Кантарче за пробно кърмене

  • 4 355
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте. Искам да си намеря кантарче от тия най-простите и стари зарзаватчийски кантари (механични, със стрелка), каквито все още използват в повечето родилни домове за пробно кърмене и теглене на бебето. Може да е втора ръка - то и без това едва ли вече ги произвеждат... Знам, че по-лесно е с електронна везна за бебета, но не ми се дават много пари за такова нещо.  Та дайте идеи къде да търся...  newsm78

# 1
  • Мнения: 9 467
Питай някой тъговец ползващ такава Wink
А да ти кажа че колкото и евтина да е, тази покупка е напълно излишна Peace. Гледай си бебето-то е най-добрия показател, ако след кърмене спи и е спокойно /изключваме коликите като фактор / значи всичко е ОК. Кърми на поискване-бебетата не изсукват винаги еднакво количество кърма-респективно не огладняват след точно определено време Wink,
Ако имаш някакви притеснения-питай смело Hug

# 2
  • Мнения: 2 467
Това пробно кърмене е мъчение за бебето (стой, не мърдай бебе!) и кошмар за майката (ох, дали е качило нещо това бебе?).
Ако нямате основателни притеснения и здравословни наложения, хич не се набутвай за таквоз излишество.

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 295
преди месец и половина видях в Джъмбо кантарче, което не е дигитално, а обикновено, механично. абе не знам дали така се казва. струваше към 30 лв.
но защо ти е кантарче? толкова стресиращо е. те са ти казали момичетата - гледай си бебето...

# 4
  • Мнения: 57
Ами какво да ви кажа, то всъщност не ми трябва за пробно кърмене  (за сега временно съм преустановила кърменето, чакам второ дете).
Имам сериозни проблеми с наддаването на голямото ми бебе, постоянно се налага да изпробвам различни схеми на хранене и диети, а кантара, който имам никак не е точен и ми е доста трудно да се ориентирам как се движим с поредната диета.
Що се отнася до стреса - то и без друго си го има, щом не ми расте детето, така че кантарчето няма да ми навреди кой знае колко повече...
Иначе съм напълно съгласна с вас за излишеството на тази покупка и честото "пробно кърмене".  Надявам се с второто бебче да нямаме проблеми с наддаването и да не прибягвам до кантари и теглилки.  Praynig  Praynig  Praynig

# 5
  • Мнения: 9 467
Sad  съжалявам mamma_eva , дано бързо отминат притесненията ви Praynig
Не попадам на такива каквито търсиш-само тези излизат Confused
http://atark-bg.com/site/page.php?3
http://www.com-commerce.com/

# 6
  • Мнения: 2 467
Една идея - купувате нормален електронен кантар. Теглиш се сама, след това с детето, разликата е нужното ти тегло.
Такъв може да се ползва много по-дълго. Тия бебешките мисля бяха до малко килограми.
Електронен, защото дава по -точни кг.

# 7
  • Мнения: 543
Аз имам такъв електронен кантар, за какъвто ти казва Jes и така процедирах, когато имах съмнения за качването (имах проблеми с кърменето и се наложи). Тегли с точност до 100 грама, но върши работа. Точно така процедирах - качвах се само аз, после веднага с бебето. Взех си го от Джъмбо, беше 15-20 лева, не помня точно.

# 8
  • Мнения: 57
Благодаря момичета, много сте отзивчиви.
Имам такъв кантар, който отчита с точност до 100 грама. До сега процедирах точно по този начин - теглех се със и без бебка. Обаче явно нещо не ми е точен кантара, защото при няколко последователни претегляния ми дава разлика от +- 200 - 300 грама и не мога да разбера всъщност колко тежи. Та затова реших да опитам нещо различно, сега пробваме с една нова схема на хранене и май ми се струва, че най-сетне може би .....  Praynig  Praynig  Praynig ... ще проработи. Нямам търпение да разбера.
Предполагам, че и с бакалските канатри резултата ще е горе долу същия, но поне отчитат с точност 10 грама и грешката не би трябвало да чак толкова голяма. Днес ще питам в някоя бакалия дали не смятат да си сменят тази грозна антика с нещо по-съвременно, електронно и галещо окото на клиента.
Мога да им предложа да ги отърва от старата и ненужна вещ  (срещу скромно възнаграждение   Joy )

# 9
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 295
в джъмбо има бебешки. мерят с точност до 10 грама.

# 10
  • Мнения: 2 132
Аз да ти кажа и тези бебешките кантари не са особено точно. Трябва детето да стои неподвижно. А е мръднало, а е дало друга стойност. Или пък ако излезне някой крак или ръка се намалява теглото  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 57
"Джъмбо" магазин ли е?  newsm78

# 12
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 295
да. до билла, на бул. българия. ти откъде си?

# 13
  • Мнения: 57
От Троян.
Какво ще кажете за кантарите TEFAL Prelud ? В продавалника попаднах на един такъв и си го запазих, майката която го продава казва, че е много доволна от него. Някой друг ползвал ли е такъв?

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Здравей Ева,
Дали си същата Ева, за която си мисля?
Как е детенцето?
Чудех се къде сте изчезнали... и се радвам за новата лентичка.
Пиши на лични, ако мога да помогна за нещо с храненето?
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт