Абсурдите в България

  • 2 927
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
Здравейте момичета,искам да ви разкажа за един абсурд който ни се случи през 2007 год.
При едно от посещенията ми е Бг.на вратата ни звани служител на МВР и ми връчва призовка Shocked
за следственна служба,аз съответно питам за какво а той не ми казва нищо просто трябва да се явя(да уточня от 99год.не живея в Бг).Така явявам се аз в уречения ден и час и какво се случва:някоя си там лична лекарка ме е писала за нейна пациентка и е взимала парички за мен в продължение на доста години #2gunfire,след 30 мин разговор представяне на паспорти и 1000 пъти подписи и т.н заевих че не искам повече да ме безпокоят,но не се свърши до тук.
След 4 месеца мъжът ми и брат ми също получават призовки,мъжът ми се яви, но брат ми го нямаше в Бг и не успя, бях ме докладвали че в момента е в чужбина.
И най абсурдното от всичко се случи когато реших ме за Коледа да се приберем на влизане в Бг се оказа,че брат ми е пуснат за национално издирване #Crazyи съответно трябва да бъде задържан,след дълги разговори с гранична полиция го прибраха с един куп документ все едно е престъпник.От там се започва по канален ред в софийски затвор,след това на областната полиция и т.н след 24 часа успя да се прибере.
Ужаса беше голям за всички ни как е възможно това виновния да се разхожда на свобода а невинния да го задържат?

Ако на някой от вас се е случило нещо абсурдно може да разкаже,
вие сте на ред

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 13:50 от еими

# 1
  • Мнения: 25 441
Мани ги абсурдите в България, всеки ден се сблъскваме с тях, омръзнали са ни.
Ами по-добре вземи разкажи за абсурдите там, където живееш. Хубаво си почнала в една друга тема, давай нататък!  Hug

# 2
  • Мнения: 12 648
Удивително. Колко години живееш извън България. И през тях ли забрави българския или, по-вероятно, никога не си го знаела?

# 3
  • Мнения: 327
Удивително. Колко години живееш извън България. И през тях ли забрави българския или, по-вероятно, никога не си го знаела?


От 1999год.
Какво имаш предвид с това,че съм забравила или не съм го знаела newsm78

# 4
  • Мнения: 327
Мани ги абсурдите в България, всеки ден се сблъскваме с тях, омръзнали са ни.
Ами по-добре вземи разкажи за абсурдите там, където живееш. Хубаво си почнала в една друга тема, давай нататък!  Hug

в коя тема имаш предвид?

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Абсурдно , не абсурдно ..... важното е споменатия проблем да има решение  Peace 

Станалото , станало някои неща не зависят само от нас , важното е да има изход от така сложилата се ситуация  Wink

# 6
  • Мнения: 5 710

Не разбрах брат ти защо е бил задържан, но от объркания ти пост мисля, че говориш за зжравното осигуряване на хора, които отдавна живеят в чужбина и от които държавата искаше да си платят с много задна дата. С това се приключи. Информирай се малко.

# 7
  • Мнения: 2 388
Един приятел лежа около година в затвора без да има вина.
Нищо не може да ме учуди.

# 8
  • Мнения: 327

Не разбрах брат ти защо е бил задържан, но от объркания ти пост мисля, че говориш за зжравното осигуряване на хора, които отдавна живеят в чужбина и от които държавата искаше да си платят с много задна дата. С това се приключи. Информирай се малко.


беше задържан защото не се е явил в следствието след като е бил призован.
не говоря за здравното осигуряване,а за туй,че нямаме личен лекар а тя ни е записала като нейни пациенти
след което са я набарали и се започва дело и тъй като нашите имена са в списъка ни призовават като свидетели.
Дано да съм доизиснила случая

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, какво толкова не разбирате - момчето е било призовавано за разпит, не се е явлило и някой тъпигьоз не е забелязал, че е в чужбина и го е обявил за издирване ooooh! То е лесно да се правиш на интересен по форумите, ама като ти се случи е друго Confused

Еими, за авсурд - абсурд е, но можеше да се случи навсякъде, идиоти има по целия свят, просто у нас няма кой да им търси отговорност, когато се изявяват и затова те се изявяват редовно Laughing

А най-големият абсурд, на който аз съм била свидетел, е катастрофата на леля ми ooooh! Блъска я кола на пешеходна пътека, сто човека свидетели, оказва се млад фръцльо с твърде голяма за него кола. Поне спира, взима я и я закарва в Пирогов. Там също сто човека свидетели. Да, ама след като леля ми тръгва да го съди за мед. разноски, се оказва, че полицаите не могат да му установят самоличността hahaha Неизвестен извършител hahaha
И другото е с кучето. Видях преди години на Цариградско маркировъчна лента, боядисана върху трупа на блъснато куче Sick Домързяло ги да го поместят и минали с машината върху него ooooh!

# 10
  • Мнения: 5 710
еими,

Случката с 'твоето' джи-пи в момента е много актуална тема в Италия.
Точно вчера съобщиха за такива 50 хиляди 'мъртви души" в Палермо по подобна измамна схема.
Хората са починали ( някои от повече от 20г.), но личните лекари ги водят и получават пари за тях.
Измамата е за над 3 милиона евро. Ако и в Бг няма вр-ка м/у разни регистри от тук и там, или системата се дъни в рази региончета, случай, като вашия е най-малкия проблем. Но, все пак хубавото е, че ги хващат в един момент.

Иначе, за безпрецедентен абсурд  в България смятам топлофикациите.

# 11
  • Мнения: 592
Еими, заради такива закони и малоумници напуснах предишната си работа, а сега искам да се махна и от държавата ни, за съжаление! Абсолютно нормално ежедневие - ако може да видим другите абсурди за които не се пише или не може да се пише... Ако не сте призовани както трябва или на друг адрес, може да съдите държавата, но се посъветвай с адвокат! Имате шансове!
п.п. Не обръщай внимание на Мадам Х - тя си е такава!

# 12
  • Мнения: 2 471
Подобни абсурди има навсякъде.

# 13
  • Мнения: X
Тези дни гледах един случай по телевизията.Катастрофа с кола,шофьорът употребил алкохол,се блъска в светофар.Един от пътниците изпада в кома,впоследствие е в будна кома.Застрахователите не изплащат обезщетение,защото не е доказана вината на шофьора...  newsm78
Питам аз:Как светофарът е излязъл на пътя и е препречил пътя на НЕВИННИЯ шофьор?

# 14
  • Мнения: 6 607
Не знам за хора ,които са в чужбина как стои въпроса ,но по принцип не е абсурдно ако не се явиш ,когато си призован за свидетел да те арестуват.Случи се с баща ми  .Наш служител катострофира на другия край на БГ и го призовават даже не като свидетел ,а до го питат дали има финансови претенции към него.
Предполагам ,че е нормална практика в света .
краси.мира е какво имат да доказват употребата на алкохол не е ли достатъчна?

Общи условия

Активация на акаунт