Какви са ви сметките за парното?

  • 1 889
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 849
Искам да се оплача от Топлофикация и да разбера дали сметката ми е нормална! С цел - да минем на ток, климатици или конвекторни печки, ако нещо ни работят от входа  Confused
Та така: тристаен апартамент, панелка, с 2 стаи -3Х5 м и хол 3Х6 м, плюс кухня - където не пускаме парно, както и в банята. Сметките са от 340 лв. до 430 лв. - за януари. Като хола е цял ден на 2-3 позиция, а спалните вечер от 19 до 8 ч. сутрин на 2 позиция (врътката е с 5 позиции) Наистина по цял ден хабя и вода - 8-10 куб. на месец по 8-9 лв. е кубика зимата, т.е. около 70 лв. са за топлата вода.
Но пак ми се струва много!?  Twisted Evil Как е при вас?   bouquet

# 1
  • Мнения: 46 437
КОлко ти е за целия сезон след изравняването? Сметите месец по месец въобще не ги гледам, те а ориентировъчни и след изравняването нямат нищо общо  Peace

Хол, спална и кухня, панел, 60 м2.
За миналия сезон за отопление сметката е 300 лв. (за целия сезон), топлата вода е по около 20 лв. на месец.

Съседите под нас, със същата квадратура плащат по около 700 лв. на сезон за отопление, но ние сме с изолация, PVC дограма, алуминиеви радиатори, а те не, разликата, както виждаш е огромна.

# 2
  • Мнения: 970
За 4-ристаен +отделна кухня- от 109 кв.м. чиста жилищна площ ,но едната стая  я използваме за склад и радиатора там не работи плащахме миналата година към 500-600лева.Като ми прави впечатление че затоплянето на водата е много скъпо ,или миналия месец за кубика топла вода е 17лева,А от този месец като пуснаха парното-не ми се мисли ooooh!

# 3
  • Мнения: 8 999
За 4 стаен най-високата сметка миналия сезон беше 300 лева. Накрая имаха да ни връщат. Апараментът е вътрешен, тухла, без изолации, но с ПВЦ дограма.
За същата квадратура в другия ни апартамент, но на първи етаж, а отдолу проход, плащахме по около 400-500 лева и при това ни беше студено.
Много зависи от самото жилище.
Аз не пестя от топло - всички радиатори са пуснати денонощно на степен, която да поддържа около 24 градуса.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 825
Апартамент в размер на 100 кв.м., сам човек в него /демек, не го отоплявам целия/, 1000 лева вода+отопление само от м. януари до края на отоплителния сезон. Аз нямам думи.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 550
Апартаментът ни е гарсониера - 43 кв.м. с ПВЦ дограма. Най-високата сметка за миналия отоплителен сезон е била 80 лева, това включва и топлата вода.

# 6
  • Мнения: 1 849
Ами за целият отоплителен сезон сметката беше 2200 лв. Върнаха ни 260 лв., тъй че остават 1960 лв. всъщност казаха че това била сметката за целия сезон (?) - от май до април, т.е. включва и сметките за вода през лятото, по 30-40 лв. на месец. Ама нещо пак не излиза сметката!?  Mr. Green
Апартамента е на 4 етаж, 2 от стаите имат дълга външна стена, калкан до калкана на съседния блок. Има ПВЦ дограма, но изолация сложихме тази година.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 21:21 от M_Nik

# 7
  • Мнения: 1 849
За 4-ристаен +отделна кухня- от 109 кв.м. чиста жилищна площ ,но едната стая  я използваме за склад и радиатора там не работи плащахме миналата година към 500-600лева.Като ми прави впечатление че затоплянето на водата е много скъпо ,или миналия месец за кубика топла вода е 17лева,А от този месец като пуснаха парното-не ми се мисли ooooh!
500-600 лв. за месец или за целият сезон?

# 8
  • Мнения: 970
На месец и апартамента е панел 34 годишен не е саниран и няма изолация.

# 9
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Отоплявам 2 спални, хол и кухня около 90 кв. миналия отоплителен сезон излезе точно 640 лв. без топла вода.Блока е тухлен, дограмата е дървен стъклопакет.

# 10
  • Мнения: 1 849
На месец и апартамента е панел 34 годишен не е саниран и няма изолация.
Shocked Имало и по-зле от нас!
От фирмата - Нелбо - обясниха че едва ли не само 3 семейства от входа сме ползвали отоплението и разходите били изцяло за наша сметка (Нашите сметки са най-високи). Ама поне да беше топло, а то хем мръзнем - едва се стопля до 20 градуса в хола (постоянно е пуснато), другите стаи са по 18, за спане - става  Confused Хем по 350-400 на месец. А като вдигнат цените пак!?
Всъщност и на нашата топла вода зимата цената става 9,50 до 10 лв. (Лятото - 5-6 лв.)
Започвам да си мисля дали някои не се топли на наш гръб   #2gunfire

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
M_Nik - ако имате много съседи, които не ползват парно, също сметките растат и отоплението е нискоефективно.
Последно имахме парно м.г ноември. За 2 стаи сметката беше 190лв.
Радвам се, че вече не сме на ТЕЦ.

# 12
  • Мнения: 3 641
Около 150 лева за две стаи, като почти не го ползваме Sick

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
В най-студените месеци (декември, януари, февруари) ок. 200-250лв на месец с топлата вода. Живеем в стара тухла 2стаи+кухня(банята не я топлим с лирата, тя се стопля само от тръбите на топлата вода), без изолация и пвц дограма, обаче почти всички стени са външни.  Confused Обаче и качеството на услугата куца като цяло, случва се да спре топлата вода, да няма налягане в парното и т.н., а всичко това увеличава сметките. А и радиаторите не са алуминиеви, а от старите чугунени.

# 14
  • Мнения: 13 682
...
Започвам да си мисля дали някои не се топли на наш гръб   #2gunfire

Със сигурност. Колкото и да скача цената при ограничено потребление във входа, тези суми не са реални.
Но няма какво да се чудиш. Само във форума колко теми имаше със съвети кражби и измами. а колко не ползват нет или не си признават...

При това положение, май наистина е по-добре да търсите други начини за отопление.

Всички, които непрекъснато въртят регулаторите и си мислят, че така пестят - не е вярно. Дръжте във всички стаи на 2 през целия ден, независимо дали сте или не у дома, и ще имате по-ниски сметки. Големите амплитуди в топлоподаването натоварват повече сметките, а отопляването е по-некачествено.

Другото е изолацията.

Общи условия

Активация на акаунт