Съвет за болките в гърба

  • 1 075
  • 15
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Ние сме на 20 дни, наистина е прекрасна малката ми дъщеря, но нещо за което не бях подготвена е ужасната болка в гърба. Носим се, гушкаме се, разхождаме се из апартамента, приспиваме се, къпем се, кърмим се, но болката е понякога толкова силна, че всички тези неща ми дотежават много. Моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 90
Ох,не знам какво да ти кажа...И аз съм на тоя хал.От както родих започнаха болките,че до сега.Обикновено вечер, когато спя се засилват и се събиждам от болка.Съветвам те да отидеш на рентген или скенер.Аз ходих и ми откриха някакъв стеснен нерв или нещо такова...Сега се мажа с едно гелче и пия билкови капки за болката.Общо взето ми казаха, че оправия няма,така че се примири...Ходя и на физиотерапия,препоръчаха ми я два пъти годишно.Мисля че има ефект и болките намаляват за по-продължително време.
Моят съвет е-гледай да не си напрягаш много гърба.Не я носи бебка толкова много,кърми я в поза ненатоварваща гърба ти,не мий чинии и не пери на ръка-това е мор за гърба.Казвам го от опит.

# 2
  • Мнения: 329
Просто трябва да си заздравите мускулатурата на гърба и кръста. Лицеви опори, планкове... всеки ден, по малко....

# 3
  • Мнения: 1 512
Щади максимално гърба си.Моят съвет е да я носиш по малко време и разхождаш защото с месеците растат и килограмите и тогава повярвай болките са наистина нетърпими ( говоря от личен опит) и да се отучите от това да се носите на ръце и разхождата из апартамента ще е много по трудно .Отдели малко време и последвай съвета който ти е дала elenitta.

# 4
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Ще видиш като се почне с прохождането, хубавото от цялото натоварване е, че свалих много килограми. Wink

# 5
  • Мнения: 2 960
Просто трябва да си заздравите мускулатурата на гърба и кръста. Лицеви опори, планкове... всеки ден, по малко....
и аз така мисля ,защото при някои бебета друскането,люлю,разнасянето продължава и когато дОООста натежат.Ахааа...мама трябва да тренира ,за да е във форма за растящото си бебешоче Joy

# 6
  • Мнения: 433
Имам същите болки - точно така се прояват нощем, а денем почти не се усещат. Но мен ме болят и раменните стави, те пък основно през деня  ooooh!
От 2 седмици 5 месечната ми дъщеря е при бабите си и аз не я нося, но болките не минават...
Преди време прочетох, че можело да има връзка с раждането чрез секцио, да знаете нещо повече за това?

# 7
  • Мнения: X
Просто трябва да си заздравите мускулатурата на гърба и кръста. Лицеви опори, планкове... всеки ден, по малко....

Какво е планк? Simple Smile

# 8
  • Мнения: 329
Лакътен планк
Страничен планк

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала такива болки

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз я имам сега , а след това не знам  ooooh! какво ще е

# 11
  • Мнения: 20
Да, и аз имам болки в гърба, но съм все още бременна и всички ми казват, е това е нормално и че след раждането ще отминат. Но от вас сега научавам, че явно не при всичкимайки отминават. На мен съвета за упражненията ми се вижда много удачен! Може да помага! Rolling Eyes

# 12
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз като родих имах такъв проблем.Охках, пъшках, с  времето или свикнах или съм много тренирана вече.При всякакви болки - в ръцете, краката, гърба - пия наклофен, на втори трети ден ми минава.

# 13
  • Мнения: 950
Аз пък имам болки само в кръста - не постоянно, но почти всеки ден.  Cry Докато бях бременна нямах такива проблеми, появиха се един месец след раждането, а дори не съм носила дъщеря си на ръце.

# 14
  • Мнения: 790
Павех масажи 1 път седмично, и много важно да си намериш удобно място и позиция за кърменето. Вместо на ръце, нося и досга бебето в шал/слинг

Общи условия

Активация на акаунт