Моля помогнете!!! Съвет

  • 1 946
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, съжалявам ако темата ми не е за тук, но имам нужда от помощ!!! Става дума за жена ми. Имаме детенце на годинка и три месеца и ми се струва, че тя страда от много тежка след родилна депресия. За състоянието й съм виновен и аз, тъй като до преди 4 месеца имахме много проблеми, не бяхме заедно, ту се разделяхме, ту се събирахме, но сега слава богу вече 4 месеца всичко е наред. Просто искам да й помогна, горкичката тя е много изнервена непрекъснато, учи за държавни изпити, детето на ръцете й непрекъснато, баба й, грижи по мен... просто много й се насъбира и нервите й не издържат! Просто не зная какво да правя! Моля дайте ми съвет. Беше на лекар, даде й хапчета, но не помагат. Спря ги, защото само вредяха, а и той ги предписа само след 1 консултация.

Много си я обичам и детето много я обича. Просто искам да й помогна да е щастлива отново!
Моля ви, помогнете ми!

Съжалявам отново, ако темата ми не е за тук, просто съм отчаян!!! Sad

# 1
  • Мнения: 111
Има нужда от една голяма ПОЧИВКА!!! Старай се да и помагаш повече,ако има на кой да отавите детето за 2-3 часа(ако може повече по-добре) излезте някъде,дори само на кафе или на разходка,мисля че ще и се отрази добре! Напълно я разбирам ,горкичката,много майки са в това положение, с времето ще отмине! Предложи и да гледаш детенцето,а тя да излезе с приятелки,да отиде на фризьор,на маникюр .....
Просто има нужда от малко разнообразие и от много помощ!
УСПЕХ!

# 2
  • Мнения: 209
както вече са ти написали има нужда от огромна почивка. искам да ти дам съвет от мой личен опит - помагай и, старай се да участваш дейно в грижите за детенцето ви, и и показвай че я обичаш, че и ти имаш нужда от нея и че си готов на компромиси. изслушвай я, дори и да ти говори неща, които са много далеч от теб и от твоите грижи, прави малки жестове, които носят радост. стискам ти палци и успех

# 3
  • София
  • Мнения: 1 391
Hisi е дала добър съвет. Аз пък ще добавя, че след като сте имали такива проблеми (които неминуемо са довели до състоянието и) не е лошо да се консултирате с психотерапевт двамата като двойка.

# 4
  • Мнения: 6
Благодаря ви много за съветите!!!

Да наистина почивката е много важна, но моментът е такъв, че почти няма как. Просто изпитите са скоро и тежки, а аз съм по цял ден на работа. КОгато съм в къщи максимално гледам да съм с детето, но не мисля, че е достатъчно Sad а и аз правя глупости доста често и я нервирам.

Ще опитвам да помогна до дукпа. Просто дано намеря начина! Praynig

# 5
  • Мнения: 209
щом по цял ден си на работа, старай се когато се прибереш поне да не я нервираш - дори и да ти се струва че тя се ядосва за глупости - бъди съпричастен и с нейната умора и грижи. ако още нещо те вълнува и притеснява пиши - мисля че доста майки тук биха те посъветвали как да постъпиш. още веднъж - стискам ти палци и дано всичко скоро се оправи

# 6
  • Мнения: 798
Почивката и вниманието, като всички са ти писали са много важни.
Спести й поне
Цитат
грижи по мен...
  Peace
След като те няма по цял ден, освен максимално да я отменяш, се опитай да я зарадваш с нещо, когато се върнеш - ти си знаеш какво обича: дали ще й поднесеш цвете без повод или ще й запазиш час за масаж, където да се отпусне...  Blush

# 7
  • Мнения: 264
Много внимание, ухажване, малки подаръчета, които да я зарадват. При всеки удобен случай, когато имате време, излизайте двамата, а ако имате и възможност можа да си направите една хубава почивка някъде двамата, например да отидете на ски....

# 8
  • Мнения: 6 656
Благодаря ви много за съветите!!!

Да наистина почивката е много важна, но моментът е такъв, че почти няма как. Просто изпитите са скоро и тежки, а аз съм по цял ден на работа. КОгато съм в къщи максимално гледам да съм с детето, но не мисля, че е достатъчно Sad а и аз правя глупости доста често и я нервирам.

Ще опитвам да помогна до дукпа. Просто дано намеря начина! Praynig

Лозето не ще молитва, иска мотика са казали едни по-умни хора.
Запряташ ръкави и поемаш колкото можеш като се прибереш.
Детето става твоя грижа вечер - това гледане, хранене, къпане, приспиване и т.н. Нея я занимаваш само при супер спешна нужда, която не вярвам да се появи изобщо.
Същото и с домакинството или поне с нещата свързани с теб.
Извеждай я колкото може.
Подаръците и приятните изненади не са лоши, но според мен не са основното.
Ще се справиш ако имаш желание. И не я ядосвай - щади я.
Важното е жена ти да почувства, че си до нея, че не е сама.

# 9
  • Мнения: 9 973
трябва да си почине малко

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Поздравления, че търсиш начин да помогнеш. А колкото до това, че нервираш жена си,мисля, че това е основния проблем. Според мен грижите за детето са тежки, но причините за подобни ситуации, са по-скоро в отношенията между родителите му.
Също така не подкрепям идеята, че бащата трябва да ходи на работа, и като се прибере да започва да се грижи за детето, той да не би да не е човек.
На мен специално, най-много ми е от полза, когато бащата на детето остане да се грижи за час, два за него и аз да отида да напазарувам, на фризьор или нещо подобно. А не да се бутаме вечер и двамата да се грижим за него. Помощта е ценна, когато е намясто, другото изнервя още повече. Аз лично си се справям сама /детето ми е на четири месеца/. И естествено подкрепям, че ходенето на почивка някъде, без детето, би оказала добро влияние.
И все пак моя съвет е да поговориш с нея и да се опиташ да разбереш истинските причини да се чувства така. По често на жените им тежи нещо друго в отношенията, а злоупотребяват с преумората около детето, като я изтъкват постоянно.  Една удовлетворена от живота си жена е способна да се мобилизира и да се справи сама, дори и с грижите, за себе си, съпруга си и с повече от едно дете.

# 11
  • Мнения: 9 814
Явно семейните ви проблеми, грижите по бебето, доколкото разбирам и по баба й са довели половиката ти до страхотна преумора. Почивката наистина ще бъде най-доброто лекарство, но и това да знае, че има твоята подкрепа ще й помогне много.
Доста мъже ходят на работа по цял, не си само ти. За това можеш вечерно време да поемеш грижите по детето, да го извеждаш през уикенда за да може съпругата ти да учи на спокойствие... Елементарните неща понякога вършат чудеса.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 052
Опитай да и осигуриш някакво развлечение. Покажи и, че я оценяваш. Но не на думи, тя трябва да го усети.

# 13
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Евала. Това, че търсиш начини да и помогнеш вече е крачка напред. Щом учи за изпити, това надали ще е още дълго и аз съм на мнение, че вечер трябва да се стараеш да я отменяш максимално, да помагап не само с детето, но и с домакинството. Разпределяйте нещата, така че да помагаш и същевременно и тя да се чувства пълноценна. Ако с успокои нещата ще се подредят. Старай се да не я ядосваш Mr. Green това май е най-трудното. Ти я познаваш най-добре и съм сигурна, че ще усетип от какво има нужда. Аз не се радвам на подаръц, предпочитам масаж, прегръдка, такива неща. Успех и се надявам всичко при вас да се оправи Hug

# 14
  • Мнения: 6
Много благодаря на всички ви!!! Наистина знаех, че ще намеря помощ тук.

Относно помощта в къщи, мисля че помагам, но ще опитам и още. Винаги може повече.

Благодаря ви! Захващам се за работа, остава ми да измисля как да си почива повече. От изброените предложения: гледам да съм нон стоп с детето събота и неделя, когато времето позволява го извеждам сам, вечер с много мъки  Crazy се преспиваме, но гледам аз да го правя, искам да й помагам максимално и се опитвам. Но горкичката има нужда от почивка. Нека минат изпитите и ще се опитам да й я дам.

Благодаря ви  Peace

Общи условия

Активация на акаунт