Как да изкараме зъбчето безболезнено?

  • 1 005
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 312
Здравейте,мами!
Обръщам се към вас с надежда за помощ и съвет!И нашите мъки със зъбите започнаха Cryи Малечко е тъжен и крив.Явно много го боли,защото пищи и се дере като магаре,два дни(не последователни)почти не е спал,ръцете са му постоянно в устата,а лигите текат като реки Sad
Чела съм във форума за CHAMOMILLA VULGARIS(дано да го написах правилно),но незнам как да го прилагам за нашата възраст?!Попитах в аптеката,но там също не можаха да ми кажат нищо повече,само ме засипаха с цифри-"№9 или №15 да ви дам?" Rolling EyesМи аз ли да кажа Thinking
Не съм се обадила на педито,защото не продължава непрекъснато и мисля,че все още не е напечено положението newsm78...,пък и след 4 дни сме на консултация!Иска ми се обаче да имам нещо под ръка за всеки случай.Моля посъветвайте ме какво и дали да заложа на хомеопатичните лекарства или на "по-тежката артилерия"?
Благодаря предварително за помощта  bouquet

# 1
  • Мнения: 160
Аз това  бях намерила във  форума за това чудо. Копирам  ти  го, защото  незнам как да вмъквам цитати.  Мисля  си  обаче, защо  не  звъннеш  на педито за консултация  по телефона  (за  по-сигурно).
Аз лично за временно  облекчение  му  мазах  венците  с  Калгел, ама  ние  не сме имали кой знае  какви проблеми освен лигавенето  и гризането, което  си  е нормално мисля. А,  да,  малкият  много обичаше  тези грапавите гризалки,  които се изстудяват в хладилника  (нали  се сещаш). Имаме си  няколко и  аз все още държа  една  охладена  да имам  за  всеки случай.

Дано по-бързо  и лесно за му поникнат зъбките на детенцето!

Цитат на: Sunny bunny
Цитат на: irenka
Мами,я дайте повече инфо за този Хамомил.Какво представлява,само за зъби ли е,помага ли?Не мога да издържам вече  Какъв да взема за Алекс и колко да й давам?


CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH e моето. Съдържа екстракт от лайка. Взема се няколко пъти дневно по 2 - 3 глобулки, разтворени във вода. Хомеопатично е и трябва да се спазват правилата - да се взема поне 1 час след или 1/5 час преди храна и вода, да не се пипа с ръце, да не се употребяват ментови неща / затова спрях мазането с гел Дентинокс! /.
Мисля че помага. Бях чела тук из форумите, че го ползват и срещу колики / а Ива още си ги има  /.
Не е скъпо - 2,50 лв., така че - пробвай!
Дано ви помогне!

# 2
Много добре действа Генгигел бейби.Гелче е и успокоява самото възпаление на венеца. Няма специални условия или ограничения за ползване и не съдържа упойка. Трудничко обаче се намира.Успех!

# 3
Tozi gel go ima v aptekata sreshtu Fantastiko-Mladost 4,struva okolo 16lv.

# 4
  • Мнения: 1 077
подкрепям за Камомилата. 15 СН по 3 гранулки в малко водичка. Важен е интервалът преди/след хранене, но далеч не е фатален... Мисля, че камамомилата може да се прилага до пет пъти на ден. При силни болки може да се разтворят 5 гранули в 100 мл вода, разклаща се енергично 10ина пъти и се дава по глътка няколко пъти през пет минути в остра фаза и през 3 часа до подобрение.

Все пак, най-добре е това лекар-хомеопат да ти го каже.  Naughty

# 5
  • Мнения: 232
Хамомилата е хомеопатично лекарство. Аз го давах на малкия когато имаше колики, защото само това му помагаше. сега за зъбките съм много доволна от Calgel мажа го и нямаме никакви проблеми

# 6
  • Мнения: 2 849
чувала съм ,че мазането на венеца с равни части мед и масло много помагало .Относно хомеопатията пробвай смело няма да сгрешиш.Успех .

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
чувала съм ,че мазането на венеца с равни части мед и масло много помагало ................

  Бебчето е още малко за мед. Може да предизвика алергична реакция.

# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
В началото мазах венците на Деси с Калгел, а сега с Дентинокс Н.

Общи условия

Активация на акаунт