За разликата в скоростните кутии ?

  • 18 666
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Предстои ми покупка на автомобил, за който държа да е с автоматична скоростна кутия.
Когато се позаинтересувах за модела на на който съм се спряла /цената му е около 21 000 лв./, ми казаха че се предлага във вариант - ръчна скоростна кутия и роботизирата такава.
Аз не съм много наясно с нещата, разговарях с познати уж по просветени в тази област и те ми обясниха, че това което го предлагат като автоматик, все едно въобще не било такова. Както и термина "многорежимна трансмисия".
Може ли някой на прост български език да ми обясни разликите между автоматика и другите термини с които някои производители на автомобили рекламират продуктите си.

П.П. Да уточня че колата на която съм се спряла и за която най-вече става дума е Пежо 107, С1 и Тойота Айго /те са едно и също нещо де/.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 005
Що не преместиш темата при татковците, все повече мнения ще има.  Peace Или попитай във форумите на пежо и ситроен.

# 2
  • София
  • Мнения: 591
Здр. dre@mer аз лично имам Опел Корса с автоматични скорости, ако ще караш в София повечето време, поне според мене ти трябва именно кола с автоматична скоростна кутия. При автоматика е лошото , че тя сама ти превключва скоростите не е като при механичните скорости ти да превключваш. Имаш само два педала газ и спирачка. Всичко зависи от това от кога караш кола и как караш, поне аз така мисля.

# 3
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Провери в форумите на ситроен и пежо там има всички модели и фабрични деекти и т.н.И ще си прецениш коя от двете.Евентуален ремонт на автоматична скоростна кутия е доста по-скъп от ръчна.

# 4
  • Мнения: 18
Предстои ми покупка на автомобил, за който държа да е с автоматична скоростна кутия.
Когато се позаинтересувах за модела на на който съм се спряла /цената му е около 21 000 лв./, ми казаха че се предлага във вариант - ръчна скоростна кутия и роботизирата такава.
Аз не съм много наясно с нещата, разговарях с познати уж по просветени в тази област и те ми обясниха, че това което го предлагат като автоматик, все едно въобще не било такова. Както и термина "многорежимна трансмисия".
Може ли някой на прост български език да ми обясни разликите между автоматика и другите термини с които някои производители на автомобили рекламират продуктите си.

П.П. Да уточня че колата на която съм се спряла и за която най-вече става дума е Пежо 107, С1 и Тойота Айго /те са едно и също нещо де/.

Е, какво означава това, че това което се предлагало като автоматик не било автоматик Shocked
Какво имат твоите познати предвид изобщо?????
Една кола е или автоматик или с ръчна скоростна кутия. В една кола, която е автоматик, има само газ и спирачка. А в една кола с ръчна скоростна кутия има газ , спирачка и съединител .Така че една кола е или автоматик или не  Laughing
Според мен нещо не сте наясно изобщо със скоростните кутии ..
Ти виждала ли си как изглежда една автоматична скоростна кутия? Без да ми се сърдиш на въпроса  Laughing

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 18:07 от TheFireGoddess

# 5
  • Мнения: 6 604

Предстои ми покупка на автомобил, за който държа да е с автоматична скоростна кутия.
Когато се позаинтересувах за модела на на който съм се спряла /цената му е около 21 000 лв./, ми казаха че се предлага във вариант - ръчна скоростна кутия и роботизирата такава.
Аз не съм много наясно с нещата, разговарях с познати уж по просветени в тази област и те ми обясниха, че това което го предлагат като автоматик, все едно въобще не било такова. Както и термина "многорежимна трансмисия".
Може ли някой на прост български език да ми обясни разликите между автоматика и другите термини с които някои производители на автомобили рекламират продуктите си.

П.П. Да уточня че колата на която съм се спряла и за която най-вече става дума е Пежо 107, С1 и Тойота Айго /те са едно и също нещо де/.

