Нормално ли е това за бебе на 15 дни?

  • 705
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте, бебето ми е на 15 дни и го кърмя. През 2-3 часа му давам да суче по 20-30 мин. , като веднага след това започва да мрънка и му давам още около 40 гр. изцадена кърма в шише с биберона. След това се успокоява и започва да спи. Когато изцадя всичкото мляко от гърдата на този етап ми пука средно по 60-70 гр. кърма. Според вас нормално ли е това и да продължа ли така или да предприема други мерки?  Shocked

# 1
  • Мнения: 1 691
Здравей! Ако се чудиш дали количеството кърма е нормално - да, нормално е.
Ако искаш да кърмиш дълго, това с цеденето рано или късно ще ти писне обаче. От това, което си написала, не разбрах дали кърмиш и от двете гърди или само от едната и после даваш добавка. Ако кърмиш само от едната и после се мориш да цедиш... не е ли по-добре, когато бебето се размрънка (след 20-30 минути кърмене, както ти казваш), да му предложиш втората гърда да си дояде?
Ако пък кърмиш и от двете и после дохранваш с вече изцедена кърма и паралелно доизцеждаш за следващия път, вероятно е добре да продължиш в същия дух с цел да увеличиш кърмата - поне докато се нормализират нещата и бебчо започне да суче по-ефективно. Само внимавай да не му хареса прекалено да яде от шишето, че да не се отбие.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А защо му даваш по 20-30 мин и после даваш в шише? Остави го само да спре да суче, няма смисъл да засичаш по часовник. В началото бебетата са уморени и сучат по вяло, някои карат и по-тежка форма на жълтеница, което допълнително усложнява нещата. Затова най-добре е само да пусне гърдата. Дори и по час съм кърмила дъщеря ми, при това сменях гърдите докато се насуче. ПРи теб явно съвсем малко още му трябва за да се засити от гърдата, не прекратявай ти кърменето, нека то те води.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моят съвет също е да оставиш бебето да суче докато то иска. И да сменяш гърдите.

# 4
  • Мнения: 561
При нас положението беше същото, с тази разлика че кърмех общо към 40 минути (защото навсякъде пише че така трябва  Stop) и изцеждах 50 милитра преди хранене, 20-30-40 милитра след хранене.
От всичкото мерене си направих извода, че не показва нищо и не можеш да знаеш колко е изсукало бебето. В един момент увеличих продължителността на кърменето и от 40 минути започнах да кърмя между час и час и половина с всичките почивчици, които бебокът правеше. Така махнах изцеждането и шишетата. Сега е на 40 дни и се наяжда за 30-40 минути, а се цедя само преди да излизаме, за да съм сигурна че няма да огладнее твърде рано.

# 5
  • Мнения: 2 616
Моят съвет също е да оставиш бебето да суче докато то иска. И да сменяш гърдите.

Всички "дърти" кърмачки  Heart Eyes ще ти дадат този съвет - кърми сменяйки гърдите, докато бебето само ти пусне гърдата и заспи, не си усложнявай живота с това цедене и тези биберони. Остави детето да си нахрани спокойни и да си задоволи "необходимостта да суче"  Peace

# 6
  • Мнения: 961
Да, май и аз няма, какво по-различно да ти кажа! Остави бебето само да пусне гърдата, ако търси още, му предложи и другата гърда и го остави да суче от нея още колкото си поиска. Ако след 20-30мин отново стане нервен, пак му предложи гърда! В началото бебетата може да имат нужда да сучат много време и това си е съвсем в реда на нещата! Много бебета спинкат докато сучат и всъщност затова имат нужда от повече време.  Когато видиш, че е заспал, можеш леко да го галиш по личицето, по ушето или по рамото, така ще започне отново да суче! Не забравяй, че и той все още се учи!
Успех!

# 7
  • Мнения: 138
Остави го да си суче колкото поиска, и въпреки съветите на повечето лекари, не му прави режим, детето само си прави режим   Simple Smile

# 8
  • Мнения: 835
Нормално е от шишето да изсуква повече, защото е по-лесно.А от гърдата се изискват повече усилия.
Зарежи шишетата и кантарите-само ще те объркат.Води се по детенце, то си знае най-добре.Виж кърмене на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт