Какво количество пюре?

  • 6 559
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Вече се захранихме, но все повече се замислям какво количество от пюрето да дам. Примерно едно пюре за 4+ месеца на Гербер количеството е 80 гр. на Хип е 125 на Семплер 135 какво количество трябва да дам (замествам обедното хранене). Днес Хапна тиква с картоф 125 гр но си остана гладен додах и 50 гр кърма - хапна си ги и искаше още. Какво количество да давам?

# 1
  • Мнения: 3 034
ами зависи от апетита на детето - колкото му се яде  Grinning аз лично следвам препоръките за додаване на мляко и не замествам хранения. но ако замествах и не додавах мляко, бих следила с колко се наяжда. синът ми с пюре от 128 грама (тук са толкова) не се наяжда. значи ако искам да заместя хранене, трябва да му дам или още пюре, или пюре + нещо друго  Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
колкото изяде,моето ядеше по 40мл. ooooh!

# 3
  • Мнения: 14
здравейте аз мисля 4е когато е зелен4уково трябва да се дохрани с мляко,а когато е месно колкото изяде да не е пове4е от грамажа за месеца.Ние сме на 8 без 4 дена и ядем по 200 гр.

# 4
  • Мнения: 2 960
като съм давала плодови пюрета-отивали са по бурканче и половина на Хипп/например/,от зеленчуковите-изяжда се бурканчето и се дава допълнително АМ.

# 5
  • Мнения: 171
Ами на моето момиче едно бурканче не и стига и затова минахме на домашно приготвени и изяжда около 250-300гр.

# 6
  • Мнения: 1 473
На обед изяжда едно зеленчуково или месно, редувам от 190 млг. и плодово от 100 млг. Не винаги успява да изяде всичкото количество, но не го насилвам.

# 7
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Бебка изяжда по едно бурканче от 180-190гр.

# 8
  • Мнения: 121
Изяжда по едно бурканче 190гр , а по някога само половин . Не го насилвам  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 552
Колкото си иска детето,толкова.На този етал,аз бих додавала мляко след пюрето на обяд и след около 2-3 седмици бих увеличила грамажа на пюрето Peace
Но зависи дали искаш изцяло да заместиш хранене.

# 10
  • Мнения: 18
Всички пишето по колко изяждат децата, но не казвате на каква възраст са и по колко пъти ги храните, все си мисля,че това е много ключова информация.

Моето мъниче е на 9 м и половина, яде 4 пъти,2 са заместени изцяло с пюрета и 2 кърмения.
Обяд- зеленчуково пюре с месо 350-390гр.
След обяд- плодово около 190-200гр.

Лек ден и мноооого усмивки с малките малчугани.

Илияна

# 11
  • Мнения: 3 034
е, то се вижда на колко са ни бебетата  Wink а по колко пъти ги храним защо да е ключова информация за количеството пюре, което изяждат? моят син и на 6 месеца, и на 8 месеца все си яде по едно и също количество и едно пюре не му стига. авторката пита колко "трябва" да е количеството, но то си зависи от бебето. аз не знам да има някаква норма на изядено количество пюре  Peace

# 12
  • Мнения: 18
Съгласна съм,че зависи от бебето.

А относно на колко са бебоците, не при всеки се вижда...

Колко пъти яде е важно,защото,ако храниш едно дете по 5 пъти на ден,ще изяжда по по-малко количество на хранене,а ако привикне да яде по 4 пъти на ден, ще изяжда по по-голямо количество, организъмчето му все по толкова ще си иска. Според мен е въпрос на свикване, поне в началото...

# 13
  • Мнения: 3 034
пак не разбирам за какво свикване става въпрос, тъй като бебето е редно само да определи кога и по колко да яде, но няма значение, не е по темата  Peace

# 14
  • Мнения: 835
Ние сме на 7 мес и колкото и да давам на обяд повече от 1 бурканче не може да изяде.Явно това и стига.

Общи условия

Активация на акаунт