Bezsanie po vreme na bremenostta mi

  • 1 560
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Цитат
Здравейте на всички,
винаги получавам добри съвети в сайта, затова пък се обръщам за помощ. Бременна сам в началото на 4 месец, а от 2-3 седмици страдам от безсъние и е направо ужасно. Докторката ми каза,че немога да взимам никакви приспивателни,тъй като е зле за бебето. Пя мляко вечер,но нищо не ми помага. Освен,че до скоро ми беше ужасно зле от хормоните през първите 3 месеца, ами и това безсъние, направо не издържам. Ще съм ви наистина благодарна,ако ме посъветвате какво бих могла да направя за да спя поне малко нощем, да не говорим,че не спя през деня.
Благодаря ви предварително

Поздрави,
Мария
Zdraveite na vsichki,
vinagi polu4avam dobri saveti v saita, zatova pak se obrashtam za pomosht. Bremenna sam v na4aloto na 4 mesec, a ot 2-3 sedmici stradam ot bezsanie i e napravo ujasno. Doktorkata mi kaza,4e nemoga da vzimam nikakvi prispivatelni,tai kato e zle za bebeto. Pia mliako ve4er,no nishto ne mi pomaga. Osven,4e do skoro mi be6e ujasno zle ot hormonite prez parvite 3 meseca, ami i tova bezsanie, napravo ne izdarjam. Shte sam vi naistina blagodarna,ako me posavetvate kakvo bih mogla da napravia za da spia pone malko noshtem, da ne govorim,4e ne spia prez denia.
Blagodaria vi predvaritelno

Pozdravi,
Maria

ed. Пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 08:47 от AnMary

# 1
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравей,

то за това се казва "бременна", защото жената е обременена с много неща. Пак добре, че паралелно с безсънието не повръщаш! Наистина не е добре за вземаш лекарства, но пък можеш да правиш релаксиращи за теб неща преди сън. Такива са обикновено топла вана/душ, масаж, приятна музика, лека гимнастика, чай от мащерка, ароматни свещи. Ти си знаеш.

Иначе и аз имах безсъние, съчетано с ежедневно, многократно повръщане и ходене на работа едновременно. Не е приятно, но пък не е за цял живот и се преодолява. Сега ми е лесно да го кажа, но когато бях в твоето положение, бях пред изкрейзване. Това е!

Успех и лека бременност!

# 2
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз също страдах от безсъние и така си беше през цялата бремнност. Намери си някакво занимание.
На мен през деня ми се спеше обаче, но като съм на работа няма как.
Лека бременност ти желая  bouquet

# 3
  • Мнения: 267
Не знам как е при теб, но при себе си забелязах, че като ми се приспи рано вечерта от умора и не издържам и си легна в 10, да кажем и после като по часовник се събуждам в 2-3 и така цяла нощ. А достатъчно уморена ли съм, но и си легна късно, правила съм т.е. нещо преди сън и успявам да се наспя. На мен доста неща ми пречат все пак де - някой път леглото ми е неудобно, друг път имам нужда от повече пространство около себе си и горкия ми мъж все го гоня. А през деня си правя и разходки и всичко, нямам следобедни дрямки, не се храня вечер късно и т.н., но и аз съм вечно недоспала. Когато вечер не мога да заспя, почти безотказно ми действа да си сменим с мъжа ми местата в леглото и като мина от другата страна и се успокоявам. Сигурна съм, че съвсем психологически ми действа, затова не продължавам да спя там нощи подред, а един вид да си имам някакво решение на безсънието и като се преместя считам проблема за решен и мирясвам. Също така за заспиване си пускам нещо, което по принцим ме унася - аз лично Приятели, защото съм го гледала хиляди пъти и докато го слушам и заспивам. Има моменти, обаче, като го пусна и много ме дразни шума и трябва да спра всичко. Общо взето гледам да не лежа и само да се нервя, че не заспивам, а да видя какво точно ми пречи този път и да направя нещо.

# 4
  • Мнения: 2 960
безсънието при мен "дойде"като навлязох в девети месец.През останалото време ми се спеше като за световно.Редовно си поспиваш по обяд.....от към 14 часа откарвах  до към 16-16.30 -все едно съм новородено  ooooh!Аверките дори ме базикаха ,че съм станала едно "заспало мече-със елече" Mr. GreenТа така  Joy Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 721
Аз бях така. Изчетох сума ти книги през нощите на бременността ми. Не се притеснявай, когато можеш поспивай, не го взимай навътре Hug

# 6
  • Мнения: 9 429
Аз бях в същото положение,но бързо намерих решение!През деня съм постоянно в движение,по разходки.Вечер като стане 21.00 часа и съм в хоризонтално положение,защото умората си казва думата Laughing

# 7
  • Мнения: 104
Ох и аз имам същия проблем. През деня ми се спи зверски, а вечер като си легна все едно някой ме боде да ставам и не мога да заспя до кое време. Дразня се от много неща, чувам даже на комшията на 4-ч етаж телевизора(аз съм на втория) .  Не мога да си намеря удобна поза в леглото. Абе ужас. Обаче забелязах, че ако през деня с епоумора повече, вечерта заспивам неусетно. Така, че повече разходки и никакъв сън според мен следобед. Успех  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Абсолютно нормално  Peace

# 9
  • Мнения: 544
Аз се приспивах с филм със субтитри. Легна ли да се зачета и ... smile3507

# 10
  • Мнения: 4 433
нормално е Peace

# 11
  • Мнения: 1 428
И аз бях така.Но през деня си поспивах.

# 12
  • Мнения: 10
Благодаря за полезните съвети, а и разбирам,че доста от вас са имали или имат същия проблем,мислех си че съм една от малкото, тъй като в повечето книги все пише как едва ли не ще ми се спи нон стоп,и то наистина беше така в самото начало на бременността ми. Ще опитам всичко само да успея да си дремна малко.

Най-сърдечни поздрави

# 13
  • Мнения: 185
И аз така! Четях книги, гледах филми, смених матрака даже. Simple Smile
В крайна сметка се успокоих, че това е дело на природата, за да може жената да свикне на безсъние и като й ревне бебето по нощите да не се впечатлява.  Laughing

# 14
  • Мнения: 641
И аз бях така.И това ми действаше на нервите,направо полудявах нощно време.Това беше в началото на бременността ми,сега съм вече в 6 месец и така повръщам вечер,че едвам се завличам до леглото.Така,че си намери занимание и се радвай,че не си като нас повръщащите.

Общи условия

Активация на акаунт