това нормално ли е....

  • 1 764
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Искам да споделя нещо от което много ми е криво-от една седмица съм болна и не ходя на работа,а никой от колегите ми не е обадил нито веднъж да пита как съм.Някакси ми е мъчно,къде останаха добрите човешки отношения....

# 1
  • Мнения: 3 423
Дай си телефона, довечера ще ти звънна.
Сериозна съм.

# 2
  • Мнения: 6 029
Драма.
Ти звъниш ли им като се разболеят?
Може би не искат да те притесняват?

И как си, все пак?

# 3
  • Мнения: 2 070
може вината да не е в тях,а в теб

# 4
  • Мнения: 17 546
Боже, а знаеш ли колко е досадно точно обратното!? На моите колеги им забраних като съм отпуска (примерно) да ми звънят, ако не всеки ден, то през ден, пък се и изреждат един след друг по отделно, ами изобщо! Като съм в отпуск, значи и от тях съм в отпуск. Вярно, дай си телефона, да те нагледам и аз по някое време. Laughing Я не се кахъри за глупости Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 7 173
Е все пак не сме в училище, де.
Лично аз предпочитам да не ми звънят.

# 6
  • Мнения: 69
Не е в мен вината,не съм конфликтна личност.И винаги съм звъняла,когато някой е болен,според мен е въпрос на възпитание.

# 7
  • Мнения: 4 473
Това, че работиш с някого не значи, че трябва да ти е освен колега и приятел. Не виждам нищо нередно в поведението на колегите ти, ако отношенията ви са чисто професионални.
Оздравявай бързо!

# 8
  • Мнения: 4 841
Като начало - мисля, че поради боледуването си с по-изострена чувствителност, и най-искрено ти пожелавам бързо и безпроблемно възстановяване   bouquet

По темата - аз лично винаги слагам разделителна линия между личния и служебния живот. Когато съм болна или отсъствам по някаква причина, предупреждавам шефа си, и то само за да знае, че от... до... няма да бъда на разположение. Никак не очаквам да се интересува от здравословното ми състояние, това е прекалено лично - ами може да имам венерическа болест, или да си правя естетична корекция, или опити за ин-витро - защо трябва здравословното състояние да става тема на обсъждания и всякакви коментари? Болен, отсъства, точка.

Виж, ако отношенията във фирмата ви са приятелски, тогава е друго, но ти не поставяш акцента на "приятели", а на "колеги".

# 9
  • Мнения: 1 432
Оздравявай бързо   bouquet

Аз лично не бих искала никои да ми звъни и пита как съм   Mr. Green

# 10
  • Мнения: 17 546
И винаги съм звъняла,когато някой е болен,според мен е въпрос на възпитание.
Някой пък може да го тълкува като досадно любопитство, замисляла ли си се? Не всеки обича да "развява" болестите си!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Разбира се че е нормално да си го помислиш и да си леко огорчена. Но това да не се обадят може също да е нормално от тяхната гледна точка, мислят си, че няма нищо притеснително или обратното, че има и да не те притесняват още повече.
Аз ако съм болна от грип например, се радвам да ми се обаждат, но ако е по-сериозен проблем, не искам никой да ме търси, защото не ми се разговаря на болната тема.

# 12
  • Мнения: 1 761
Настинката не е сифилис.
Аз бих се обадила.И се радвам,когато и на мен ми се обаждат- хора сме, всичко се случва.

# 13
  • Мнения: 17 546
Настинката не е сифилис.
Никой не е споменал нито настинка, нито сифилис като причина, авторката да си е у дома в момента. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 413
Настоящите ми колеги са страхотни хора, но не ми звъняха когато отсъствах, точно за да не ме безпокоят. Като се върнах на работа ме питаха как съм и ако аз отворя дума да разказвам ме изслушваха, ако не дискретно си замълчаваха.
Така че ако не си харесваш колегите по принцип си тълкуваш явно и настоящото мълчание със знак минус.

Общи условия

Активация на акаунт