Нежелано окосмяване

  • 12 994
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте, отдавна ви чета, но реших и аз да споделя това, което от години ме измъчва, защото зная, че тук ще открия ако не друго-то поне разбиране...
През пубертета ми се появи по-обилно окосмяване, отначало отстрани на лицето, после някое и друго косъмче под брадичката...Започнах да ги отскубвам с пинцета, веднъж дори ми хрумна невероятната глупост да се намажа с крем депилатоар...и така проблемът стана по-сериозен. Започнаха да растат повече, по-черни (аз съм с много бяла кожа), трябваше да ги скубя веднъж седмично...Сега се сещам с носталгия към този период, защото вече ми се налага да го правя всеки ден.
Държа да спомена, че нямам поликистозни яйчници, правила съм си няколко пъти хормонални изследвания, всичко е в нормите...
Баща ми е доста силно окосмен, вероятно генетичната предразположеност играе голяма роля, тъй като една негова братовчедка е в същото положение...и изобщо...Зная, че не съм единствена, но това не ме успокоява никак, защото се чувствам като Пепеляшка на бала, когато се наложи да преспя някъде извън къщи...като зная как на сутринта космите ще са вече наболи...Ужасно е...
Онези, които имат сходен проблем знаят какви са всичките негативи, произтичащи от него...
Голям човек съм, нямам намерение да седя и да хленча...но все още не съм намерила разрешение на проблема, което да ми помогне поне да разредя епилирането...поне да не се налага да го правя по един час всеки ден...
Пробвала съм всичко-фотоепилация, лазерна, епилатор...нищо не помогна, а някои методи дори влошиха нещата.
Някоя от вас може ли да ме посъветва за някой чудодеен ефикасен метод...Знам ли...просто не ми го побира ума вече...
Извинете ме за леко хаотичния словоред, но се развълнувах.
Благодаря на тези, които четат....  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 447
Колко време си ходела на фотоепилация,няма начин да не ти е помогнала.Става бавно,но пък има ефект.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 19:13 от mimoza04

# 2
  • Мнения: 64
Около година някъде...колкото и на лазерна... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 13 621
и аз съм го имала този проблем, но когато започнах да пия противозачатъчни нещата се пооправиха доста. Но наистина при някои хора си е просто генетично

# 4
  • София
  • Мнения: 2 415
аз пък имах неприятни косми на горната устна и козметичката ми ги махна с игла с ток. Вярно, боли кански, но пък изчезват и не се появяват. Досега няколко момичета с доста сериозни проблеми, включващи бръснене, е спасила.

Обаче трябва да се зареди човек с много търпение и готовност да преодолява болката и раните всеки път

# 5
  • Мнения: 1 432
get_real, разкажи повече.........за времетраенето, раните, ....никога ли не изничкват пове4е?  Shocked

# 6
  • Мнения: 120
Около година някъде...колкото и на лазерна... Rolling Eyes

Бяла кожа и черни косми ... фото и лазерната епилация дават добри резултати.
Предполагам ,че проблема не е толкова голям и не се вижда всичко а ти забелязваш и най-малките косъмчета.
Не е болка за умиране дето се вика Simple Smile новите фон дьо тени покриват даже и такива недостатъци. gydi

# 7
  • Мнения: 1 447
Виж тук,може пък да ти помогне.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=348342.0

# 8
  • Мнения: 64
Благодаря за отговорите на всички...
Забравих да спомена и противозачатъчните, които пих пак около година, но се наложи да спра, заради друг проблем, който дадоха при мен...
malka_luna, благодаря ти за комплимента, мила, де да беше така...само мое престараване и внушение. Иначе колкото до това дали си личат- не, след едночасовото скубане сутрин и почти професионалния макиаж, който слава Богу, поне ми се отдава да мога да си правя...не си личи.  Heart Eyes
Но най-много ме тормози...ще си призная...мисълта, че вече съм на 24 и живот и здраве искам да създам семейство....а като си помисля, че някой ще ме вижда и сутрин...когато не мога да се покажа преди да се въведа в ред...се ужасявам. Ето затова си мечтая да живея във времената, в които жените са имали свои покои...и са се показвали на мъжа само след пълна подготовка... Sunglasses
Това в кръга на шегата, разбира се, ясно ми е, че ако някой те обича истински, не би трябвало да се впечатлява от такъв род недостатъци...Но...... Embarassed
Косъмът...както казваше навремето леля ми (онази, която има същият проблем с окосмяването), семейният ни герб трябва де е един голям черен косъм с дебела луковица.... Peace

# 9
  • Мнения: 1 558
И аз се чудех как мъжа ми ще ме вижда сутрин рошава и с подути очи, но ако го питаш съм най-красива тогава. И ми беше странно да си махам косми пред него, ама с неговите косми пак аз се занимавам. Изобщо трябва да ти кажа, че е факт, че човек, който те обича вижда под опаковката и може да ти прости, че не винаги си във върховна форма. Но предполагам колко много ти влияе проблема на самочувствието. И според мен трябва да пробваш с лазерна терапия.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 415
get_real, разкажи повече.........за времетраенето, раните, ....никога ли не изничкват пове4е?  Shocked

