Честа хрема?

  • 2 042
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте мами Simple Smile , пуснах запитване към д-р Слънчева и а да не пиша отново ще постна линк към темата от другия раздел. Бих искала да прочета и други мненив докато чакам отговора на д-р Слънчева.   Ето я и темата

# 1
  • Мнения: 224
И на мен направо ми писна от тая хрема. Горе-долу същото положение сме. Всяка седмица вече сме при УНГ-то. Когато й взе секрет от носа, се оказа, че има някаква бактерия. Лекувахме я, но положението си е същото. После пък се оказа, че сигурно е алергична хрема, но естествено не е ясно от какво. Въртиме се в някакъв затворен цикъл и луднах направо. Вече си мисля да я водя по София, но все отлагам  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 423
Ако се съмняваш, че проблемите на детенцето идват от някаква бактерия, най-лесното (всъщност не знам в чужбина колко е лесно от организационна гледна точка) е да се направи микробиологично изследване на носен секрет. При него става ясно с какво и как трябва да се борите по принцип.
Обаче... аз така или иначе хрема не лекувам с абсолютно нищо, мисля, че лекарствата в случая нанасят повече вреди, отколкото да има някаква неоспорима полза от тях. Както има една приказка... С лекарства хремата минава за 1 седмица, а без - за 7 дни. Всъщност при нас това не е съвсем вярно, малкия се влачи по месец и нагоре с хрема, после 2 седмици максимум е без, и нещата се повтарят. Но аз само следя състоянието му без да се намесвам и обикновено организма сам се справя, което е най-добрия вариант според мен за усъвършенстване на имунната му система. Освен това хремата е начин да се очисти организма и ако този процес се подтисне с лекарства, обикновено организма намира друг начин да го направи - чрез по-сериозна болест.

# 3
  • Мнения: 54
Има ли сополки бебчо или само му хърка нослето?
Най-добре е да направите микробиологичнно изследване и според реултата да вземете мерки.
Аки има някакви бактерии - адекватно лечение, ако няма може причината да е в твърде сух или влажен въздух в дома ви. За това се сещам за сега, сигурно има и други варианти.

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хремата не е безобидна,ако е продължителна,обикновено най застрашени са ушите на детенце и дихателните пътища ,ако е обилна.
Посетете УГН да установи да не е някой алергичен ринит или да има бактерии.Моето момиче е с вазомоторен и алергичен ринит -  пием Ксизал или Зиртек, но от началото на учебната година тази хрема не спря и в последствие получихме остро възпаление на средното ухо(за сега,хремата ни спря).
В ИСУЛ доктор Кънчева ни изпрати за изследване на слуха.....
Обърнете внимание на детенце,заведете го при специалист за да сте на ясно за какво идва реч и как да го предпазите от усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт