трапчинка с косми в дупето на бебето

  • 3 725
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте! За първи път съм във форум.Искам да попитам дали има някой с подобен проблем:   Имам бебе момиче в момента е на 3,5 месеца.Роди се с трапчинка пълна с косъмчета в горната част на цепката на дупето.Педиатърът каза,че не е нещо ,за което да се притеснявам само трябва да я почиствам добре,защото там след време ще се появи киста.Прочетох и в една книга,че може кожата да е залепена за гръбначния мозък и в по голяма възраст това да доведе до здравословни проблеми. може и да е само козметичен проблем. Това не ми излиза от главата.Моля пишете ,ако знаете нещо по въпроса!   

# 1
  • varna
  • Мнения: 676
Това ми се струва,че може да е дермоидна киста,но все пак се консултирай с нужния специалист-детски хирург.

# 2
  • Мнения: 3 146
Това ми се струва,че може да е дермоидна киста,но все пак се консултирай с нужния специалист-детски хирург.

Именно. Недей да четеш, преди да са диагностицирали, че само ще се уплашиш. Ако си от София, в Пирогов се справят с кистите, отиваш в детска хирургия и ще ти кажат кога и дали трябва да се предприеме нещо.

# 3
  • Мнения: 822
Наистина се консултирай със специалист, а не слагай сама диагнози

# 4
  • Мнения: 22
Благодаря за съвета! Аз след това открих тема за дермоидна киста от миналата година и там мами споделят,че в пубертета се появява такава киста.Д-р Оги казва,че има вероятност и да не се образува,трябва да се подържа чисто мястото.Дано  при нас да е така!

# 5
  • Мнения: 22
Все пак е момиче и ми се иска ,ако има някой със същия проблем да сподели как се  справят.

Общи условия

Активация на акаунт