Въпрос отново за храненията?

  • 1 193
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 337
Имам запитване и ако се повтарям с друга тема, моля за извинение,но не можах да намеря отговор в останалите.

Малката запо4на преди около месец да се храни по 5 пъти дневно като последно ядеше в 18ч. От няколко дни оба4е си измести храненията и яде в 17 ч,заспива към 18.30 и в 23.30 отново е гладна и яде- това прави общо 6 хранения на денонощие и пак се върнахме на старото положение. Трябва ли да изместя ядене,за да си възвърне 5те хранения- само на обяд яде зеленчуково пюре или безмлечна оризова каша. Чудя се да не би да е време ве4е да въведа и следобедно хранене с пюре/каша,за да се чувства по-заситена и да не се буди от глад 6ти път?

Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 572
само не разбирам кака така в 17ч храненията са вече 5 ?
като задаваш такива въпроси кажи поне какво и в колко часа яде , как да ти помогнем иначе 

# 2
  • Мнения: 302
Не мога да разбера как така ядете в 17 ч.И ние ядем в 17ч но после ядем и в 21ч.и сме горе доло на една възраст.Ние сутрин в 6ч ядем АМ В 10 също .Към 13.30 ядем зеленчуково пюре в 17ч адем пл. пюре кисел или каша а в 21ч ядем АМ с 2 лъжички безглутенови бишкоти на плазмон.И сме супер.Нощно време се буди един два пъти пие си малко вода и заспива.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 337
Храненията са в 5.00,8.00,11.00,14,17ч - така бяха,като в 11 ч яде пюре зелен4уково или безмле4на оризова каша,както ве4е споменах.От скоро запо4на де се буди и в 23ч.След като казвам, 4е смао на обяд яде пюре се предполага,4е през останалото време е на мляко(150 мл).

Моля за съвет дали според вас е време да заместя и второ хранене.

Моля за съвет хора,които биха искали да ми отговорят и да ми дадат съвет- не искам да изпадам в спорове и разни такива.

Ако на някой му е досадно да ми отговаря,моля не се затормозявайте.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По мое мнение няма нужда да местиш хранене или да бързаш да заместваш друго. Тепърва може да започнеш да въвеждаш плодово пюре или каша, с които да заместиш хранене след месец да кажем. Това, че е започнала да се буди още веднъж за ядене най-вероятно е защото е в период на по-бърз растеж. Възможно е съвсем скоро отново да промени броя на храненията, количеството и т.н.

# 5
  • Мнения: 24
Води се по детето. Ще ти предложа два варианта:
1.) вкарай между храненията плодово пюре и по този начин ще удължиш времето и последното и хранене ще е по късно;
2.) замести едно хранене с каша(тя е по хранителна и може да я засити за по дълго време)
Успех   Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 963
Доколкото виждам бебето е на 5м почти. Моята педиатърка препоръчва детето да се храни 6 пъти до 6ия месец. Щом се буди значи е гладно и си го храни.

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Не бързай да заместваш второ хранене. Няма норма колко пъти трябва да яде едно бебе. Давай си му мляко и в 23.00 часа. Примерно дъщеря ми на 1 год. премина на 4 кратно хранене, а синът ми е на 1г. и 1м. и си яде още по 5 пъти на ден.

# 8
  • Мнения: 3 034
бебето ти е малко да яде по твое усмотрение 5 пъти. ако то беше оставило режима си такъв е ОК, но ти недей да го правиш, следвай бебето. моят син е на 8 месеца и още яде 5 пъти, макар че два пъти на ден яде каша. всяко бебе е различно. освен това и синът ми мина през един такъв период, в който за два-три дни си намали храненията с едно, но после си го възвърна - те си знаят най-добре. за бебето до годинка най-важно е млякото, останалата храна е само добавка  Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 337
Благодаря ви мами  bouquet  bouquet  bouquet

Така и ще направя...Ще опитам с плодово пюре и ще редувам и каша на обяд.

Ве4ер си хапва детето и наистина млякото си е мляко- търси си го и това е...

Благодаря още веднъж.

# 10
  • Мнения: 9 973
5 хранения имахме на 10м.
на 5м. имахме и по 7 даже

# 11
  • Мнения: 835
Моята се будеше през ноща и аз заместих вечерното хранене с каша, а в 17ч кърма.Така вече не се буди през ноща.

# 12
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Наистина трябва да се водиш по детето.Бебка е почти на 6м но все още яде 6 пъти.Даже понякога яде и през нощта(ако вечеря по рано и заспи),а това не го е правила откакто беше на 2м.Когато яде нощем си пропуска храненето в 06ч и така пак и се събират 6 пъти.

# 13
  • Мнения: 46
Да са ви живи и здрави бебчетата,като ядат толкова сладко сладко.Ние имаме голям проблем с това ядене.Ядем по 4 пъти на ден,понякога и по 3.Сутрин яде по210гр.АМ(към 8-9ч)след това чак към 12 и после чак към 6ч.Вечер и давам ,но тя го пие в полу будно състояниеи пие по много малко.Педито ми каза да не я насилвам и аз не го правя,но понякога се притеснявам като чета вашите бебчета по колко ядат.Въпреки че има и по злояди бебчета.Ако някои може да даде някакъв съвет с удоволствие ще го чуя.

# 14
  • Мнения: 3 034
micheto83 , колко е голямо бебето ти? ако е достатъчно голямо да похапва и други неща - това ми е мисълта... а тези хранения в 12 и после в 6 следобяд по колко милилитра са? а кога се пада четвъртото хранене?

Общи условия

Активация на акаунт