Дайте съвет за име на момиче със С?

  • 6 659
  • 106
  •   1
Отговори
Търсим име на момиче със С, за да го кръстим на майка ми Севда. Не исках да е прекалено префърцунено, но пък и да не обикновенно. Отнякъде изнамерих Савелия, което таткото много хареса, но всичките ни познати казват, че е много странно и никога не са го чували. Аз го взех все пак от сайта с българските имена. Моля кажете знение, явно наистина е много странно, а на мен все повече ми харесва. Останалите ни опции са Савина и Симона, но никое име не може да ме грабне и очарова истински.

# 1
  • Мнения: 1 763
Соня, Станислава, Стиляна, Славена

# 2
  • Мнения: 3 804
на мен Савелия ми харесва Peace

Сабрина,Селена,Сара,Саманта

# 3
  • Мнения: 1 364
Станислава  Peace

# 4
Благодаря на dtti за мнението. Моля споделете вашето мнение за името Савелия? Иначе съм разгледала безброй пъти всички имена от съответните сайтове. Наистина искам да е БГ име. Останалите които ми харесват са: Симона, Савина, София, Славена, но таткото не ги харесва. Благодаря.

# 5
  • Мнения: 4 111
Името САВЕЛ, САВЕЛИЯ е с произход: библейско име; Савел се е наричал апостол Павел, преди да бъде призован от Христос
Празнува имен ден на : 2008-12-05
Това каза Гугъл.
На мен ми харесва името. Не е известно, не съм го чувала. Все пак човекът прави името. Simple Smile

# 6
Севда ми харесва много, дъщерята на моя приятелка се казва така. Бих го избрала.  Simple Smile
Светослва, Света, Светина - образувани са от свет - "светлина".
Славея, Савелия и Савена са също благозвучни...


 

# 7
  • Мнения: 6 991
Севда си е хубаво Simple Smile
Савелия също ми харесва, интересно е.
Савина, Симона и т.н. не ми харесват толкова.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Севда е по-хубаво от Савелия. Съжалявам, ама Савелия твърде измислено ми звучи. А иначе със С харесвам Стела.

# 9
Благодаря на всички за изказаните мнения, и много се радвам, че имам някаква подкрепа все пак. Повечето хора наистина, като че ли не са го чували. Учудвам се обаче, че харесвате и името Севда, аз не толкова и не бих го използвала защото думата все пак е турска (означава "любов", което е хубаво разбира се), а пак казвам искаше ми се детето да си има БГ име. Не че това, което сме избрали засега е много конвенционално!? Ще се радвам и на други мнения и да кажете дали сте го чували поне.

# 10
  • Мнения: 6 991
Знам, че е турско и че означава любов, но това въобще не ми пречи на мен лично Simple Smile Ти ако си имаш предразсъдъци, си е друг въпрос. Grinning

# 11
  • Мнения: 399
Савелия ми харесва!  Peace Изобщо да не те притеснява,че познатите ви го намират за странно и никога не са чували - и на мен така ми говореха,но сега всички ме поздравяват за хубавия избор!  Grinning
На мен Севда не ми допада! Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Савелия...не мога да го харесам Laughing
Савина и Сияна ми допадат Peace

# 13
Савелия ми харесва!  Peace Изобщо да не те притеснява,че познатите ви го намират за странно и никога не са чували - и на мен така ми говореха,но сега всички ме поздравяват за хубавия избор!  Grinning
На мен Севда не ми допада! Peace

А ти какво име си избрала ми е интересно? И Благодаря Laughing
 

# 14
  • Мнения: 574
Савелия и аз не съм чувала, но не звучи лошо Peace От вашите предложения Савина ми допада повече Peace, иначе аз харесвам Стела. Успех в избора  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт