Отговори
  • Мнения: 218
 Осигурявам се по  договор на  ДУК в  ЕООД

Искам да Ви питам : дали правилно ми се начисляват върху 2000 лв. осигуровки съответно
  120 лв. за  ЗО,
  100 лв. за ДЗПО
  430 лв. за СО /ДОО/ и
 174лв. плащам  авансов данък /тъй като  според счетоводителката ми го дължа авансово./

Освен това  никак  не съм наясно според НОЙ ,коя ще е чистата сума която ми остава върху която ще се изчислява майчинството ми?
Въпроса ми е според този договор за Управление и контрол/ДУК/,Как съответно ще се изчислява
изплащането на болничните листи?
Ясно ми е ,че според броя на раб. дни в месеца се изчислява ,но всучая върху коя сума ?
Бихте ли ме ориентирали, Wink
Попаднах на Калкулатор: Заплата Нето – Бруто в интернет и съвсем се обърках.

Благодаря Ви предварително bouquet

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Нетното ви възнаграждение е 1566 лв., а брутното 2000 лв. Събирате си първо брутните заплатите за последните 6 календарни месеца преди този от който ви започва болничния лист, а после и нетните. Сумите разделяте на сбора на работните дни за същия период. Първото е средно дневно нетно, а второто средно дневно брутно възнаграждение. На средно дневното брутно намирате 90%. За дневно обезщетение се приема по-малка от сумите 90% от средно дневно брутно възнаграждение или средно дневното нетно възнаграждение

# 2
  • Мнения: 218
Благодаря Ви много за бързия отговор  Simple Smile,

Бихте ли ми казали  за м. декември и м.януари ,  колко са раб. дни ,по който се изчисляват болничните, имам предвид че има доста почивни дни?
Тьй като работя по шест дни в седмицата ,т.е. и в събота ,този ден дали  ми  се брои  за работен? Защото мисля че ,като се внасят месечните осигуровки се завежда на броя на раб. дни по принцип без съботите и неделите.
Благодаря предварително  bouquet

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Благодаря Ви много за бързия отговор  Simple Smile,

Бихте ли ми казали  за м. декември и м.януари ,  колко са раб. дни ,по който се изчисляват болничните, имам предвид че има доста почивни дни?
Тьй като работя по шест дни в седмицата ,т.е. и в събота ,този ден дали  ми  се брои  за работен? Защото мисля че ,като се внасят месечните осигуровки се завежда на броя на раб. дни по принцип без съботите и неделите.
Благодаря предварително  bouquet

Декември 2008 г. - 20 раб.дни
Януари 2009 г. - 21 раб. дни

незнам как ви подават информацията с декларация обр. 1

# 4
  • Мнения: 218
Благодаря, за декларацията ще попитам ,че не знам в момента по кой код  Winkе

Общи условия

Активация на акаунт