В твоите обувки

  • 5 767
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Темата е нещо между Things to do (която много ми липсва) и Да си присвоиш града.
Та, ако обуя вашите обувки, накъде ще ме отведат в един свободен за разходка ден? Къде ще спрем за кафе, ще седнем ли на пейка или ще щурмуваме мола? Пътеводител през любими места, ако щете.

# 1
  • Мнения: 6 991
Да приемем, че е неработен ден.
В София - ще те заведат в Оринджа или някоя друга голяма книжарница (просто Оринжда ми е най-близо) и ще обикаляте през рафтовете, ще четеш анотации по кориците на книгите до завиване на свят. Ще излезеш с една-две в ръка и ще седнеш в Борисовата или в градинката до Художествената академия да четеш. Ако освен обувките, си ми взела и фотоапарата, ще поснимаш листата в парка.
В Пловдив - ще се разходиш по Главната, ще повторищ упражнението с книжарницата, най-вероятно Хеликон, ще ядеш торти  Blush в Бътерфлай и после ще се разходиш в Стария град. Щеш не щеш, ще спиш у мама и ще трябва да се върнеш преди 11, за да не се притеснява  Mr. Green

# 2
Заповядай в сандалите ми. По-късно ще ти кажа къде ще те отведат.

# 3
  • Мнения: 3 423
Не искам обувките на Ео и МГМ,
щото тия мушмули Ицото, Стефан
и Стоян направо ще си ме изнервят.
А никой няма интерес от кръвопролития.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моите обувки ще те отведат към Щатите, после и Мексико. След няколко месеца отиваме да живеем там.
Като се върнеш, ако ти е харесало, ми кажи за какво да се подготвя.

# 5
  • Мнения: 984
Има една пейка точно под ресторант "Хоризонт". Любимото ми място. Не през лятото, а през есента и зимата. Сядам на нея и потъвам в света, които сама си създавам в мислите си. На тази пейка съм плакала, смяла съм се. Познава любимите ми хора. Кърмила съм Ния там. Загубих си златен медалион с рубин. Веднъж намерих детско пръстенче с морско камъче на него.
През есента дървото до пейката оставя листата си внимателно на земята, за да ми даде топъл килим, на който мога да стъпя по чорапи. Погледът ми стига до там отвъд всичко, море, небе, слънце и сребърни морски отблясъци. Виждам Галата като огромен варан, изтегнат на припек.

# 6
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
В моите обувки би влязла след 12 на обяд,
и направо на Малибу(Бургас) за едно дълго кафе с крем карамел и сладка раздумка,след това директно на Хеликон да видим какво ново по рафтовете,след това и до Армстронга понеже довечера трябва да се работи и все ще ми е свършила някоя боя или за още оловни шпросни(според това какво има да се прави),между временно телефона не спира да звъни и ти напомня,че имаш поне още една среща с клиенти,която минава естствено на кафе и сладки/обяд и дълги обяснения с желанията които трябва да сбъднеш...По-късно обувките ми биха те отвели в Пикадили за един бърз пазар, а между другото се реализра бърза обиколка на козметиките в Пиргоса и Трията...често обувките ми изненадват с неочаквана разходка в Несебър или Созопол,а може и на пазар във Варна...трудно мога да им проследя маршрута,той е непредвидим и различен всеки ден,а в седмиците на  почивка както е в момента,почти не излизат от шкафа за обувки... Mr. Green

# 7
  • Мнения: 6 029
Ако имам един ден за мен моите обувки ще си останат на мястото. Никъде няма да те водят. Чехлите ми ще те заведат до леглото и ще спиш цял ден.

# 8
  • Мнения: 4 300
Джули ме превари. Ако уцелиш Моят ден, ще си седиш права в коридора. Ей така, цял ден. И прахът ще пада по обувките ми.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
В моите обувки ще се разходиш по магазините, няма молове, има много малки магазинчета, разхвърляни тук и там, където да се навре човек и да позяпа,
ще правиш пауза да пиеш кафе,
ще отидеш до магазин за сладки, да си вземеш дъхави ръчно приготвени,
ще те заведат в магазини за декорации, за да накупиш, време е, празниците тропат на вратата,
глътка кафе,
трябва да вземеш детето от градина,
а после да се разходиш в парка с него,
да съберете още малко есенни листа,
да се приберете за вечеря,
да легнете, да прочетете приказка за детето, а после книга за теб
преди сън.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ако обуеш моите обувки, Мю, първата ти работа ще е да потропваш нервно, изчаквайки Василена да се обуе и облече.
След това не знам какво ще ти се случи. Може да те заведат в парка, при любимото дърво. Листата му вече могат да се преброят на пръсти. Ако имаш късмет, ще видиш Дъбчо/катерицата, която живее на него/. Не питай защо се казва така Laughing
 Може да те заведат на кафе с мъжа ми. Приятно е там, няма да скучаеш. Ще зяпаш кленовете през прозореца и ще топлиш с дланите си чашата.
 Може да те заведат на гости на мама или по Староселските баири - тракийския храм и винарната. Ще усетиш колко си малка и колко е уютно там.
В магазин? Едва ли. Освен, ако не искаш да си купиш цвете. Не знаеш какво? Нищо, продавачката знае цветята ми по опис, ще ти помогне в избора.
После, когато ги събуеш, ще знаеш всичките ми тайни.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 176
В моите обувки ще е комфортно, обещавам.
Ще се заклещи камъче и ще го разхождаш цял ден.
Обувките си знаят пътя, ще те разходят по същите улици, със същите павета, ако има други обувки наблизо ще е разходка, ако няма ще е подтичване. Свиква се.
Пресичат само на зелено. Не гонят автобуси. Изкачват стълби без да прескачат стъпала.

