Имам два въпроса!!!

  • 642
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте,мамчета!
Моля ви,кажете ми майчинството месец за месец ли се изплаща или за предния?
И за отпуската след изтичане на майчинството,кога трябва да подам молба за нея?Майчинството ми свършва другия месец.
Предварително ви благодаря Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
Здрасти,

Моля ви,кажете ми майчинството месец за месец ли се изплаща или за предния в нашата фирма е на принципа на заплатите, взимаш за изтеклия месец

И за отпуската след изтичане на майчинството,кога трябва да подам молба за нея? Аз информирах 2 седмици по-рано ръководството, че искам да ползвам годишния си отпуск и пуснах молба веднага след майчинството си.

# 2
  • Мнения: 148
За получаването на майчинските политиката на фирмата не би трябвало да има значение. Майчинските се получават от фондовете на Социалното осигуряване и се превеждат на фирмата по сметка, след като е представено платежно искане. Платежните искания се подават в банката до 10то число всеки месец и отразяват ситуацията в предходния. Т. е. ако майчинските ти свършват на 10 Август - през Септември ще си вземеш парите за последните 10 дни.

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Зависи кога са певедени осигуровките за съответния месец. След превода и пускане на искане за незабавно инкасо до НОИ се превежда майчинството. Но това не трябва да влияе на изплащането му. То става с плащането на заплатите на останалите служители.
Молбата за отпуск би трябвало да подадеш в срока в който се изисква във фирмата. Ако после няма да се връщаш на работа няма значение кога ще я подадеш.

# 4
  • Мнения: 94
Стана ми ясно,благодаря ви много. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт