Фритюрниците и палмовото масло

  • 4 957
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Аз съм върл противник на пържената храна. Но обичам пържени картофи и си купих фритюрник специално за тях. Знам, че палмовото масло издържа на по-висока температура от слънчогледовото олио и си купих две бутилки. Обаче маслото е твърдо вътре! Рязах едната бутлка, цялата кухня оклепах за да напълня фритюрника. Предполагам, че има и по-лесен начин за справяне с маслото - давайте идеи. Хрумна ми да загрея бутилката, но се отделя бисфенол при загрване и не посмях да я бутна в микровълновата.  Thinking
Обаче фритюрника е супер! Разглабя се целия и мога да го напъхам в миялната. Един такъв грозноват, от неръждавейка целия, на метална тухла прилича Grinning Само за нагревателя с датчиците за температура ще мисля как да ги мия на ръка (тук трябва да има емотиконче на голям мързел) Mr. Green hahaha

# 1
  • Мнения: 17 934
Аз пусках тубичката във вряла вода, но става бавно. Не съм ползвала от този в кутиите, мисля че е на Бела, четох хубави неща за него. Моят беше в жълта туба- Палмолино или нещо от сорта.

# 2
  • France
  • Мнения: 726
Бутилката слагаш в съд с топла вода, на котлона на ниска степен. За около 30 мин мазнината ще стане течна.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Бутилката слагаш в съд с топла вода, на котлона на ниска степен. За около 30 мин мазнината ще стане течна.

И аз така правя! Ползвала съм и олио, и няма кой-знае каква разлика! Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Бутилката слагаш в съд с топла вода, на котлона на ниска степен. За около 30 мин мазнината ще стане течна.

Когато купих мазнина в бутилка и аз на котлона я разтопявах. Обаче вече такава грешка не правя - купувам си мазнина на Бела в кутии. Чиста работа.  Peace

И аз така правя! Ползвала съм и олио, и няма кой-знае каква разлика! Peace

Във вкуса няма кой знае каква, обаче в миенето на фритюрника разликата е огромна.  Mr. Green (и аз съм от мързеливите, щото)

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Аааааааааааааа, разлика във вкуса ИМА! Усещам я.  chef

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Еее, да де, друго исках да кажа, ама  ooooh!
Абе за мен най-важното удобство е после при миенето.  Mr. Green

# 7
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Янтра, а какъв е фритюрника, марка, модел? Нашият изгоря и вече цяла седмица търся такъв да се разглобява и мие в миялната.
Сори за оффа. Laughing

# 8
  • Мнения: 17 934
Дoret, извинявам се, че се натрапвам, аз да похваля моя- Таурус. Ползвам го 5 година, много съм доволна. Мия го само в миялната, разглобява се и остава само корпуса с реотаните, таблото и кабела. Него мия с веро на мивката. Струваше под 100 лв.

# 9
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
И аз се интересувам от такъв фритюрник,който да се разглобява напълно и да се мие в миялната, сподели марка и модел моля те.

# 10
  • Мнения: 63
Аааааааааааааа, разлика във вкуса ИМА! Усещам я.  chef
Аз също усещам разлика в вкуса и я смених пак с олио

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Марката е Солак- Solac, не съм я чувала преди. Ама беше по-евтин от другите разглобяеми - 130лв, за 3литра олио.
http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&p … =3808&hotels= ей това е фритюрника - голяма метална на вид кутия Simple Smile
Имаше и на други марки, правих проучване в нета, обаче все бяха по-скъпи (или не ги намирах къде се продават). Делонги със сигурност имаха много подобен на външен вид и като цена беше близо - с 10-15лв по-скъп.

# 12
  • Мнения: 17 934
Янтра, Солак си е стара и изпитана марка, аз лично съм и фен. Особено едни кафемашинки имаше едно време- невероятно кафе правеха, ютията ми беше такава, но след един разтвор против варовик ми гръмна в ръцете, много си я обичах.
А Делонги не ща да чуя- наблюдения върху фритюрник, който просто се сцепи сякаш и олиото течеше, кафемашина- никакъв аромат на кафето и каймак, който до масата вече го нямаше. Радвам се, че уредите не бяха мои

# 13
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Благодаря, момичета. Ама аз не съм в България и при нас освен Делонги и Тефал всичко друго е английски марки. И макар английски качеството на повечето е под всякаква критика.

# 14
  • Мнения: 3 830
Бутилката слагаш в съд с топла вода, на котлона на ниска степен. За около 30 мин мазнината ще стане течна.

PeaceДа.

И аз съм върл противник на пържената храна и на фритюрниците в частност. Не бих си купила такова нещо. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт