Кола маска или епилатор??????????????

  • 3 758
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Откакто се обезкосмявам все с бръснача действам. Чат пат на кола маска, но много несериозно... Embarassed.Проблемът е в това, че искам да спра с бръснача, но тъй като нямам много поглед върху нещата и се чудя доколко е ефикасен епилатора???? Ако започна с колата това означава да ходя там на някакъв интервал от време и да съм сериозна за да има и ефект/да се изтънят и намалеят косъмчетата/. Обаче страдам от недостиг на време и не съм сигурна дали ще се справя, а понякога и финансов може да е проблема. У дома нещо не мога да се оправя с тази кола.... ConfusedОстава ми варианта Епилатор...но има ли смисъл от него? Доволни ли сте  по принцип и какви проблеми може да съсдаде епилатора??? Разкажете, разкажете

# 1
  • Мнения: 46 430
С епилатор много ме боли, всичко е до кожа и косми, мен ме боли дори, когато си скубя веждите и не само боли, ами тече и кръв, а след това съм с червени и подпухнали очи цял ден. Та с епилатора краката ми /само там издържам/ стават черени, подуват се и парят, ако се допра до нещо хладно усещането е, че все едно ме тресе  Confused
С кола махам ръцете и краката нагоре, нищо не ми става  newsm78 освен това колата маха горния слой мъртви клетки и кожата става много гладка  Grinning
Недостатъка на колата е, че трябва да се чака малко по-дълго да изкарат, "Вийт" го рекламират, че е за къси косъмчета, но аз нещо не можах да се справя, а за цената да не говорим.
На козметик е по-бързо, вкъщи по-евтино  Laughing аз вкъщи се оправям, защото ми е кофти да ходя с бебе в салона, а и си я правя на почивки, на козметик повече ме боли Confused

# 2
  • Мнения: 7 186
Аз съм доволна от епилатора и махам всичко с него- ръце, крака, мишници, само с триъгълника е трудна работата.  Confused Нямам проблеми от обезкосмяването, понякога ми се появяват малко червени точки след епилация, но изчезват след няколко часа.
Нямам нерви да отглеждам космалаци и да ходя на кола.

# 3
  • Мнения: 114
 Grinning И аз те съветвам за епилатор.Удобно е защото можеш да се обезкосмяваш вкъщи и по всяко време.Боли колкото и с кола-маска.
 А за да имаш малко проблеми с кожата после се епилирай само чиста и след това се мажи с кремче. Wink

# 4
  • Мнения: 237
И аз ползвам епилатор вече 3 година.Отначало ме болеше,но сега никакъв проблем Grinning,толкова съм доволна , че се чудя как съм могла да се мъча с тези бръсначи . ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 489
Епилатор!
Под ръка ти е, по-евтино е и не е гнусно! Не можах аз да се прежаля на тая кола-маска и това е! Само като си представя, че преди това на някоя са й махали космите по д-то и ми прилошава.
Освен това е страшно вредно за кожата, защото освен космите смъква и кожата!

Предимството на кола-маската е, че е по-прецизно премахването на космите, след епилатора може да се наложи да обираш с пинсета.

Истината е обаче, че на всеки му пасва различно, едни предпочитат едното, други - друго.

# 6
  • Мнения: 2 489
Имах предвид колата при козметик!

# 7
  • София
  • Мнения: 10 291
Не можах аз да се прежаля на тая кола-маска и това е! Само като си представя, че преди това на някоя са й махали космите по д-то и ми прилошава.
Освен това е страшно вредно за кожата, защото освен космите смъква и кожата!
Глупости... как ще е вредно то си е направо полезно, махат ти само мъртвите клетки....
В повечето салони ползват патрони с кола-маска и нямам как да са минавали на някой друг по д-то... та кола маската е пъти по-добре, ако си с чуствителна кожа и не много дебели косми! От епилатора такива подкожни можеш да си докараш..... абе, до кожа и косъмчета е...
Ще ти кажа как действам аз  Wink значи до преди година ходех редовно на кола-маска и нямах проблеми, епилатора си го държах, само за редки случаи когато нямах възможност да отида, но след раждането ми стана много трудно да отделям време... сега веднъж месечно действам с епилатора а после понеже не търпя никакви косми действам с бръснача ако има тук таме излязъл... с епилатора минавам само на много къси 2-3мм косъмчета, така не се късат и ексфолирам краката поне 2 пъти седмично.

Последна редакция: сб, 16 юли 2005, 22:28 от nad_tab

# 8
  • Мнения: 5 255
.... доколко е ефикасен епилатора???? ...
Къса косъмчетата - поне при мен беше така .
Залагам на кола маска  Peace

# 9
  • Мнения: 2 978
Кола...с епилатора ме боли повече.

Епилатора го ползвам само ако има излезнали неравномерно косъмчета и немога да ги чакам до колата.
Но Stop само по краката, на друго място епилатор не употребявам. Naughty

# 10
  • Мнения: 6 868
Аз никога не съм ходила на козметик да ми правят кола маска  Embarassed Пробвала съм вкъщи ама не се получава много добре. Предпочитам епилатора, вярно че понаболява ама се търпи. Малко се зачервява кожата след това ако са били повече космите ама бързо ми минава, за половин-един час най-много. Така ми е по-лесно, когато искам си го вадя вкъщи и действам. Мързи ме да ходя на козметик.

# 11
  • Vienna
  • Мнения: 266
дълги години махах косми с бръснене, в 10ти/ 11ти клас запо4нах да ходя на кола, беше ад, парвия пат ми те4е кръв от мишниците все едно са ме клали, 4ак след 10тина процедури на кола ми пооредяха и изтъняха  космите и после спокойно си купих епилатор. епилатора е важно да е скъп, на Браун са много добри, незабравай, 4е ще го ползваш поне 5год. така,4е цената си струва, а и скъпите имат  обезболявашта система(махам и триъгълника!), не късат косам4етата, а ги оскубват с корен. зада не те боли и да не се за4ервяваш махаи ги след баня, да с възможно най >къси и никога преди плаж или солариум!
Аз съм много доволна и сам на триъгълника са ми 4ерни и по>дебели, под мишнизите ве4е имам сам 5 косъма(както се казва!) Успех!

# 12
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
И аз съм доволна от епилатора махам косъмчетата на краката, мишниците и ръцете, но ходя и на кола един път в месеца за целия триъгълник .Козметичката ми каза че епилатора ги накъсва, но пък ми е удобен за вкъщи като видя косъмче го унищожавам Laughing Laughing Laughing.

# 13
  • Мнения: X
Наистина всичко си е до косъмчетата - аз ползвам епилатор от три години, много е удобно боли само първия път, после не ти прави впечатление, но при мен космите половината растат под кожата и се показват на порции и мога да се епилирам всеки ден - все ще има какво и затова няколко пъти с епилатор, няколко с бръснача иначе спасение няма. ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 489
Не можах аз да се прежаля на тая кола-маска и това е! Само като си представя, че преди това на някоя са й махали космите по д-то и ми прилошава.
Освен това е страшно вредно за кожата, защото освен космите смъква и кожата!
Глупости... как ще е вредно то си е направо полезно, махат ти само мъртвите клетки....
В повечето салони ползват патрони с кола-маска и нямам как да са минавали на някой друг по д-то... та кола маската е пъти по-добре, ако си с чуствителна кожа и не много дебели косми! От епилатора такива подкожни можеш да си докараш..... абе, до кожа и косъмчета е...
Ще ти кажа как действам аз  Wink значи до преди година ходех редовно на кола-маска и нямах проблеми, епилатора си го държах, само за редки случаи когато нямах възможност да отида, но след раждането ми стана много трудно да отделям време... сега веднъж месечно действам с епилатора а после понеже не търпя никакви косми действам с бръснача ако има тук таме излязъл... с епилатора минавам само на много къси 2-3мм косъмчета, така не се късат и ексфолирам краката поне 2 пъти седмично.

Ха-ха-ха! Щото съм ходила миналия век и не съм в час с новостите! Laughing

Правила съм си няколко пъти кола-маска на краката /мноооооого одавна/и всеки път ставам синя, явно кожата ми е много нежна, но после трябва да ходя с прикрити крака.
Честно казано въобще не ми се вижда полезно - твърде агресивно ми се вижда за моята кожа, за тази цел си има скраб.
Относно подкожните косъмчета - появяват се само на триъгълника по какъвто и начин да съм ги махала. Ох, за фотоепилация плача аз...

Общи условия

Активация на акаунт