Не усещам вкусове и аромати

  • 11 427
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Много ми е неприятно,не усещам никакъв вкус, нито мирис от вчера.
Носът ми беше запушен, после имах обилна хрема и си капах антибиотични капки, предписани ми от личната лекарка.И от тогава съм без вкус в устата и без да усещам какъвто и да е мирис Confused
По-принцип съм със силно развито обоняние и това състояние направо ме подлудява #Cussing out
Хапвам нещо, все едно че ям трева, не правя разлика сладко ли е, солено ли е Tired
не мога една манджа да приготвя, не усещам солта, подправките Crossing Arms
Капките ги замених с други, хомеопатични, обаче явно съм подтиснала вкусовите рецептори!
Случвало ли се е на някого и как се оправи
Сега носът ми е отпушен, нямам хрема, обаче положението с вкуса и мириса е същото Sad

# 1
  • Мнения: 700
Това винаги ми се случва след хрема. Моята хрема премина, разболях се, т.е. настинах преди три седмици, бях със силна хрема и зачервено гърло. Капах капки за нос, поне да не е запушен. Оттогава - три седмици. Едва от вчера започнах отново да усещам миризми и вкусове. Ама аз това си го знам и не ме плаши. Веднъж дори за цял месец си бях изгубила обонянието и вкуса. Не мисля, че е притеснително. Просто това е вследствие на хремата и нека не те притеснява. Всичко си идва на мястото.

# 2
  • Мнения: 746
Това винаги ми се случва след хрема. Моята хрема премина, разболях се, т.е. настинах преди три седмици, бях със силна хрема и зачервено гърло. Капах капки за нос, поне да не е запушен. Оттогава - три седмици. Едва от вчера започнах отново да усещам миризми и вкусове. Ама аз това си го знам и не ме плаши. Веднъж дори за цял месец си бях изгубила обонянието и вкуса. Не мисля, че е притеснително. Просто това е вследствие на хремата и нека не те притеснява. Всичко си идва на мястото.

да, и при мен е така. Няма от какво да се притесняваш. Можеш да се успокоиш, като например хапнеш нещо и след хапката си издухай носа, да видиш, че леко ще усетиш вкус. А дори и да не-значи хремата е по-силничка. Това е абсолютно нормално и моят съвет е хапвай повече лимони и мед, пий чай и ракийка  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Съгласна съм с вас, момичета,че не е притеснително и благодаря за отговорите! Hug

Ама, съм като инвалид като не усещам мирис и вкус!

И ми се щеше,ако някой знае нещо за възбуждане на вкусовите рецептори, да сподели- пробвах с инхалации, дъвчих люти дъвки,въобще -голям зор, чак изнервих домашните с моето мрънкане, ама ще се оправя,де!

# 4
  • Мнения: 746
Аз си купих какво ли не и нямаше резултат. Слагах си памуци, натопени с ракия, в носа. Но не ставаше. Можеш да пробваш да идеш на физиотерапия за нагревки - помага Simple Smile

# 5
  • Мнения: 700
С лекарства - една седмица, без лекарства - 7 дни. Това е положението с хремата и настинката изобщо. Фервекс може да ти помогне, ако се "хванеш" съвсем в началото, т.е. още преди да ти потече носа. После просто облекчава състоянието, но не може да те излекува. Знам, че Колдрекс облекчава хремата, но никога не съм вземала. А за възвръщане на вкусовете и обонянието - време си трябва.

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ще възстановиш обонянието и вкуса скоро, не се притеснявай Peace!

Общи условия

Активация на акаунт