Активация на акаунт