Е, какво означава това, че това което се предлагало като автоматик не било автоматик Shocked
Какво имат твоите познати предвид изобщо?????
Една кола е или автоматик или с ръчна скоростна кутия. В една кола, която е автоматик, има само газ и спирачка. А в една кола с ръчна скоростна кутия има газ , спирачка и съединител .Така че една кола е или автоматик или не  Laughing
Според мен нещо не сте наясно изобщо със скоростните кутии ..
Ти виждала ли си как изглежда една автоматична скоростна кутия? Без да ми се сърдиш на въпроса  Laughing

А няма ли коли,които могат да се карат и автоматик и ръчно newsm78?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 005

Не е съвсем така, даже изобщо! Има някакви, които се водят полуавтоматични, но не съм наясно точно каква е разликата. Мъжът ми обясняваше скоро, ама то си е фонов шум след 3-то изречение. Ей тук продават такава:  http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi  Има и с ръчни , и с автоматични, значи има някаква разлика.
А иам и коли ,които са си автоматици, но като минеш на спортен режим, можеш сам да сменяш скоростите.  Sunglasses Не са с педал, а от листа се движи към по-висока или по-ниска предавка. Или от волана, като на F1! Mr. Green

# 7
  • Мнения: 18

А иам и коли ,които са си автоматици, но като минеш на спортен режим, можеш сам да сменяш скоростите.  Sunglasses Не са с педал
Ми аз какво казвам, че не е така.. че е автоматик или ?
Една кола е или автоматик или не ! Всички, които нямат педал за съединител са такива  Laughing, независимо дали си в спортен режим или не  или каквото и да било ...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 005
Или е автоматик, или ръчна, или полуавтоматик-каквото и да значи последното. Има някаква междинна скоростна кутия, но на знам какво точно представлява. Ще питам.

# 9
  • Мнения: 192
Е не е съвсем така Simple Smile
Има и варианта за ръчна кутия без съединител... може би това се има предвид под "роботизирана кутия".
При италианските коли това са моделите "Селеспиид".

# 10
  • Мнения: 18
Е не е съвсем така Simple Smile
Има и варианта за ръчна кутия без съединител... може би това се има предвид под "роботизирана кутия".
При италианските коли това са моделите "Селеспиид".

това да не са за инвалиди  Laughing

Шегувам се разбира се.. ама това вече ме хвърли в пета глуха.. аз където си признавам, че съм минала през много модели, било то ръчни, или автоматици..

Ето, сега питах и мъжа ми.. имало Автоматик с опция за ръчно превключване..Явно това се има предвид от Авторката... само че, това си е пак автоматик.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 19:10 от TheFireGoddess

# 11
  • Мнения: 606
При автоматика е лошото , че тя сама ти превключва скоростите не е като при механичните скорости ти да превключваш.
При автоматика е хубавото , че тя сама ти превключва скоростите не е като при механичните скорости ти да превключваш.

# 12
  • Мнения: 606
А няма ли коли,които могат да се карат и автоматик и ръчно newsm78?
Примерно аудита, фолксвагени, БМВ-та и много други имат една система разработена от Порше - типтроник. Буташ лоста настрани и ти превключваш предавките, като "грешки" не са възможни. Пак е автоматик, но не превключва преди да бутнеш лоста, ако не е "грешно", т.е. да доведе до твърде ниски или високи обороти на двигателя. При намаляване на скоростта, предавките автоматично се изреждат надолу, а при достигане на критично високи обороти се превключва автоматично на по-висока предавка.

# 13
  • Мнения: 18
При автоматика е лошото , че тя сама ти превключва скоростите не е като при механичните скорости ти да превключваш.


Ха ха , по-голям виц не бях чела  Wink
Кажи, че се майтапиш...и не ми се сърди ... съвсем благородно се смея  Laughing

Автоматикът за градско е 200 пъти по-удобен... помисли !

# 14
  • София
  • Мнения: 4 005
При автоматика е лошото , че тя сама ти превключва скоростите не е като при механичните скорости ти да превключваш.


Ха ха , по-голям виц не бях чела  Wink
Кажи, че се майтапиш...и не ми се сърди ... съвсем благородно се смея  Laughing

Автоматикът за градско е 200 пъти по-удобен... помисли !

Хи-хи, от известно време се оглеждам за малка градска колица и мъжът ми държи да е автоматик. Аз исках да е ръчна, ама май се предадох. Така де, нали съм жена, що се меся за коли. Той бърка ли ми се кви пердета ще сложа.  Laughing
Моите доводи против бяха,че няма да мога аз да си регулирам кога да превключва и, забележете, ако е заледено, много ще буксува. Това съм го чула някъде, може и да е вярно. Обаче ако е толкова заледено и заснежено, просто няма начин да се кача да карам, обаче нали требе да съм подготвена! hahaha

Общи условия

Активация на акаунт