На добрите прасета готвачката!

  • 1 114
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 816
Ето и аз да пиша какво бъркам на гудетата.Първо да кажа ,че в моята кухня приготвям сама една,,Вегета,,която ползвам за всякакви манджи.Рецептата е червени чушки,зелени домати,моркови,кромид лук по 2кг. и 2вр. магданоз.Всичко минава през мелачката,слагам 500-800гр. сол за да го държи здраво и оставям да престои една нощ,като го разбърквам.После слагам в буркани и държа на студено.Много по хубаво е от сухата и има страхотен аромат в ястията.Ето сега и моите манджи.

Кашкавал пане.
Нищо особенно освен,сладкото от боровинки с което поднасям кашкавалените хапки.Издълбавам един лимон и го пълня с сладко,украсявам с ментово клонче.

Цвибелкухен
200гр.брашно
20гр.мая
4с.л. олио
сол
100мл.хладка вода
Правим тесто с което покриваме с ръб тавата,може да оставим и за покриване.
600гр.кромид лук,200гр.пушени гърди,100гр.сметана или к.мляко,2 яйца,200гр.кашкавал или сирене се размесват след като съм запържила лука с бекона.Сипвам всичко върху тестото и запичам в умерена фурна до готовност.

За сега толкоз.Да Ви е сладко и мляскаво.Като ме научат ще слагам и снимки.

 

# 1
  • София
  • Мнения: 816
          Запеканка
300гр.кайма
2гл. лук
400гр.зрял сварен боб
50гр.сланина
сол,чер пипер,чубрица
Запържвам каймата с лука свалям от огъня и  добавям останалото сипвам в тава и покривам с картофено овкусено /по желание/ пюре и запичам докато се зачерви пюрет


     Сельодка под шубьi
1 кутия сельодка ,,Чапаев,,-намира се в Билла,Кауфланд.Тази марка е с най-близък вкус до този на оригинала.
лук,моркоф,картоф и цвекло-сварени и нарязани на кубчета
Реди се като торта и се покрива с майонеэа,държи се в хладилник 24ч.
Страхотно мезе за водка


 
     

Общи условия

Активация на акаунт