кога бременната жена може да ходи на плаж

  • 12 414
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
здравейте
аз живея на морето, в момента съм бременна в края на третия месец и адски много ми липсва плажът и морето. Затова ако някой може да ми отговори от опит - пречат ли слънчевите бани на бременноста и от кой месец е най-безопасно да се ходи на море.

# 1
  • Мнения: 7 186
Няма никакъв проблем да ходиш на плаж, в който и месец да си, стига да се чувстваш добре и да нямаш някакви ограничения от гинеколога си. Само че избягвай силното слънце около най- горещите обедни часове и не прекалявай с печенето, защото изгарянето е опасно. Ходи по по- хладните часове и стой повечко под чадъра. Внимавай и с кожата на лицето си, защото може да ти се появят пигментни петна- не го излагай много на слънце и ползвай висока слънцезащита.  thumbsup

# 2
  • Мнения: 2 489
И освен това - летните вируси са доста опасни в ранна бременност, но всъщност тях можеш да хи хванеш не само на морето, обаче чревните...
Чела съм, че е вредно силното прегряване, така че по-добре стой на сянка.
Честно казано аз пропуснах миналата година, защото не исках да поемам никакви рискове, но много бременни жени ходят на плаж без да имат проблеми.

# 3
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Чувала съм, че бременните жени не бива да се къпят в морето, за да се избегнат евентуални инфекции. 

# 4
  • Мнения: 4 566
за съжаление с къпането е точно така
може да се ходи на плаж сутрин до 11 и следобед след 15.30 като в морето само до колене акушерката ми каза че освен микробите към които в този период влагалището е по предразположено се получавали и контракции от солената вода
и понеже обовавам да се къпя в морето аз реших да не ходя защото няма да му устоя
всеки сам решава дали може да поеме риска заради това удоволствие

# 5
  • Мнения: 3 146
Щом си добре ходи си на плаж, ама стой под сянка на дърво  (не под чадър).А за инфекциите - не знам доколко другите са прави - аз ходех на басейн и се чувствах супер.И не хванах инфекция - както прецениш.Но във водата се чувствах лека като перце и доста се киснех.

# 6
  • Мнения: 5 468
Аз пък не бих отишла на плаж в такава ранна бременност.

# 7
  • Мнения: 6 390
Моят генеколог ми беше казал да ходя като малките деца / като е по слабо сланцето, от жегите да се крия...

# 8
  • Мнения: 532
Аз ходех след 17.00 ч. И не съм влизала в морето ( ама защото все ми беше много студена водата ).Докторите казват да не се претоплят майчетата , че после ги прибират от плажа с линейките.Ако ти се чувстваш добре ходи по хладното.

# 9
  • Мнения: 811
Извинявам се, че ще се намеся в темата, но и аз имам питане свързано с летуването през бременността  smihesorry
Предстои ми няколко дневна почивка на планина и ще има и басейн. Дали е опасно бременната жена да се къпе в басейн? Важат ли същите опасности и при сладката хлорирана вода в басейна, както при къпането в морето?

# 10
  • Мнения: 5 393
Моята лекарка ми препоръчва когато влизам във водата,независимо дали е море или басейн ,да си слагам един тампон,от най-малкия размер.Така че не е нужно да се седи на плажа без да се влиза във водата.

# 11
  • Мнения: 1 800
И аз ходех на плаж, когато ми мина периода на повръщане и гадене-след четвъртия месец някъде. И по цял ден се е случвало да седя на плажа, под чадър естествено. Даже съм лежала и по корем. Мъжа ми ми изкопаваше дупка в пясъка за корема  newsm62 Ако не ти става лошо не виждам какъв е проблема.

# 12
  • Мнения: 2 553
Ами аз вчера се върнах от морето.След консултация и зелена светлина от гинеколога изкарах цяла седмица Simple Smile Ходих на плаж в нормално време (не по обяд) , влизах във водата и така. За сега всичко изглежда нормално, само дето пътя доста ме поизмори, но който живее на морето няма да има такива проблеми SunglassesПопитай лекаря си и ако няма проблеми не виждам причина да не се порадваш на лятото - е, умерено разбира се Grinning

# 13
  • Мнения: 115
Извинявам се, че ще се намеся в темата, но и аз имам питане свързано с летуването през бременността  smihesorry
Предстои ми няколко дневна почивка на планина и ще има и басейн. Дали е опасно бременната жена да се къпе в басейн? Важат ли същите опасности и при сладката хлорирана вода в басейна, както при къпането в морето?

моята лекарка дори ми препоръча да ходя на плаж /т.е. на басейн, защото не живея на морето/, до 11 сутринта и след това след 16 часа, каза, че е полезно и да плувам във водата, но да не се преуморявам, така че ако се чувстваш добре, се печи и се къпи колкото желаеш, приятна почивка!

# 14
  • Мнения: 2 066
Забременях миналото лято - юли. Разбрах в началото на август, че съм бременна. Целия юли съм ходила на плаж без да се пазя, а от август нататък - само под чадъра. И в моренцето влизах, ама само да се топна.

Общи условия

Активация на акаунт