Къде ще отидете зависи от деня, в който ще ги вземеш.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да речем, че ми поемеш троловете за една седмица (не ти ща единият ден, мерси). Хващам автобус (обичам да пътувам с автобус) за Несебър. Там отсядам в Стария град, в едно мъничко ново хотелче (конкретно) с изглед към морето. Три дни ще ставам рано, ще тичам, после ще работя, ще ям, спя (следобед поне два часа)и ще се разхождам и ще работя.
След това хващам автобус и отивам в Бургас. Пак хотел, пак ще тичам край морето, а през деня ще се мотая из града (като се надявам, че вече центърът не прилича на сергия). Ще отида при баба и дядо (няма ги вече, но квартала си е там, почти същият). Ще поседя и ще си поплача - за тях, за мама.
Вечерта ще досадя на форумски симпатии, на бургаска среща.  Laughing
И така още три дни.  Laughing
Последният ден ще го прекарам във Варна. Пак същата програма, гледай да съвпадне с форумската среща, че много държа да присъствам!
На сутринта хващам пътя за София, че троловете чакат, а донът се пръска от мъка и ревност.  Joy
П.П. Другият месец пак, но вече ще сме в чужбинско.  Laughing

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ако улучиш работните ми обувки - няма да навъртиш километраж, но главата ти ще бръмне.
Вземи ниските и удобните и тръгвай на пътешествие. При малко повече свободни дни пътищата са твои и където замръкнеш - напр. до някой съседен град да видиш как живеят хората там. Ако имаш късмет и стопанката и половинката и са планирали някое по-длъжко пътешествие - ми, наслаждавай се с отворени очи и отворена душа.
При малко свободни от детска игра часове ще миткаш по центъра - от ВИНС-а до Гръцка махала и обратно напр., ей така - колкото да не забравиш как си миткала преди 10-12 години. Без цел  Grinning
Ако си се уговорила с някой - ще поклюкариш в заведение или ще посетите някой и друг магазин.
Ако сте решили с половинката да вързелувате - купувате дебел вестник с много притурки и сядате в някое слънчево заведение да дремете на слънце.

# 14
  • Мнения: 4 841
Не съм сигурна, че биха ти били удобни моите обувки - не са италиански, не са купени от "Витоша" или от мол, и струват... да кажем колкото две кутии луксозни цигари. Но поне няма да пипнеш от тях гъбички или лоша миризма (гарантирано).
Предлагам ти да ги обуеш в съботен ден. Тогава те очаква дъъъъъъъълга разходка из Парка (някои му викат "Борисовата градина", но за мен си е "Паркът на свободата"  Embarassed ). Ще имаш и компания - едни малки обувчици 26-ти номер. И така - редуват се "бавни отсечки", по време на които се водят философски разговори за какво ли не, но най-вече за есента - във всичките и измерения. Следват "бързи отсечки" - надбягване, криеница, ритане на камъчета, подскачане в купчини листа, катерене по каквото може човек да се покатери... После следва "събиране" - на камъчета, листа, пръчки, шишарки - каквото дойде - ценни "богатства", които триумфално носим у дома, за да изхвърлим повечето от тях на следващия ден... Игри на думички, измисляне на гатанки и "римушки... Такива неща. Следва прибиране с рейса, като се стои задължително на "кръгчето", за да пазим равновесие и да се смеем на завоите. Следва събуване и мноооооооого, ама много ленив следобед, гарниран с чаша топло кафе (чашата е "бг-мамма", не че има значение, ама да си кажа  Blush ) и книга.

Имам и ваканционни предложения, но с тях ще се включа друг път.


Общи условия

Активация на акаунт