Кекс с нишесте?

  • 22 965
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Преди 2-3 години бях яла в една приятелка и после даже бях правила, но рецептата е затрита нейде при преместванията Sad Не беше нещо сложно, но съм забравила пропорциите, а на щерката нещо и се е прияло такъв кекс.
Помня, че не се слагаше никакво брашно, а само нишесте и че имаше бая яйца, ама до там Tired
Моля ви, помагайте Hug Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 6 243
Някъде в къщи мисля че пазя рецептата. Ако никой не я намери, довечера ще се разтърся, дано да я открия. Бешеспециалитет на баба ми, тя му викаше "Дунапренена торта", но си се прави и пече точно като кейк.

# 2
  • Мнения: 6 472
Наистина имаше абсолютно дунапренен вид Grinning

# 3
  • Мнения: 6 243
Продукти:
6 яйца
2пакетчета х 100 г. пшенично нишесте
1 1/2 ч.ч. захар
1 с. л. олио
1 бакпулвер

Пече се 30 - 40 мин.

Това е рецептата на баба ми, дано е кейка, който ти трябва. Като го направиш, обади се да кажеш станало ли е. Важно е нишестето да е пшенично. Иначе ти си знаеш - каквото нишесте си вземеш - такъв ще е аромата на сладкиша. като знам колко са парфюмирани, аз бих взела ванилия.

# 4
  • Мнения: 6 472
Ооооо много ти благодаря Heart Eyes Hug
Точно два пакета пшенично ванилия имам и исках да си оползотворя Grinning

# 5
Хихи. Това беше специалитета на мама Grinning. И тя я водеше под името "Дунапренена торта", но нямам тук рецептата за да сравня дали е като тази. Лулу, я вземи пробвай и докладвай Wink

# 6
  • Мнения: 6 472
Докладвам Grinning Направих го още вчера и  го изядохме! Стана много лекичък и вкусен сладкиш Hug Сега забърках още една доза, но мисля да я направя почти като торта. Сиреч отгоре ще измажа творението с млечен крем и ще наръся с орехи Grinning

# 7
Докладвам Grinning Направих го още вчера и  го изядохме! Стана много лекичък и вкусен сладкиш Hug Сега забърках още една доза, но мисля да я направя почти като торта. Сиреч отгоре ще измажа творението с млечен крем и ще наръся с орехи Grinning
А във форма за торта ли я печеш, защото помня мама така го печеше

# 8
  • Мнения: 6 243
Значи пак по спомени - когато съм го яла, кексовата тенджера още беше жива и в употреба. Хонди, нали си спомняш колко им е диаметъра - като на малко по-голяма форма за торта. Според мен не трябва да е в стандартна, защото много се надува. Естествено, слагаше му се и оная чашка в средата. Аз бих го направила във форма за кейк туй нещо.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 328
По тази рецепта навремето баба ми правеше т. нар. полумесеци - изпичаше тестото в по-голяма тава и после го нарязваше с помощта на чаша. Полумесеците поръсваше с пудра захар. Много бяха вкусни - присетихте ме да ги направя Grinning

# 10
  • Мнения: 6 243
По тази рецепта навремето баба ми правеше т. нар. полумесеци - изпичаше тестото в по-голяма тава и после го нарязваше с помощта на чаша. Полумесеците поръсваше с пудра захар.
Полумесеците по мои спомени бяха с обикновено брашно и имаше и орехчета в рецептата. Всъщност аз тази рецепта даже я нямам и се опитвах преди време да я намеря, ама който и да питам, все ми излизаше с "ама защо ти е да се цапаш, глей кви неща има вече по магазините". Че значи, накой ако я пази - да я дава, плз.

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ето и моята рецепта за Кекс с нишесте

2 бр. плодови пшенични нишестета
4 яйца
1 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. олио
1 бакпулвер
Формата за печене се маже с олио, но БЕЗ брашно.
Не използвай какаово нишесте, защото какаото пада на дъното на тавичката и нищо не се получава.

# 12
  • Мнения: 6 472
Пека го в обикновенна тава и после го режа на ромбчета. Първият път го хвърлих в по- плитката тавичка, но наистина страшно много се надува и тръгна да излиза Shocked

Майчето, ще пробвам и по твоя начин:) Нещо дечурлигата много го нападат този нишестен кекс и след като и вчерашната партида свърщи, днес ме тормозят да направя пак Laughing Да е жива и здрава свеки да ни носи яйца, че бая си отиват Grinning

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 385
Брей, "Дунапренка" му казвахме ние. Много правехме със сестра ми като по-малки (девойки), но във формата за кекс. Нямаше грешка! Правехме го от розово пшенично нишесте (малин,а ягода).

Аз сега никакви сладкиши не правя, даже 1/2та се оплаква. Само като много ми се задържат яйца, забърквам крем-карамел. Не правя от съображения за диета, щото ако има, моят ще го излапа, пък аз го пазя да не дебелее, и без това си има малко отгоре (горкият човек  Mr. Green )

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Гадина! Да мъчиш така човека... Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт