Какви цветове и играчки ще са модерни за украса на елхата тази година?

  • 6 283
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 007
здравейте, търсех такава тема, много се чудя какви топки да взема и в какъв стил да украсим елхата, утре съм планувала да си купя списания и да потърся по този въпрос. Миналата коледа хит бяха обърнатите надолу играчки и елхи, изчанчена история ще ми кажете, а и в цветово отношение естествено, че всеки купува това, което подхожда на неговия дом.... Но все пак вярвам има определени тенденции в материалите и начините за украса на елхата, ето това искам да споделим. Ще се включа пак, надявам се и вие!!Нека съберем снимков материал на красиви дръвчета и да вземем по някоя идея Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 007
значи модерни са още обърнатите надолу украсени елхи, черните изкуствени елхички, тип СЛИМ, елхи, които се закачат на стената с УППА. От играчките са модерни в пауново, комбинациите златно-червено, бронзово - оранжево, сребърно - синьо. Единият вариант е да е дървото да е натруфено, лъскаво и да показва богатство и заможност, а другият - по-семпла украса. Аз ще заложа на изкуствена елха и тази година, нещо не ми допада идеята за живата отсечена елхичка. Едно, че от икономична гледна точка е по-добре. Също много модерни са големите топки, които могат да се закачат на полюлеите и навсякъде, където ви харесва, за да висят и създават уют. В ИКЕА гледах невероятно красиви топки в различни цветове, имаше и най-разнообразни играчки - от стъклени, през пластмасови,  хартиени и дървени.

Очаквам и вашите идеи или решения, за да обменим опит.

# 2
  • Мнения: 1 447
До сега не съм се замисляла дали има мода при украсата на елхата,какъв тип играчки са модерни.
Всяка година купувам такива които ми харесат на момента.Тази година елхата ни отново ще е изкуствена
и не много натрупана.Ще следя темата,за да видя каква е модата Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 122
Ние никога не сме се следели модните тенденций за елхи, украсяваме я както ние си решим и както на нас ни харесва. Аз вече украсих нашата елха ние по това време всяка година я украсяваме. Всичко е в златно. Много ми хареса как стана.

# 4
  • Мнения: 2 388
Никога не съм следвала модните тенденции в това отношение.
Харесват ми играчките, които имам и някои от които са по на 40-50 години, даже и малко повече.
Обичам Коледното настроение, а то ми се съзадава от червено, зелено, златисто, сребристо.
Украсявам си много елхичката, както се казва накичен, като "коледна елха". Simple Smile

На база други наблюдения мисля, че на мода ще са черни елхички, играчки и т.н.
Никога не бих си взела такива, при все, че харесвам черният цвят, но не го свързвам нито с Коледа, нито с уюта и топлината, които ми носи този празник.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
За мен няма мода в украсяването на елхите.
Ама то на днешно време и това чисто и красиво нещо се деформира и всички се чудят как да спечелят от него.
Харесвам дву или три цветните елхички.
Т.е. традиционна елха, но украсена с толкова цветове.
Кръглите топки, който плавно преминават от големи в края на елхата, към малки при въръха й.

# 6
  • Мнения: 1 650
И какво? Всяка година нови играчки ли да купувам, като се сменя модата? Аз ще украся в червено и златно.

# 7
  • Мнения: 8 999
Моята елха не се подчинява на моди. Тя се променя бавно, всяка година добавям по някоя играчка или гирлянд, но не смятам, че украсата, която пазя от моето детство може да се окаже демоде, защото таз година, видите ли, някой решил, че черните топки са на мода. Е, няма да си изхвърля старите играчки, които, освен че са красиви, но таят в себе си толкова мили спомени.
Модите в коледната украса може да са актуални за витрините на магазините, но в нашия дом си имаме наша Коледа - интимен семеен празник, който се подсилва от сантименталната стойност на украсата. Както аз си спомням коя играчка кога и как е била купена от моите родители, така и моите деца някой ден, украсявайки дома си за празника, ще си спомнят как те, заедно с татко си и майка си са редили лъскави и блестящи украшения, добавяли са нови и са плакали, ако някоя стара се пръсне на парченца в краката им.
Освен това празнуването на Коледа е една традиция, която, ако започне да се подчинява на моди, ще престане да е традиция. Както службата в храма е точно в 12 часа, както на трапезата се поставят едни и същи ястия, така и украсата на елхата предполага да бъде нещо повтарящо се. Не отричам прибавянето на нови елементи, но не бих изхвърлила старата украса, само защото някой е решил, че червените висулки и стъклените гъбки не са вече актуални.

# 8
  • Мнения: 2 388
baibibi толкова хубаво и истински написано.  bouquet Прииска ми се днес да е деня, в който си украсявам елхичката. Simple Smile

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не робувам на модите в украсяването на коледната елха. От 3 години в нас си взехме изкуствена елха. Всяка година купувам по няколко нови играчки. Но изцяло не сменям украсата на елхата ни.

# 10
  • Мнения: 4 187
От съседните теми разбрах , че всичко е модерно  Grinning. Вчера с дъщеря ми украсихме дома, използвах част от старата украса, взех и нова... ще допълня тази седмица с още едно- две неща  Flutter

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Миналата година тук масово бяха черно-бели елхите.
Днес гледах по магазините -всичко сребристо.
Най-много да добавя нещо ново,  което ми хване окото, но като цяло си украсявам в класическия стил...
Писах дори в другата тема, че вече си купих червени пердета и ги закачих..само от тях къщата и настроението се промени моментално   Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
baibibi  написала си го страхотно.  Утре и в нас ще украсяваме, емоции ще има определено.

# 13
  • Мнения: 1 610
Лилави естествено

# 14
  • Мнения: 1 426
сребърно-сиво във всичките нюанси-лилаво

Общи условия

Активация на акаунт