Къде празнувахте 1-ия рожден ден?

  • 915
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте мами,

Аз пуснах такъв въпрос при Родените през 2004, обаче да ви питам и мамите с повече опит.

Дайте някакъв съвет. След 2 седмици ставаме на годинка, а определено не искам да посрещам роднини в къщи понеже ми писна от тях а и нямам време. Иска ми се да органзираме непретенциозно и приятно парти навън с приятели дето също имат дечица.

Май сме малко малки за детски партита с клоуни, не знам. Засега съм се спряла на София Ленд понеже там има бебешка стая, до нея има Пиано бар, а по-големите деца могат да вършеят малко из атракциите. Ние толкова рядко се виждаме с приятели напоследък, че ми се струва добър повод да ги съберем и да се опитаме да се позабавляваме и ние, не само бебоците.

Имате ли някакви впечатления от мястото или други идеи?

Вие как празнувахте 1-ия рожден ден?



# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Първите рождени дни на децата празнувахме в къщи, с роднини и приятели. Моето мнение е, че едногодишните не се заиграват с деца, за тях те са конкуренция за внимание и играчки, детето предпочита да е в компанията на възрастни и да е център на тяхното внимание. Гледайки на нещата от този ъгъл (ъгъла на самото детер все пак това е неговия рожден ден  Wink) според мен най-добрия рожден ден е с близки роднини (разбирай баби и дядовци  Wink ) и приятели, без или с малко познати деца, на познато място, където детето се чувства добре (разбирай у дома) в удобно за него време (след сън) и не много продължително (защото се уморява бързо).
Ами това е - празнувахме у дома, а по късно се видяхме с наши приятели  Laughing, изпратихме детето (после децата) при бабите и ние си купонясахме на воля.
Успех в избора  Laughing и весело изкарване, където и да го направиш  Wink.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Ние също празнувахме 1-вия рожден ден на ресторант с роднини и приятели и почти без деца, т.к. на тази възраст детето не се заиграва и определено му е по-интересно да е "център" на внимание на големите.
Софияленд ми се струва, че е за по-големи деца - дъщеря ми ходи с удоволствие в "бебешката" стая, а е почти на 5 г.  Wink. До 3-годишна изобщо не си "падаше" по такъв вид забавления, нито се "съгласяваше" да я оставам сама, при каките. По детските клубове винаги ми е изнервяло , че е шумно, тясно, децата не могат да се налудуват на воля, не е желателно да се пуши Embarassed и изобщо голяма лудница.
На бензиностанцията до нас, често правят рожденни дни - масите са на открито, но под голям навес, така че и да завали няма страшно, има детска площадка с пързалки, люлки, катерушки, цените са добри, има голям простор, където да "щъкат" големи и малки. Вообще много добър и евтин вариант за летен рожден ден.

# 3
  • Мнения: 5 255
Не съм привърженик на големи събирания в къщи и за целта решихме да е в заведение с градина.
Обиколихме няколко, като едно от изискванията ми бяха за детски кът.
Преобладаващите щяха да бъдат възрастни, а аз исках да има комфорт и за децата.
Много хубаво си изкарахме.
Времето ни посрещна с дъжд и ни изпрати със слънце.
За децата бях подготвила един плик с лакомства, но не им ги дадох даром - трябваше да си ги заслужат  Mr. Green
Като ми изпълнеха песен или стихотворение получаваха право да бръкнат в плика и да си изберат лакомство.
Стана много готино, по едно време се надпреварваха кой повече знае.
После имаше игра на детския кът  1swing

Имаше и басейн, но не се наложи     sport027

 ArrowСнимки от тържеството на Лора

Където и да избереш, пожелавам ти да бъде незабравим празник, както за детето и за Вас, така и за Вашите гости  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 18 юли 2005, 11:04 от mam@

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Блазе им на летните рожденници... А ние трябва да се завираме по разни клубчета...
Мишка не му мисли - някъде на вън Grinning
Сега ми хрумна и нещо друго - има едно ресторантче с приятна градина - О`Хара на една пряка срещу клиниката на Чирков. Точно до него има детски център, но не му помня името. Можеш да сложеш родата в ресторанта, а хлапетата в детския център Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Кума ми е роден на 6ти февруари, Дияна е родена на 8ми. Обикновено нейните рожденни дни се празнуват с цялата ни компания. Сега вече в компанията има доста деца ...

Пък и не мога да смогна Simple Smile - торта за градината, торта за кума, торта за вкъщи ... Simple Smile
Тази година Дияна празнува в градината. Спретнаха и много хубав празник.

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Детското парти беше в къщи, но ние имаме двор и се получи страхотно. Особено като украсих всичко.
Другите гости (баби, дядовци и т.н) ги поканих в едно ресторантче до нас и съм много доволна от това решение.

Общи условия

Активация на акаунт