? за 4-кратното хранене

  • 1 190
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 431
И в други теми съм споделяла,че детето ми никак не обича да яде  #Cussing out.
Храня го,в повечето случаи,4 пъти на ден(ако зависеше от него,само 1 път щеше да яде  ooooh!),като успявам да му дам по 160-190г.

АМ(давам го сутрин,защото вечер не го пие)
попара
пюре(от кухнята)
супа със сирене и сухар(само така може да хапне от нея) ИЛИ каша

Въпросът е:на последното хранене супа или каша да давам  newsm78 ?
Кое да отпадне ?Или да ги редувам ?Вие как правите-имам предвид тези,които са на 4-кр. хранене   chef ?
Не мога да давам супа,после каша(или кисел),защото и от едното едвам успявам да му дам  Cry.
  bouquet

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Кашата я давам или сутрин или следобяд.
Закуска - попара, мляко с бисквити, каша, овесени ядки ....
Обяд - манджата от ДК
Следобедна - крем от ДК или филия с нещо
Вечеря - супа от ДК

# 2
  • Мнения: 431
Кашата я давам или сутрин или следобяд.
Закуска - попара, мляко с бисквити, каша, овесени ядки ....
Обяд - манджата от ДК
Следобедна - крем от ДК или филия с нещо
Вечеря - супа от ДК
А не трябва ли да има АМ или кърма поне веднъж дневно за тази възраст ?
Ти от кога го махна млякото ?

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мляко пие преди сън. Не съм го махнала, е понякога се случва да изпие и само 50мл, но това значи, че е хапнал повече на вечера. Яде и кисело мляко между хряненията (с лъжица), най-вече когато ме види аз да ям.
Иначе сутришното мляко го отказа към 7м.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може да редуваш за вечеря супата и кашата-има нощни каши,които държът ситост през ноща

# 5
  • София,
  • Мнения: 4 267
Може да редуваш за вечеря супата и кашата-има нощни каши,които държът ситост през ноща

ДА така е подкрепям Памси нощните каши са на Нестле, а мисля, че и на ХУмана има.
И ние трудно се храним, но гледам да я храня по пет пъти на ден. Сутрин попара, или кус - кус, или кисело мляко с бисквитки. НО по често попара - като в нея слагам и сухари и сирене и дори по две лъжички от АМ. НА обяд ядем основното ядене от ДК или някакво месно пюре, като също прибавям АМ вътре, но не винаги. След това и давам кисело мляко с малко плодово пюре, или с бисквитка, но почесто чисто. Следва десерта от ДК, може пак да го смеся с нещо. И за вечеря супата от ДК, а когато е през събота и неделя или ако нямаме кухня и правя някаква каша пак с АМ вътре. НО в последно време съм забелязала, че предпочита да яде солени неща, пюрета, супи, манджи, а на кашите вече много започна да се мръщи. А АМ го слагам в повечето манджи, защото тя отказва да го пие по всякакъв начин, но пък има нужда от него. Иначе като е само на ДК и не качва изобщо, даже последните месеци доста отслабна, а и без това сме под всякаква граница за килограмите за възрастта ни, много боледуваме и когато тъкмо успеем да натрупаме малко грамчета, се разболеем и рязко отслабваме и борбата почва отначало. Много е трудно.  Embarassed

# 6
  • Мнения: 9 973
6ч. кис.мляко в шише
9ч. закуска-попара......
12:30 ДК
16ч.десерт ДК
19ч. супа ДК
20ч. кис.мляко в шише колкото изпие(50-250мл.)

# 7
  • Мнения: 552
Сутрин му давам 100мл АМ + йогурт или овесени ядки,или кисело мляко с бисквити или плодово пюре /пак в порядъка на 100гр/

на обед-месно пюре около 180гр + малко плодово пюре/около 40-50гр./

следобед-пак около 100мл АМ + нещо от изброените за закуска или зеленчуково пюре/струва ми се,че му давам твърде много сладко,така че редувам следобед сладко и солено/

за вечеря-каша в шише или пак 100мл АМ+100гр каша.

Малко е объркано при нас храненето,но синът ми не може да изяде наведнъж 200гр храна от шише или наведнъж от лъжица.А така като съм ги разделила повечко хапва.
Според мен трябва да го пробваш дететнце на различни варианти-все някой ще му пасне. Peace

# 8
  • Мнения: 431
...

Малко е объркано при нас храненето,но синът ми не може да изяде наведнъж 200гр храна от шише или наведнъж от лъжица.А така като съм ги разделила повечко хапва.
Според мен трябва да го пробваш дететнце на различни варианти-все някой ще му пасне. Peace
Не мисля,че е объркано,просто е съобразено с предпочитанията на твоето дете  Flutter
Давид започна от скоро да не може да си изпива млякото сутрин,изпива 160г.Затова днес му дадох 1 час след това малко кисело мляко+захар-мусеше се,явно му е кисело,но не се съпротивляваше чак толкова  Mr. Green.
Някакви такива варианти ще се мислят  newsm78.Макар,че е отвратен от лъжици и шишета и по-добре по-рядко да му ги набивам на погледа,нооо  Tired

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз съм сляла млякото с попарата - правя им попара с АМ вместо с чай. На обяд - супа и пюре, 16 ч.- редувам каша, грис, кисел, вечер - мляко с бисквити.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 146
Аз бих давала каша. Хем по-хранителна (нали не иска да яде много), пък и супа със сухар и сирене ми звучи почти като сутрешната попара със сухар и сирене.

# 11
  • Мнения: 431
Аз бих давала каша. Хем по-хранителна (нали не иска да яде много), пък и супа със сухар и сирене ми звучи почти като сутрешната попара със сухар и сирене.
Да,попарата и супата(както я яде) направо са едно и също нещо.Затова наричам неговата супа "зеленчукова попара".Точно затова вчера вместо попара,му дадох каша,обаче голям зор,докато я изяде,направо ми отидоха всичките нерви  Twisted Evil !А попарата по-малко му е гадна  Crazy
Днес отказа и АМ сутринта,а това е единственият момент,в който мога да дам АМ.По всяко друго време отказва  ooooh!.
Затова ще пробвам като savina_33-да прибавя АМ към попарата,дано да не я откаже и нея  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 6 146
Aми като е на вълна попара, давай му попара. Те си усещат от какво имат нужда.
Важното ти да не се ядосваш, че знам каква мъка е злоядо дете. Успех!

# 13
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Най-удачно ми се струва за вечеря да редуваш кашата/с мляко/ и супата/със сирене/. А млякото е задължително за тази възраст, около 500 мл. на ден.

# 14
  • Мнения: 2 960
Може да редуваш за вечеря супата и кашата-има нощни каши,които държът ситост през ноща
PeaceИма една много засищаща нова каша за Лека нощ на Хипп-първата ,която не е сладка.Можеш и нея да опиташ -за разнообразие. Peace

Общи условия

Активация на акаунт