суха кашлица и разстройство

  • 1 761
  • 2
  •   1
Отговори
  • burgas
  • Мнения: 5
Здравейте Д-р Слънчева!
Позволявам си да ви пиша,тъй като се бвзпокоя за дъщеря ми.Почти на 7 мес. е,до сега не е боледувала.От 3,4 дни ака по 5,6 пъти на ден,почти след всяко хранене,консистенцията е по скоро кашава с кисел мирис,няколко пъти бе слузеста с пресечени бели частици.Ходихме на лекар - изписа ми ентерол 2*1 прахче,хидрасек и смекта по половин разпределен за деня.Втората вечер гентамицин 2 ампули по 10мг.,както и да сменя млякото с АЛ110 на Нестле.Проблема е,че не смених сегашното от страх да не направи някаква реакция,защото сега е само на НАН ХА,а има сериозни предпоставки от семейството ни за алергия към белтъка на кр.мляко.Освен това давам каша ориз и ябълка и пюре картоф и морков,смектата много трудно я давам,а тази вечер след закашляне повърна ентерола.Няма температура.Въпроса ми е според Вас дали се касае за вируса повръщане и разстройство в този случай и сухата кашлица около 10 пъти на ден без секрет от носа свързана ли е с другите проблеми и нужно ли е лечение и какво.Освен това безопасно ли е млякото против диария за нас?Какво да предприема с храненето и наложителен ли е гентамицина/не съм го дала още/
Извинете ме за объркания пост,но притеснението ми е да не се влоши рязко,тъй като отглеждам детето напълно сама и не знам какво да предприема ако това стане.Благодаря за отговора Ви предварително!
Поздрави!

# 1
  • Мнения: 5 760
Едно по едно.  Grinning
Диетичното мляко за разтройство не е опасно във Вашия случай.
Ако разтройството се овладее с диета- оризови каши лечебно мляко и ентерол, хидрасек това е достатъчно.
Кашлицата трябва да се проследи и да се даде сироп за кашлица- за тази възраст Мукоплант или Хустагил 2-3 х по 1/2 ч. лъжичка. Прегледа от лекар в този случай е задължителен- детето е много малко!

# 2
  • burgas
  • Мнения: 5
Много Ви благодаря д-р Слънчева!
Смених млякото и детето е по - добре.Кашлицата изчезна от самосебе си.Извинете ме за объркания пост,бях много притеснена.Желая Ви всичко най-добро!

Общи условия

Активация на акаунт