Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте, преди време бях чела за такава мярка, според която работодател, назначил регистрирана в БТ безработна майка на дете до 3 г. има право в продължение на 1 г. да получава от БТ една минимална заплата всеки месец. Тъй като аз бях точно в това положение доскоро, се обадих в БТ Изток, където ми казаха, че парите били изчерпани и не мога да се включа в програмата. Това ми се стори доста странно, защото когато се пуска такава мярка, то трябва да се предвидят и пари за нея. Ще ми бъде интересно някой запознат ли е с тази мярка и какво мислите по въпроса. Другият ми въпрос е възможно ли едновременно да се ползват и двете - мярката за работодателя и програмата за детегледачките?

# 1
  • Мнения: 534
Средствата за всички мерки и програми в Бюрата по труда се приемат/отпускат в началото на годината или малко по-късно, на квотен принцип са и касаят календарната година.  Обикновено в края на годината нормално е да ви кажат, че средствата са се изчерпали. Първо и преди всичко трябва да се появи работодател, който иска да ползва точно тази мярка!
Мисля, че не е проблем да ползваш тази мярка и програмата за детегледачките, тъй като финансирането и на двете е от различни места!
Съветвам те в началото на годината пак да се обърнеш към Бюрото по труда и по принцип, ако си регистрирана като безработно лице, е хубаво като ходиш там да кажеш какво искаш...

# 2
  • Мнения: 203
Аз току що си намерих работа, но въпросът е принципен, някак си не ми се струва много логично, но явно това е положението. Другото нередно нещо в БТ ми се стори това, че когато се отписваш оттам, защото си си намерил работа, ти дават да подпишеш документ, в който пише, че те са ми намерили работата, което не е вярно. При въпроса защо е така, ми казаха, че такава била програмата...Както и да, исках да попитам просто дали някой друг се е сблъсквал със същите неща.

# 3
  • Мнения: 534
Аз току що си намерих работа, но въпросът е принципен, някак си не ми се струва много логично, но явно това е положението. Другото нередно нещо в БТ ми се стори това, че когато се отписваш оттам, защото си си намерил работа, ти дават да подпишеш документ, в който пише, че те са ми намерили работата, което не е вярно. При въпроса защо е така, ми казаха, че такава била програмата...Както и да, исках да попитам просто дали някой друг се е сблъсквал със същите неща.

Няма такава програма, а те карат да подпишеш документ, че те са ти намерили работата, за да отчитат дейност...това е точно така Peace Това не е нещо, което на теб, примерно, ти пречи по някакъв начин, или пък да те задължава за нещо...така че споко Simple Smile

# 4
Здравейте!
Искам да попитам тази програма само за деца до 3 години ли важи мисля , че бях  чула че е от 3 до 5 години, така ли е или греша?
Благодаря ви предварително!

# 5
Здравейте!
Искам да попитам тази програма само за деца до 3 години ли важи мисля , че бях  чула че е от 3 до 5 години, така ли е или греша?
Благодаря ви предварително!
Може ли някой да ми отговори????????

# 6
Здравейте!
Искам да попитам тази програма само за деца до 3 години ли важи мисля , че бях  чула че е от 3 до 5 години, така ли е или греша?
Благодаря ви предварително!
Може ли някой да ми отговори????????
Няма ли кой да ми отговори???????????

Общи условия

Активация на акаунт