с игла могат да се махат само по-дебелите косми. Тези, които аз имах повече никога не се появиха, но целият процес отне около година редовно ходене. Много тънка игличка се вкарва по дължината на косъма и се пуска ток, след това косъмът се издърпва с пинсета. Когато е добре изгорен, пинсетата наистина просто го изважда - той излиза с лекота. След това на мястото на всеки косъм се получава раничка като от изгаряне - първо подуване и зачервяване, а след това миниатюрна раничка с коричка. Белези не остават, нито дупки от космите. Все едно никага не си имал там косъм. Проблем са тънките косъмчета, които са като мъх - хях козметичката ми отказва да маха така, защото можело да остане белег или дупчица от иглата.
Тогава изтърпях болката, защото се налгаше - все пак косми по лицето си никой не иска. Козметичката ми и една-две нейни клиентки са си махнали така космит под мишниците, широкия триъгълник и ръцете. Аз обаче не мога да го изтърпя, а и тя вече не се наема на обширни площи, защото е много трудно и очите й зверски се уморяват. А, и една позната си махна космите около ореола на гърдите, нямам представа как изтърпя ooooh!

Понякога, но рядко, изгореният косъм пак пораства и с второт омахане изчезва.

Ами, това е от мен, но най-важното е човекът, който го прави да е наясно точно какво прави

# 11
Не се притеснявай за космите си миличка , Peace
Моят първи братовчед , който работи като професинален модел/колкото и странно да звучи е така  Mr. Green/ е силно окосмен дори и за мъж ,по цялото тяло и лицето и започна с фото епилация /аз също съм с фото епилация ,но нямам такъв голям проблем/ и има поразително добри резултати , но се изисква голямо търпрение .

Приеми  съвет от моя личен опит ако решиш да отидеш на фото епилация:
Колкото и да ти е трудно и неприятно се постаряй да не си скубиш космите с пинсета поне 3-4 дни преди да посетиш козметик/знам ,че повече няма да издържиш Wink/,може да ги депилираш в деня на фото епилацията и 3-4 дни след епилацията -не ги скуби .НЕ  слушай ,кво ти говори козметичката и в НИКАКЪВ случай не си депелирай или бръсни космите освен тези дни които ти написах по-горе/3-4 дни преди и 3-4 дни след процедурата/за останалите ползвай пинсета /.Ако чакаш да паднат сами след десетия ден както те обеждават -нема да дочакаш. Mr. Green
Има ефект , казвам ти го от личен опит , но ще ти отнеме време , а видимо задоволително подобрение ще получиш след 6-10 процедура .
Щом при мъже има ефект /моят братовчед / няма логика при теб да няма , просто не се отказвай.
Успех



Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 21:04 от pista

# 12
  • Мнения: 1 432
get_real, благодаря   bouquet

# 13
  • Мнения: X
Това в кръга на шегата, разбира се, ясно ми е, че ако някой те обича истински, не би трябвало да се впечатлява от такъв род недостатъци...Но...... Embarassed
Косъмът...както казваше навремето леля ми (онази, която има същият проблем с окосмяването), семейният ни герб трябва де е един голям черен косъм с дебела луковица.... Peace

 Joy Joy е това за семейния герб ме разсмя до сълзи!! Grinning Ние имаме / визирам жените у нас / същия проблем и малко по-друг девиз " Борбата с косъма е жизнено необходима, тъй както слънцето и въздуха... ".. Joy
Абе то ще те обича мъжа ти , и моя ме обича, ама като посегне да ме погали по лицето и инстинктивно се дърпам, ако съм " без подготовка !. Любов, любов, ама няма да се бръснем заедно с него , я..
Мисля и аз да тръгна вече на фото, решила съм го. Давай смело с фото и лазерната епилации, сега поне има цивилизовани методи! Ще се справим с проблема, не е болка за умиране, все пак е само козметичен недостатък!!
  bouquet

# 14
  • Мнения: 64
Това в кръга на шегата, разбира се, ясно ми е, че ако някой те обича истински, не би трябвало да се впечатлява от такъв род недостатъци...Но...... Embarassed
Косъмът...както казваше навремето леля ми (онази, която има същият проблем с окосмяването), семейният ни герб трябва де е един голям черен косъм с дебела луковица.... Peace

 Joy Joy е това за семейния герб ме разсмя до сълзи!! Grinning Ние имаме / визирам жените у нас / същия проблем и малко по-друг девиз " Борбата с косъма е жизнено необходима, тъй както слънцето и въздуха... ".. Joy
Абе то ще те обича мъжа ти , и моя ме обича, ама като посегне да ме погали по лицето и инстинктивно се дърпам, ако съм " без подготовка !. Любов, любов, ама няма да се бръснем заедно с него , я..
Мисля и аз да тръгна вече на фото, решила съм го. Давай смело с фото и лазерната епилации, сега поне има цивилизовани методи! Ще се справим с проблема, не е болка за умиране, все пак е само козметичен недостатък!!
  bouquet



 Hug Hug HugБлагодаря ти, миличка!
Именно и аз така реагирам на опит за докосване по лицето...като попарена...представям си каква кукувица изглеждам, щом подскачам на един метър и даже инстинктивно казвам:"неее"... Embarassed Embarassed

А може ли да попитам, мъжът ти все пак знае ли за проблема...или ти се налага да се "привеждаш в ред" скришом...което ми се вижда ужасно много излишен стрес...уффф. Аман от тия косми!!! Цяло проклятие са!!!
А баба ми (от страна на майка ми), нямаше нито един косъм- беше гладка като огледало...ехх, защо не съм се метнала на нея, защо!!! #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт