Лексикон на стиловете на кърмене

  • 9 540
  • 30
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лексикон на стиловете на кърмене

От Таня Крюгер

Бебетата възприемат много различни стилове на кърмене в течение на периода на кърмене. Индетифицирала съм някои от най-често срещаните стилове, с които ще се срещнете, докато кърмите бебето си.


Хомър Симпсон, или иначе казано Стига приказки, трябва да ям
Това бебе атакува зърното и суче лакомо, показвайки с езика на тялото си “Умирам от глад”. Този стил може да включва сумтене, крещене, пъшкане или други шумове, които показват, че млякото не тече достатъчно силно, за да го задоволи. Също така, бебето може да шляпа с крака и да присвива ръце в опит да накара млякото да тече по-бързо. Когато млякото слезе, бебето ще преглъща храната си и ще избягва всякаква социализация, тъй като е напълно фокусирано да яде.

Гурмет
Това бебе се приближава към гърдата като кулинарния редактор от местния вестник. Често се настанява в комфортна поза и суче бавно, вкусвайки всяка глътка. Може също да включва много мляскане с устни и да засуква гърдата отново и отново, все едно не може да се откъсне от такова вкусно ядене.

Социална пеперуда
Това бебе обича да прекарва повече време в социализация, вместо в ядене. Ще гледа Мама в лицето, ще се усмихва около зърното, и ако го окуражат – ще пусне гърдата и ще започне разговор с гукане и гъргорене. Този стил е труден за  индетифициране и майката може да открие, че 10-минутната сесия за сукане се е проточила до половин час, докато бебето флиртува безсрамно и яде много малко.

Опитвачът
Не, благодаря, не съм гладен е стилът на това бебе. Лапа гърдата, пуска я, лапа гърдата, пуска я до безкрайност. Макар че възприема стил едва да докосва гърдата, успява да я изпразни цялата. Някои майки преживяват същия феномен с голяма кутия сладолед.

Акробат
Когато бебето стане по-голямо и по-подвижно, може да усвои акробатичния стил. Това включва комплекс от гимнастически позиции, в които суче. Някои позиции могат да включват стоене на челна стойка, навеждане и стоене право по време на сукане. Майката може да открие, че търпението й е подложено на голямо изпитание с този стил.

Игрив
При този стил бебето използва гърдата като играчка. Например: може да лапне гърдата и да суче, докато млякото слезе, в който момент то се отдръпва назад така, че млякото да пръска по лицето и дрехите му, което е извънредно забавно; или бебето може да лапне гърдата и да суче, след това да започне да отдръпва главата си назад, докато поддържа вакуум, което има за резултат ужасно удължено зърно, което изплющява обратно с G3 ускорение, когато бебето го пусне. Избрани вариации на този стил изобилстват и са твърде многобройни, за да се впишат.
 
Сънотворно хапче
Този стил включва използването на гърдата като приспивно средство. Често бебето иска да посуче само, за да заспи за броени минути, като че гърдата съдържа някакъв вид хапче за сън. Това е много популярен стил, и бебетата често го възприемат 3 или 4 пъти на ден, които съвпадат с дневните дрямки и нощния сън.


Преведе Бу от www.breastfeeding.com

# 1
  • Мнения: 6 243
Боже, Мойто злато съчетава всички стилове. На талант съм попаднала

# 2
  • Мнения: 353
Боже, Мойто злато съчетава всички стилове. На талант съм попаднала

И ние сме така с изключение на "игрив" и "акробат" останалите номера ги владеем напълно.

# 3
  • Мнения: 590
Определено си имам акробатка в къщи Grinning

цитат:
"..... Майката може да открие, че търпението й е подложено на голямо изпитание с този стил..."

Определено #Crazy


 
 

# 4
  • Мнения: 4 915
Хе, много забавна статия!  Laughing
Установих, че си имам един "миш-маш" от "акробат", "игрив" и "социална пеперуда".  Mr. Green С леки подправки от останалите стилове.  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ха, и ние сме от талантливите - всичките сме ги опитвали Mr. Green

# 6
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Хм, вкъщи пък комбинацията е доста странна "Хомър Симпсон, или иначе казано Стига приказки, трябва да ям" и "Акробат". Май би трябвало едното да изключва другото  Confused Да, ама не  Laughing Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 2 784
Ей, пълно е с тлантливи бебета тук Mr. GreenИ ние сме от тях Mr. Green

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 653
Хе-хе, и ние съчетаваме всички стилове с изключение на Акробат (засега)   Wink

# 9
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Според настроението и стила-за сега само акробат не ми е сервирала Laughing

# 10
  • Мнения: 1 883
Ей, пълно е с тлантливи бебета тук Mr. GreenИ ние сме от тях Mr. Green
newsm10 smile3521

# 11
  • Мнения: 6 243
Хе-хе, и ние съчетаваме всички стилове с изключение на Акробат (засега)   Wink
защото сте още на 4 месеца. Чакай, има време!

# 12
  • Мнения: 1 896
И при нас е пълна програма.  Crazy

# 13
  • Мнения: 980
И при нас е така. Най-обичам приспивното хапче, но някой път май не действа  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 210
Ив4о е социална пеперуда, акробат и сънотворно хап4е  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт