Абсурд ли е това или просто ежедневие?!?

  • 891
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Незнам към кого да се обърна , моля ви помогнете със съвет.
Знам че на фона на всички лошотии около нас моята молба ще ви се стори смешна , но на мен не ми е никак смешно - нямаме парно и причината не е в Топлофикация , а в съседа които отговаря за абонатната - все още не си е монтирал новите радиатори , та държи целия вход на студено по тази причина.Парното в блока ни е пуснато още в петък сутринта-сега сме вторник и радиаторите ни все още са студени.А аз имам две малки деца заради които съм включила 2 радиатора и 1 духалка да работят денонощно в стаите.Незнам как ще си платим в края на месеца сметката за ток . Молбата ми е да ме посъветвате към кого да се обърна за да спра този абсурд.Знам че въпросния чичко няма право на такова своеволие , та ми се иска някой да защити и моите права. Всички във входа недоволстват , но никой не предприема нищо по въпроса. Седим и си чакаме.Мъжа ми мислеше да се разберат по мъжки  #2gunfire с него , ама аз го спрях.Някой попадал ли е в подобна ситуация? Мога ли да направя нещо по въпроса или трябва тихо и кротко да си чакам?А даже незнам и до кога...

# 1
  • Мнения: 81
Сбирай хората от входа и му се изсипете на вратата и там му спретнете извънредно събрание. Те всички недоволстват, ама чакат някой друг да предприеме първата стъпка. След това и те ще гракнат. Така че влез в ролята на лидер, на този който първи си отваря устата. След това потопът ще се отприщи.
Успех!  Wink

# 2
  • Мнения: 12 662
И двете. Говори ли с въпросния чичко? Кога смята да реши проблема.

# 3
  • Мнения: 1 432
Всички се стоварете пред вратата му , предложете му помощ да си сложи радиаторите ,ако не може. Twisted Evil Ако откаже....бой  Crossing Arms

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Направете събрание и му отнемете правото да държи ключа за абонатната. Изберете друг отговорник. Онзи ще е длъжен да даде ключа. Тогава си пускате вие парното, пък той да му мисли. Като реши да слага радиаторите ще поиска да се изключи парното за 2 дни да ги монтира и толкова.

# 5
  • Мнения: 1 310
От Топлофикация какво казаха? newsm78 Той ви спира достъпа до продукта им! #Cussing out Дано утре да не реши да си сменя тръбите за питейна вода - може да му отнеме месеци! Доста нагъл тип! #Cussing out

# 6
  • Мнения: 14
От топлофикация ми казаха че са си свършили работата,т.е.пуснали са парното , а това че някой го стопира от абонатната не е тяхна работа.Не мога да разчитам на тях.Жената на въпросния чичко пък е човекът който отговаря за входа/свиква събранията,събира парите..../каза ми да не се занимавам с глупости.Да чакам -щели да го пуснат скоро.Но това беше в неделя.Какво ли значи според нея скоро...Направо е абсурдно,момичета.Май един як бой ще е разрешението на въпроса.Но все си мислех , че има някакъв законов ред  това да се уреди.

# 7
  • Мнения: 1 310
Съчувствам ти! С простотията не можеш да се оправиш в тая държава. #Cussing out Мога само да ти дам пример аз как си реших проблем със съседите - имахме системен теч отгоре и тъй като съседа нехаеше, просто му предложихме и замазахме с хидрозол в банята му. Та имам предвид да помогнете на тоя да си монтира радиаторите и да има топло за всички. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
А ти какво очакваш да ти каже? Мисля, че можете сами да си свикате събрание. Тази госпожа не е едноличен държател на властта или на абонатната в този вход. Тези "длъжности" са изборни. По-добре прочети зекона и правилника за упрарение на етажната собственост. Тя е възможно най-неподходящия човек, който ще ти каже нещо свястно.

Общи условия

Активация на акаунт