на какво може да се дължи този проблем при кърменето?

  • 549
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Майчета, които кърмите успешно моля посъветвайте ме. Имам бебче на 2 месеца и 3 дена, само на кърма е, но от няколко седмици когато кърмя през деня Ники е ужасно крив - започва да суче нормално и след 5 минути започва рев, пуска гърдата после пак я засмуква прави 2-3 всмуквания и пак я пуска с рев. С нощните хранения няма такъв проблем, яде толкова спокойно и се чудя на какво може да се дължи това!? Иначе пълни памперсите - по 4-5 акани на ден. Вече започвам да си мисля, че кърмата не му стига (понякога издържа по 1 час, друг път по 4) или просто не може да се нахрани пълноценно като се нервира така докато яде.  Педиатърката и тя ме подтиска с това, че бил наддал в долната граница на нормата (340 гр за 2 седмици) и иска да го дохранвам с АМ, а аз съм много против (още не съм му давала).  Да уточня само, че кърмя на поискване + нощни хранения 2-3.
Съжалявам ако темата се повтаря или съм писала объркващо. Ще съм благодарна на всякакви съвети и предложения.   bouquet

# 1
  • Мнения: 961
Най-важното е да се успокоиш! Опитай се да се абстрахираш от думите на педиатъра ти, защото бебчо си наддава в рамките на нормалното! Ако започнеш да дохранваш, единственото, което можеш да постигнеш е още по-голямо объркване на ситуацията! може твоята педиатърка да е много добра, но по отношение на кърменето явно има доста, какво да научи!
Пробвай да кърмиш беб, докато е сънен, когато започне да се изнервя можеш да пробваш да станеш и лекичко да го залюлееш, когато се успокои отново да му предложиш гърдата, като продължиш да го полюляваш. Може и да му пееш или ад издаваш някой звук, който го успокоява. Пробвай да намалиш до минимум всички шумове, които биха го дразнили, затъмнената стая също може да се окаже добър вариант.
И пак - просто се успокой, това със сигурност ще има положителен ефект за бебчо!
Успешно кърмене!

пп: ако се сетя още нещо, ще се включа по-късно!

# 2
  • Мнения: 9 478
А ти усещаш ли слизането на кърмата в тези първи 5 мин?
Питам, защото ако на теб ти е притеснено и не слиза кърмата, а бебо си знае че като засуче веднага теква-естествено се изнервя и заплаква.
Може би затова нощните хранения, когато и ти си по-спокойна и сънена /и той де Wink/ са по-лесни Thinking
Кърмата си мисля, че ти стига Wink
Пробвай да кърмиш на спокойно местенце, пийвай чаша вода още в началото на кърменето и по възможност повече спокойствие Peace

# 3
  • Мнения: 186
Не съм специалист, но от опита ми до момента (кърмим се осми месец) ситуацията ми напомня точно на малко закъсняване със слизането на кърмата, от което бебчо се изнервя. Аз лично се справям в подобни ситуации с визуализации - течащи реки, водопади (почерпила съм информация пак от форума) Peace

# 4
  • Мнения: 376
шехиризада, успокои се! Това е често срещан проблем при кърменето в първите месеци. При мен причина за това беше понякога прекалено бавната струя, както вече са писали момичетата горе, а понякога и прекалено бързата струя, която задавяше бебето, и то не можеше да си поеме дъх, затова пускаше често гърдата и се извиваше настрани. Ти как усещаш гърдите си? Пълни ли са когато кърмиш, усещаш ли бебче да гълта при първите смуквания, според теб възможно ли е и да е бърза струя?

Защото ако е бърза, има начини да се справиш като смениш позата така че главичката на бебе да е над гърдата,а не на същото ниво, или просто да изчакваш да се изтече струята в кърпа ако имаш под ръка, и след това даваш гърдата.

Ако е бавна струята, и бебче се изнервя че не слиза млякото, също има доста начини за справяне - както са писали - пиеш чаша вода или топъл булион непосредствено преди кърмене, визуализации - представяш си течаща вода, водопад, топъл душ преди кърмене или топла кърпа върху гърдите за отпушване на каналите, а понякога и пълно разсеиване от твоя страна може да помогне, като не мислиш за това, а примерно пускаш телевизия, или говориш с някого...

Дано се справите успешно. Но според мен не звучи изобщо като да нямаш кърма. Наддавате добре, спокоино, не всеки месец е еднакво.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 05:14 от Martani

# 5
  • Мнения: 820
И ние имахме такъв проблем и все още го имаме понякога. установих, че бебо засуква много лакомо и почти веднага се нагълтва с въздух и съответно спира да суче и са почва вдин рев  ooooh!

Доста се измъчих докато установя причината, доста време си мислех, че реве защото не му пуска мляко и даже стигнахме до дохранване, въпреки, че качваше нормално  Embarassed

Сега щом се разреве или стане неспокоен на гърдата спираме кърменето, оригвам го хубаво и пак си продължаваме без проблем.

# 6
  • Мнения: 376
нагълтването с въздух обикновено е при бърза струя, получават се и много газове така, и храненето им става много неомфортно. Позата се сменя за да се намали силата на струята, помага много. Това е при по-голяма от необходимото лактация.  Когато намалее и кърмата се регулира нещата се оправят.

# 7
  • Мнения: 147
Много ви благодаря за помощта. От това, което казвате мисля, че проблема може да е в по-бавното слизане на кърмата. Martаni,  вече не усещам така пълни гърдите си и за това имам опасения, че няма достатъчно и е гладен. Днес ще изпробвам различните начини на позата и ще пия повече вода....дано да има ефект...после ще пиша да кажа кое и дали е подействало  Praynig
Много ви благодаря!

# 8
  • Мнения: 2 401
Не се притеснявай излишно, че нямаш достатъчно кърма, сигурна съм, че е нещо временно, което ще отмине! Моето бебе също правеше така, не знам каква беше точно причината, може би понякога беше по-нервно, при нас почти винаги помагаше да кърмя докато леко се разхождам и полюшквам! Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 570
Много ви благодаря за помощта. От това, което казвате мисля, че проблема може да е в по-бавното слизане на кърмата. Martаni,  вече не усещам така пълни гърдите си и за това имам опасения, че няма достатъчно и е гладен. Днес ще изпробвам различните начини на позата и ще пия повече вода....дано да има ефект...после ще пиша да кажа кое и дали е подействало  Praynig
Много ви благодаря!
Това, че не усещаш пълни гърдите си, не означава, че ти е намаляла кърмата. Просто вече се е нормализирал процеса на образуване на кърма - организма произвежда толкова, колкото му е нужно на бебето. Така че не бързай с дохранването. Naughty

# 10
  • Мнения: 961
Нормално е гърдите да спрат да се издуват и втвърдяват, това обаче не означава, че млякото е намаляло! Постепенно просто млякото се регулира и изчезва усещането за напрежение!
А от двете гърди ли кърмиш?

# 11
  • Мнения: 68
Ето малко и от моят опит. И двете ми деца след 2 мес. започнаха да сучат само когато сме легнали на леглото една до друга. Особено малката когато ми се наложи да я кърмя в седнало положение става голям проблем. засуква няколко пъти след което започва да се дърпа и да плаче. Когато сме легнали една до друга се върти и усуква  но не пуска гърдата и така си се нахранва добре.  И друго за което се сещам е че може да е от колики. Каката така ми се е нервила когато я болеше коремчето.
Надявам се да съм ти била полезна.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт