„Витоша Палас” в София

  • 4 942
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Здравейте ,


    Не знам дали е редно да  пускам тази тема, но издирвам и други собственици от комплекса „Витоша Палас” в София , който се намира в кв. Павлово http://www.vitoshapalace.com/read.php?name=3%E2%8C%A9=bg  ! Миналата година закупихме апартамент от фирма  #Cussing out Енгел  #Cussing out с обещанията как комплекса ще стане готов лятото на 2008 г. но това не е най - големият проблем. В договорът за закупуване на апартамента имаше клауза, в която има такса поддръжка (м/у 5-9 евро на кв.м. като даже ни увериха, че ще се борят и да бъде под 5 евро) включваща много неща, които ще получим в замяна   #Cussing out обаче новият договора , който ни беше изпратен  #Cussing out леко казано е недопустим... а сега се оказва , че таксата е 8.26 евро а и трябва да заплатим допълнително по 215 евро за парко място... отделно трябва да заплатим за сметките за общите части и ако стане нещо с фасадата или покрива пак ние трябва да плати ме допълнително (които в предишният договор бяха включени в тази такса...) и в един момент се оказва , че таксата надвишава 9 евро и за всяко нещо ще си плащаме ако стане??? Е тогава каква е тази такса за поддръжка???? като трябва за всичко да плащаме. Понеже господата ни дадоха и колко кв.м. е комплекса оказа се че всички собственици ще плати ме  около 255 000 лв всяка година (като щяла таксата да расте заради инфлацията??) за какво?? за озелените, за пазачи ( не въоръжена охрана ) и чистачи ?????????????  #Crazy Това са по 20 000 лв на месец ?????? направо съм възмутена #Cussing out

Моля ако някой е собственик на апартамент там нека да се свърже с мен  Hug

# 1
  • Мнения: 13
Според мен преиграваш. Аз плащам 51лв на месец за поддръжка и не ми се виждат много, като знам какво се включва и колко неудобства ми се спестяват. Мисля, че 16лв на месец никак не е много за охрана, озеленяване и чистене. Предполагам, че са включени сметките за осветление и асансьор. Не си ли леко нагличка? Ако искаш да получиш мнения, които не са просто празни приказки, защо не опишеш какво точно се включва в тази "огромна" такса от 16лв?

# 2
  • Мнения: 1 599
myrshavija  да може и да преигравам искат ни годишна такса около 1200 евро .... за почистване , пазач, и за градинар ..
Те ако ми предлагаха да плащам 50 лв щях купон да вдигна.... става въпрос за 200 лв. на месец... като отделно ще плащаме разходите на комплекса (ток, отопление..) и всякакви други разходи

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 21:16 от Aia

# 3
  • Мнения: 13
Наистина е много. Извинявам се. Не бях разбрал, че е на кв.м.   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 599
Наистина е много. Извинявам се. Не бях разбрал, че е на кв.м.   bouquet

бях объркала 200 лв. на месец... и проблема не е само в парите (ако всичко беше включено... ) но ние трябва да плащаме разходите за ток, отопление , всякакви ремонти отделно... реално в таксата влиза само чистене , 4 -ма охранители ... (пенсионери) и 1 градинар....

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 22:24 от Aia

Общи условия

Активация на акаунт