деца,преживели смъртта на единия си родител

  • 1 419
  • 4
  •   1
Отговори
Преди две години се разболях от депресия,малко след това се разделих със съпруга ми.Децата останаха да живеят при него.Преди два месеца съпруга ми почина.Сега живея заедно с децата си,но те са много депресирани.Нямат желание да живеят .Постоянно казват,че искат да умрат.Много неща се натрупаха за малко време,които трябваше да преодолеят.Не всичко можеха да разберат.Страхувам се за тях.
Знам,че може би първата реакция на всеки средно интелигентен човек ще бъде да заведа децата на психолог или психиатър.Аз също съм мислила за това.Искам да опитам първо да се справим сами със ситуацията.

# 1
  • Мнения: 340
Ужас.  Горките вие.  Не мисля, че можете да се справите сами.  Особено при положение, че ти си депресирана от преди смъртта на мъжа ти.  Трябва ви страшно много помощ и подкрепа от роднини.  Роднините на мъжа ти до колко са част от живота ви?  Включи ги, ако не са.  И помоли всички твои роднини за помощ.  Децата имат нужда да не са сами с мъката си.

И бягайте бързо при психолог...

# 2
  • Мнения: 385
Историята ти е покъртителна наистина. На мен не ми идва друго наум освен консултация със специалист и лечение. Никъде не прочетох дали се лекуваш от тази депресия, явно не е от скоро при теб този проблем. Нямам си на идея дали такова нещо може да бъде наследствено, но и да не е явно децата ти са много емоционални, пък и преживяването на смърт на родител никак не е лесно. Заради тях сега ти трябва да се стегнеш, да се лекуваш и да помогнеш и те да преживеят по - леко (до колкото е възможно) тази загуба.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
Съжалявам, че ви е сполетяло толкова много за толкова кратко. Мисля, че първо трябва да прецениш твоето лечение от депресия до къде е стигнали и имаш ли вече сили да продължиш натам, вече с деца. Депресията освен нарушена биохимиа на мозъка, която се лекува трябва да се бори и с психотерапия и желание да се продължи напред! Имам идея що е това депресия. Но наистина мисля, че трябва да се обърнете към психотерапевт, за да преодолеете този тежък момент. Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 749
Била съм на мястото на детето.Кажи на колко години са.МОже  пък да мога да ти дам някакъв съвет....

Общи условия

Активация на акаунт