Спиране на кърмата

  • 485
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Имам един въпрос момичета.Отбих малката на 1 годинка и половин месец постепенно.Започнах да кърмя по-рядко и по-рядко,накрая стана през два-три дни,седмица и спрях.Въпроса е втова,че два месеца и половина след това аз още имам кърма.Нито цедя,нито нищо,но притисна ли зърното,кърма има.Не го правя често,последния път,когато проверих беше преди месец.
Винаги ли трябва да се пие нещо за да спре или мога и така да оставя нещата.Нямам тежест в гръдта,нито болка.Единствено кърмата не изчезва.А сега поканя ли малката за кърмене,тя се хили и не ще:)Трябва ли да предприема нещо.

# 1
  • Мнения: 9 481
Не се притеснявай Peace, съвсем нормално е да има 2-3 капки кърма при "изцеждане".
До годината от отбиането е при някои...

# 2
  • Мнения: 1 341
да използвамтемата с едно въпросче.
Отбих дъщеря ми преди 2 години. Постепенно, без лекарства, просто разредих кърменията. Доста по-късно прочетох, че е трябвало дапия нещоси, за да се продотвърти  запушване на каналите.
Сега обаче ми предстои раждане и започнаха моите притеснения. Тъй  като не съм пила нищо, има ли вероятност да имам запушване на каналите и да имам проблеми в началото? С дъщеря ми след потичане на коластрата в болницата имах проблеми, но много бързо ги овладях.

# 3
  • Мнения: 9 481
да използвамтемата с едно въпросче.
Отбих дъщеря ми преди 2 години. Постепенно, без лекарства, просто разредих кърменията. Доста по-късно прочетох, че е трябвало дапия нещоси, за да се продотвърти  запушване на каналите.
Сега обаче ми предстои раждане и започнаха моите притеснения. Тъй  като не съм пила нищо, има ли вероятност да имам запушване на каналите и да имам проблеми в началото? С дъщеря ми след потичане на коластрата в болницата имах проблеми, но много бързо ги овладях.

Привет! Hug
Не мисля че ще имаш проблеми. Вземи си помпа за изцеждане на кърма-в началото, знаеш е повече от нуждите на бебето и по-скоро това предизвиква проблеми...а за предотвр. на запушванията аз пих лецитин /1000мг-т.е. една капсула на ден/ Peace
Леко раждане и бързо възстановяване! :hug
:

# 4
  • Мнения: 228
Сърдечно благодаря:))) Hug Hug Hug

# 5
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз имах същите притеснения. Спрях да кърмя в 5 месец поради мой здравословен проблем, без медикаменти. Дори и сега при мен се получава същото, което описваш и ти. Казха ми, че ще спре спонтанно, след време. Предпочетох този вариант, вместо да вземам хапчета, пълни с хормони Naughty

# 6
  • Мнения: 1 341
MTV, проблема е, че не съм пила нищ и сега ме е страх да нямам проблеми отново. Аз си имам опит. Знам какво да правя, ама ме е страх пак да нямам бучки. Надявам се да са само бръмбари в главата.

Общи условия

Активация на акаунт