До кога с тази кърмаческа стачка

  • 587
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Моля помогнете!!!
Вече съм много объркана и най-вече изморена както психически, така и физически.Бебка е на почти 5 месеца и от почти 3 месеца отказва да суче от мен.Изчела съм всичко по въпроса за кърмаческата стачка,правех опити какви ли не само и само да не се отбива, но явно неуспешно.Раждах в родния ми град, където останах и първите 2 месеца, след което се прибрах в града. където живея в момента. Чудя се дали смяната на обстановката или климата не я провокираха да се държи по този начин и да има такова поведение по отношение на кърменето. Искам да отбележа , че за мое щастие кърма имам и то много.
Знам че е необходимо да се премахнат нощните хранения- но аз само тогава успявам да я накърмя- докато спи ( по 3 пъти на нощ).Привърженик съм на късното захранване, но след като отказва да суче през ден се принудих да почна със захранване. Как да постъпя с кърменето.Искам да се възползвам от късмета че имам кърма.

# 1
  • Мнения: 961
Можеш ли да опишеш по-подробно за нещата, които си опитала и които не вършат работа! Защото така май ще има да пишем, а това опита ли и как действа?  И повечко около начина ви на кърмене през деня, изобщо ли не суче през деня?

# 2
  • Мнения: 132
В началото все затъмнявах стаята и понякога номера минаваше с кърменето, но  вече не, след това се кърмехме носейки се на ръце, кога ядеше, кога не, вече и така не иска. Опитвах и с лъжица доста време се помъчихме.Резултата беше-мокър гръб.Пробвала съм и със спринцовка от панадол, истинска спринцовка, капкомер, чаша. Искам да отбележа, че тя е много спокойна, грам не реве, през 2 часа спи.Но и не наддава на тегло кой знае колко. В момента тежи едва 5 200 гр- роди се 2500 гр.Аз и таткото също сме доста слабички.

# 3
  • Мнения: 961
Вероятно си пробвала да я кърмиш и докато спи?!
А през деня правиш ли нещо по-различно като подготовка преди кърменето от нощно време? Примерно да си миеш гърдите, сутрин да си слагаш някаква козметика, да използваш сутиен? Може пък причината да е в някакви на пръв поглед незначителни неща, които да дразнят бебуна?
А как наддаваше през месеците?

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.Мисля,че беше писала преди,че не ползвате шишета и биберони.Пробва ли и през деня да се кърмите легнали,както през нощта.Да не би струята да и е много силна и това да я дразни? newsm78

# 5
  • Мнения: 2 401

Знам че е необходимо да се премахнат нощните хранения- но аз само тогава успявам да я накърмя- докато спи ( по 3 пъти на нощ)..
Аз само исках да допълня към съветите, които са ти дали, че в нощното кърмене няма нищо лошо, особенно във вашия случай, е добре, че иска да суче през ноща!

# 6
  • Мнения: 961

Знам че е необходимо да се премахнат нощните хранения- но аз само тогава успявам да я накърмя- докато спи ( по 3 пъти на нощ)..
Аз само исках да допълня към съветите, които са ти дали, че в нощното кърмене няма нищо лошо, особенно във вашия случай, е добре, че иска да суче през ноща!
Peace абсолютно! Моята фръцла е на година и половина и още не сме ги махнали!  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 132
Понякога. когато бебка не е яла повече от 4-5 часа се принуждавам да й давам от шише.Ползвам сутиени и бюстиета постоянно,не използвам кремове за тяло и др.козметика освен дезедорант.Сега най-големия ми проблем е че вече 2 нощи подред отказва да суче и през ноща, даже и от шишето не иска.Май съвсем се е отбила.Много ми е мъчно, защото имам много кърма, а тя да не иска да яде  Confused

# 8
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Свикнала е от шишето,пуска лесно мляко и затова.Търси в библиотеката как да се справите.Но докато даваш от шише,няма да иска да суче.

Общи условия

Активация на акаунт