Отговори
  • Мнения: 2 757
Днес се замислих по темата и установих, че дългогодишни мои приятели, които съм мислела за най добрите и след като се ожених се оказа, че повече не проявяват интерес към мен. Понякога направо ме избягват. Сега вярно е, че покрай децата човек създава нови приятелства със себеподобни. Но лично аз за себе си не съм отписала и старите си все още несемейни такива. Опитвам се да поддържам връзка с тях, но те като че ли ме избягват. Чак имам чувство, че са ме намразили. Много ми е неприятно това положение, още повече, че до последно сме си били близки. Лично аз докато бях несемейна и мои приятели се женеха изобщо не си променях отношението към тях.
Вие имате ли подобни загуби на приятелства не по ваша вина, след като се оженихте и сдобихте с деца?

# 1
  • Мнения: 6 617
Нямам много несемейни приятелки ,но не съм губила приятелства поради тази причина.

# 2
  • Мнения: X
С тези, които винаги сме смятали за истински приятели не се промениха. Всъщност от моите приятелки няма такава, която да се е отръпнала. От многобройните другари на мъжа ми има двама-трима, които ако трябва да излизат само с нас, няма да го направят, защото по принцип си търсят за компания хора, с които да запиват до ранни зори, а от нас двамата с мъжа ми, аз съм по-голямото пиянде по принцип, знаем им всичките номера наизуст и самите ние също сме на ясно, че биха предпочели за компания някои необвързани мацки, с които да флиртуват...И пак не мога да кажа, че точно са се отдръпнали, а по-скоро, че ежедневието ни среща маалко по рядко.

# 3
  • Мнения: 9 814
Честно казано да.
Светът се върти около младоженците.
Промени се и отношението на някои несемейни приятели към мен, когато аз се ожених.

# 4
  • Мнения: 2 401
При мен по-скоро обратното се получи. Но не като се бракувах, а когато родих. Изшитках всичките моми около себе си.  Много се дразнех, като почнеха да звънят от петък следобед  до неделя. За мен уикенда по закон си е  за семейството, а те се чудеха как да си разнообразят живота по това време.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
При мен не се е случило такова нещо. Запазих си контактите с близките приятели. Друг е въпросът, че несемейните останаха малко вече, но не сме се "загубили" с тях!

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не бих ги нарекла "загуби" при мен.
Има промяна, да, но тя е в подредбата на приоритетите.
Продължавам да се срещам и с несемейните си приятели, да по-рядко е, но пък е все така весело.
При тях, макар и несемейни, също има промяна - кариера, издигане (при някои стремглаво) в йерархията, което води до повече отговорности, по-малко време дори за самите тях.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Променят се. Защо съм тук, мислиш? Никой не ме ще с два трола под мишница. Laughing Срещите ми обикновено са по паркове и градинки (даже работни срещи Rolling Eyes), а не дай боже да се видим у дома. Тогава гостът бива задушен от тролско внимание, в ушите му кънтят тролски писъци и трябва да отговаря на странни въпроси: "Имаш ли деца? А защо нямаш деца? Играл ли си "Лего Стар Уорс? Намирал ли си кост от динозавър или поне череп от коза?" Joy Joy Joy
Честно казано, не страдам твърде. Бих могла да наема чужд човек да отглежда моите драгоценни тролчета, но не си струва.

# 8
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
не се

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Не, не се. Явно децата ми се добре възпитани, а аз недостатъчно изтрещяла.
Е, и приятелите ни си ги бива.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Дотолкова, доколкото не се виждаме вече чак толкова често, колкото неомъжените помежду си. Нямам възможност да излизам всяка седмица на клуб Laughing Иначе все така са ми приятели.

# 11
  • Мнения: 5 710
Не, нищо не се е променило.

# 12
  • Мнения: 2 448
Като се ожених не, но като се роди детето , да. И то смятаните от мен за най - близки приятелки.  Tired Приятели мъже, които имах по близки, не са си променили отношението , заради появата на детето, което е по странно, но факт.Сега някои от тях се присещат за мен като ми поотрасна детето, те все още нямат свои, да ги видя като имат бебета и то не в първа младост как ще се чувстват. Но отдавна престанах да се натискам където и да е.
Радвам се , че завързах нови. За сега се оказват по добри, може би е вярно , че майчинството свързва жените повече отколкото разговорите за мъже.  Laughing

# 13
  • Мнения: 5 940
Промяната се изразява във все по-малкото срещи, все по-ранния час и все по-безалкохолното ми присъствие на маса.  Повече посрещам гости вкъщи, отколкото да излизам.
Неприятно ми е егоистичното условие "без детето довечера". Неизпълнимо  ми е.
Иначе се чуваме почти всеки ден с най-близките, пишем си. Обичаме си се. Надявам се да ме заобичат и в комплект с домочадието.

# 14
  • Мнения: 494
  O, не! Най-добрите приятели на съпруга ми и моите най-добри, някак, много естествено, ни станаха общи приятели като станахме гаджета и си ни останаха приятели и след като се оженихме(така или иначе, изпреварихме всички тях Grinning). Не са чак толкова много, но са наистина ценни. След като се родиха децата ми, се виждахме по-рядко, но мога да кажа, че с някои от тях, отношенията ни дори са по-добри отпреди. Свестни приятели имаме Simple Smile, наистина. И не само, че търпят дивите ми момчета, които изобщо не им пречат, но и много ги обичат. Когато можем се събираме и изкарваме страшно весело. Колкото и да е странно за някои, намираме ужасно много общи теми и интереси. Сигурно е късмет, не знам Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт