Коте и куче в къщи?

  • 1 552
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте   bouquet
Имаме коте - на 5 месеца. В къщи е от около месец и половина. Искаме да си вземем бебе дог-че.
Чуденето ни идва от това, че котето ни е мъжко (въпреки че го взехме за женско  ) и искаме и мъжко кученце. Казаха ни, че котката може да се почувства заплашена и да започне да маркира в къщи. Дали има значение пола на двете животни или не според вас.  Моля ви, ако някой има опит да го сподели   baby_neutral

# 1
  • Мнения: 1 335
Котарачето ще започне да маркира без оглед на това дали има друго животно у дома, почакай още някой и друг месец  Wink
Полът няма значение ако животинките се чувстват добре със семейството. Търпимостта помежду им пак зависи от вас.

П. П. НЕ купувайте куче от зоомагазин, борса, агенция!!!
П. П. 2 Ей тези хора могат да ти бъдат полезни
http://www.greatdane.chriswhite-saxophone.com/

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 19:54 от arcana

# 2
  • Мнения: 35
Благодаря за отговора arcana  Simple Smile И аз си мисля, че пола не би трябвало да има значение, но ни казаха че ако си вземем женско куче, нямало да маркира толкова.
Иначе колкото до търпимостта, котарана ни е доста дружелюбен поне към други котки. А и разчитаме на това, че и двете са бебета все още и ще се спогодят по - лесно  baby_neutral Grinning

# 3
  • Мнения: 1 335
Имам женско куче, котарака си маркира (маркираше, защото вече го няма) когато усети женски котки, от ревност не е правил тези номерца.
Редактирах си предния пост. Хвърли оче на линка

# 4
  • Мнения: 35
Мерси за линка  Hug  Знам за тях, от доста време си търсиме кученце. И по телефона звъняхме, но в момента нямаха кученца.
Тези които харесахме  са от обява, не от борса или  зоомагазин - знам че не е добре да се взима от там. Утре ще ходиме да ги видиме, ще разпитаме какви са родителите и т.н. Simple Smile  И може би ще се прибереме с нов член в семейството  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 550
когато котарачето порастне достатъчно, водиш го на ветеринар да го кастрират
така вероятността да почне да маркира е минимална...

# 6
  • София
  • Мнения: 9 850
Същото важи и за кученцето, щом ще е мъжко... Естествено, ако не искате поколение от някого от двамата...

# 7
  • Мнения: 1 335
Дано се намерите с овото членче. Успех!  Peace
Похвали се после!

# 8
  • Мнения: 35
Ще се похваля, как иначе Simple Smile Само да го вземем. Половинката ми е категорично против кастрацията, така че този вариант отпадна.
Пък и той котарака ни е един хубавец, направо си е грехота да го оставим без поколение  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 9 850
Ох... болна тема за кастрациите...
А иначе, ще търпите маркировка, и внимавайте с гостите - ако го ядосат, става лошо, ако е отмъстителен... Котаракът на приятеля ми беше се изпишкал в обувките на зет му, защото го закачал... Simple Smile Не знам за вас как ще е, ние не сме го ядосвали чак толкова, че да ни маркира Wink

# 10
  • Мнения: 48
 Simple Smile   и ние сме с коте и куче у нас    Simple Smile

Първо си взехме кучето - лабрадорка, която като поотрастна и стана малко над годинка и взехме и коте - без порода, женско, на три месеца беше. В началото котето се страхуваше от кучето, ама всичко мина за три дни. Сега не само, че има търпимост помежду им, ами на моменти се и заиграват. А най са ми сладки, когато спят опрели дупе до дупе    Flutter

Ние кастрирахме котенцето, защото бе започнала да се разгонва през месец - месец и нещо и като обсъдих това в клиниката, където ходим ми казаха, че така ако само се разгонва без да има продължение има вероятност /и то голяма/ да се появат проблеми по половата система. А подобен случай има една моя позната с кучето си и го кастрира по спешност, след като имаше кисти. Какво да кажа - не че кастрацията е голям кеф, но има и смисъл. А котките, които живеят при домашни условия и имат храна и топлина постоянно са склонни да се разгонват доста на често.

Ах...а днес аз имам повод да почерпя - ставам с една година по-голяма и понеже имам и доста торти, ето една и за тази тема във Форумите    Wink

# 11
  • Мнения: 1 335
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, @->-- wild flower! Бъди жова, здрава, много усмихната и обичана!   bouquet  И леко раждане!
JJ, имате време да помислите. Кастрацията не е задължителна. Признавам, че може да ви спести доста проблеми обаче. Вие сте стопаните - вие решавате.
Ще чакам да се похвалиш ако се харесате с куч!

# 12
  • Мнения: 35
Честито и от мен @->-- wild flower   bouquet  HugПожелавам ти да си много щастлива и да имаш много поводи за усмивки Simple Smile
С кучо не само че се харесахме, а си беше и любов от пръв поглед Simple Smile Само като го гушнах и ме облиза и.....бях до там  Grinning сега е легнал върху краката ми и спи  Laughing Heart Eyes 
Котаранчо не му обърна никакво внимание, даже не го и погледна. Но сега когато кучо плаче, Аngel  - котака, стои пред вратата и настръхва целия. Още не смея да ги пусна да се видят по - отблизо, че той кучо е един малъкккк - направо ме е страх да не му направи нещо Angеl.

# 13
  • Мнения: 1 335
Ха честита ти нова лИбоФФ!!! Да са ти живи, здрави и игриви и двамата фъндъци!
Безкрайно много усмивки и приятни мигове заедно желая!

# 14
  • София
  • Мнения: 9 850
Честити ти бебоци Simple Smile Но много внимавай, че котетата обикновено посягат към лицето, та може да се стигне и до загуба на оченце, ако не се наблюдават животинките. Късмет и успех и да знаеш - с много търпение всичко е възможно!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт