Домашен течен шоколад мммм..

  • 39 275
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Сега да ви кажа каква  вкусотия си направих-домашен течен шоколад.Стана толкова вкусно и толкова много,че има да си ядем цяла зима. Значи рецептата е следната -в 300 мл вода на котлона се разтварят 500гр захар. Добавят се 100гр масло да се разтвори, но без да завира.след което се смесват около 400гр сухо мляко и пакет4е  какао и се прави кладенче посредата. В кладен4ето се сипва разтворът и се бърка хубаво може и с миксер.После се добавят ядки по желание. Става божествено.Ако искате да си го държите течен-извън хладилника, а иначе във формички за лед в хладилника и става 100 пъти по-добро от милка.Аз вчера при втората доза го направих вместо с вода с прясно мляко и стана още по-хубаво.Пробвайте. ще ви хареса.

# 1
  • Мнения: 3 804
извинявай за тъпия въпрос-оба4е пишеш 4е си го направила с прясно мляко вместо вода-това озна4ава ли 4е сухото мляко отпада newsm78ми как то4но се прави с прясно мляко,4е малко ми се объркаха представите Embarassed Embarassed Embarassed

# 2
  • Мнения: 285
Не не сухото мляко не отпада в никакъв случай, иначе няма как да го сгъсиш.Просто, когато разтварям захарта не я разтварям във вода, а в прясно мляко.И след това процедурата е същата.сори, че не съм го обяснила добре.

# 3
  • Мнения: 4 116
Какаото каква марка и какво количество? Едно пакетче е много относително.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз предпочитам домашния шоколад пред купения, освен ако купения не е Линд или ръчен белгийски Wink Моята рецепта обаче е по-различна - 200гр. вода, 200 захар, 125 масло - завира. Смесва се с кутия адаптирано мляко или същото количество обикновено сухо мляко и 3 с.л какао. Ще пробвам и тази рецепта, ама като отслабна Laughing

# 5
  • Мнения: 549
Сега да ви кажа каква  вкусотия си направих-домашен течен шоколад.Стана толкова вкусно и толкова много,че има да си ядем цяла зима. Значи рецептата е следната -в 300 мл вода на котлона се разтварят 500гр захар. Добавят се 100гр масло да се разтвори, но без да завира.след което се смесват около 400гр сухо мляко и пакет4е  какао и се прави кладенче посредата. В кладен4ето се сипва разтворът и се бърка хубаво може и с миксер.После се добавят ядки по желание. Става божествено.Ако искате да си го държите течен-извън хладилника, а иначе във формички за лед в хладилника и става 100 пъти по-добро от милка.Аз вчера при втората доза го направих вместо с вода с прясно мляко и стана още по-хубаво.Пробвайте. ще ви хареса.


  bouquet  chef

# 6
  • Мнения: 1 259
 newsm10
страхотна рецепта-мерси!

# 7
  • София
  • Мнения: 285
Сега да ви кажа каква  вкусотия си направих-домашен течен шоколад.Стана толкова вкусно и толкова много,че има да си ядем цяла зима. Значи рецептата е следната -в 300 мл вода на котлона се разтварят 500гр захар. Добавят се 100гр масло да се разтвори, но без да завира.след което се смесват около 400гр сухо мляко и пакет4е  какао и се прави кладенче посредата. В кладен4ето се сипва разтворът и се бърка хубаво може и с миксер.После се добавят ядки по желание. Става божествено.Ако искате да си го държите течен-извън хладилника, а иначе във формички за лед в хладилника и става 100 пъти по-добро от милка.Аз вчера при втората доза го направих вместо с вода с прясно мляко и стана още по-хубаво.Пробвайте. ще ви хареса.

И прясно мляко и сухо мляко така ли?

# 8
  • Мнения: 1 258
Ммм,и аз много обичам домашен течен шоколад,ама сухо мляко много трудно си намирам Blush

# 9
  • Мнения: 285
да, може и прясно и сухо,а може вода и сухо-по избор.Сухо мляко има в повечето големи супермаркети-била, пикадили, метро, не е толкова трудно за намиране.
А за какаото мисля, че пакетчето е 50гр, а марката ако може да намерите хубаво натурално какао става най-хубаво,ако ли не и с всяко друго става.А може и без какао и става бял шоколад. Wink

# 10
  • Мнения: 1 258
И аз предпочитам домашния шоколад пред купения, освен ако купения не е Линд или ръчен белгийски Wink Моята рецепта обаче е по-различна - 200гр. вода, 200 захар, 125 масло - завира. Смесва се с кутия адаптирано мляко или същото количество обикновено сухо мляко и 3 с.л какао. Ще пробвам и тази рецепта, ама като отслабна Laughing

С всякакво адаптирано мляко ли става?

# 11
  • Мнения: 285
И аз предпочитам домашния шоколад пред купения, освен ако купения не е Линд или ръчен белгийски Wink Моята рецепта обаче е по-различна - 200гр. вода, 200 захар, 125 масло - завира. Смесва се с кутия адаптирано мляко или същото количество обикновено сухо мляко и 3 с.л какао. Ще пробвам и тази рецепта, ама като отслабна Laughing

С всякакво адаптирано мляко ли става?
да

# 12
  • Мнения: 1 258
Ангел1,още утре се запътвам към най-близкия магазин за адаптирано мляко.Аз също знам една рецепта за течен шоколад,но не мога да  го направя,защото търся обикновенно сухо мляко  BlushЕдно време майка ми го правеше със сухо мляко "Лактан" или "Лакта"(не знам как се казва точно Embarassed),но сега няма никъде ooooh!

# 13
  • Мнения: 285
аз го правя със сухото мляко на Нестле казва се Нидо в опаковка от 900грама има го във всички големи супермаркети.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Мне, според мен не става с всяко, обаче съм забравила с кое съм пробвала, съжалявам Confused Помня, че най-вкусен беше с едно мляко в розова кутия, с меченце на картинката, струва ми се, че марката беше НАН. Другото с което пробвах, беше в зелена кутия, май беше Фризолак и шоколада стана един такъв шуплест, зърнест - не беше хубав. Но пък това последното е супер заместител на сметаната за кафе - разтваря се моментално Peace
Ако имате опит с адаптираните млека, да знаете, че хубавия шоколад става с по-прахообразното адапте, дето е като пудричка. Тези по зърнестите, като пясък - не става Naughty
Скоро не съм взимала аз. Във Фантастикото, при кремчетата нишестетата и т.н. има сухо мляко, купете си такова най-добре Peace

Общи условия

Активация на акаунт